reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

U mnie będzie 4ty chłopak ;)
A z nocnikiem jeszcze czekam, chociaż Franio już podgląda braci, ściąga pieluchę i staje przy sedesie ;)

Mamakulka- szczepiłam już 2 dawki WZW w lato, bo pytałaś kiedyś. Gruźlicę całkiem odpuściłam. Byłam ponownie umówiona w grudniu ale nie poszłam a teraz miał temperaturę (zęby), poczekam do wiosny..

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dominika ty to masz z tymi chlopami hehe. Najwazniejsze ze wszystko w porzadku. Mojego meza ciocia ma 7 synow :) to dopiero hardcore. Oczywiscie wszyscy juz dorosli ale tez musiala miec wesolo.
Ja jeszcze nie probowalam z nocnikiem ale powoli sprobuje. Moj maly czesto jak chce zrobic dwojke to idzie za naroznik i tam steka wiec chyba mu tam postawie nocnik hehe


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dominika, gratulacje :)
Wczoraj do mnie znowu dzwonili z przychodni, że mamy zaległy mmr a zbliża się termin kolejnej dawki 6w1, nic na to nie poradzę, że ciągle albo mały jest chory albo ktoś w domu choruje, w tym tygodniu wszyscy przechodziliśmy rotawirusa.
U nas niestety alergia nie ustąpiła, chciałam podawać Filipowi mleko krowie po zakończeniu ściągania i dałam kilka razy do picia, smażyłam placuszki na jogurcie naturalnym czy serku i ma plamy pod kolanami, na policzkach suchą skórę i jest cały w drobniutkiej kaszce...nie wiem co teraz robić. Już mam dość laktatora a z drugiej strony nie mam pojęcia co wprowadzić mu do diety żeby zastąpić mleko i dostarczyć odpowiednią ilość wapnia. Na początek spróbuję mleko roślinne.
Filip od kilku miesięcy robi siku po nocnym spaniu i drzemce, kilka razy zrobił kupę, czasem sam zawoła, że chce ale do odpieluchowania daleka droga. Dziś po nocy był suchy pampers.
Do tego mały zaczyna buntować się ze spaniem w dzień...Zdarzyło się juz kilka dni bez drzemki.
 
Asiunia - alergia jest przeciwwskazaniem do szczepienia.. może się po szczepieniu nasilić pomimo wyeliminowania alergenu.
Mój przestał jeść pierś jakieś 2,5 miesiąca temu. Od tamtej pory je jogurt naturalny sporadycznie, naleśniki z białym serem też sporadycznie i małe ilosci. Na mleko krowie moim zdaniem trochę za wcześnie, chociaż w przetworach dostaje i np. w naleśnikach, plackach, cieście itp...

Napisane na U FEEL PRIME w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ratunku, moja corka od paru dni nie chce spac w dzien. I tak malo spala bo jedna drzemka ok 1h ale to zawsze jej pomagalo a teraz lata, marudzi widac ze chce sie jej spac ale jak ja klade to ryk i nie spi tak juz od oaru dni. To jej sie zmieni ? Nie wiem o co chodzi :( w nocy spi ale czy w tym wieku tylko sen nocny wystarcza ?
 
Dziewczyny ratunku, moja corka od paru dni nie chce spac w dzien. I tak malo spala bo jedna drzemka ok 1h ale to zawsze jej pomagalo a teraz lata, marudzi widac ze chce sie jej spac ale jak ja klade to ryk i nie spi tak juz od oaru dni. To jej sie zmieni ? Nie wiem o co chodzi :( w nocy spi ale czy w tym wieku tylko sen nocny wystarcza ?
Mój Mikołaj ostatnio pozbywa się jednej drzemki też. Tej wieczornej. Widać , że jest zmęczony, ale jak próbujemy go położyć, to nie chce. Więc po prostu go nie kładziemy. Wydaje mi się że przechodzi do etapu jednej drzemki i to jest naturalne. Tym bardziej że skrócił tez sen nocny. Wstaje o godz wcześniej.

Zostaje mu tylko popołudniowa. Zazwyczaj 40min. Widocznie Twoja mała wcześniej dojrzała pod tym względem [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dominika super:)

Wczoraj do mnie znowu dzwonili z przychodni, że mamy zaległy mmr a zbliża się termin kolejnej dawki 6w1, nic na to nie poradzę, że ciągle albo mały jest chory albo ktoś w domu choruje, w tym tygodniu wszyscy przechodziliśmy rotawirusa.
No to my tak samo, też jeszcze nie szczepliśmy mmr, ostatnio właściwie żadne choroby nie staly na przeszkodzie ale jakos o tym zapomniałam. Starszy - 5 latek też ma mieć jakieś szczepienie przypominające.

Robert ma jedną drzemkę, około 12, śpi 1h-1,5 h
 
My juz mmr mamy za soba na szczescie nic jej nie bylo uff ale stres zawsze jest. Teraz w lutym tylko 4 dawka 5w1 i na razie koniec. No lipa z ta drzemka nic a nic nie chce a pozniej chodzi jak zoombie :(
 
My też jesteśmy po MMR. Ale u nas to była masakra. Bo chwilę po zaszczepieniu zaczęły wychodzić mu czwórki. I jeszcze złapał jakiegoś wirusa. Byliśmy w szpitalu, to nam napisali że gorączka niewiadomego pochodzenia [emoji19]. A po tyg już miał zapalenie oskrzeli. Także wszystko się strasznie zbiegło w czasie. Szczyt gorączki i choroby mieliśmy w święta. Także tak średnio wesoło było [emoji17]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dominika właśnie wiem, ze po szczepieniu alergia może nasilić się więc puki co czekam. Nie wiem czy to czasem nie jest nietolerancja pokarmowa, bo małe ilości nabiału toleruje. Karmiąc go jem produkty mleczne i objawów alergii nie było. Dopiero gdy sam zaczął jeść większe ilości pojawił się problem.
 
Do góry