reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2016

Butelke wprowadziłam w nadziei, że zacznie przesypiać noc. Nic to nie dało samo w sobie. Dalej się budził co 2h.Dopiero od tygodnia sypia lepiej bo wprowadziliśmy zasady z książki Uśnij wreszcie.
 
reklama
Witaj Asia :)
Ja mam synka z 08.08 , ma raczej stałe pory posiłków
U nas to wygląda tak. Około 5-6 pobudka na mleko, 9 kaszka (teraz zaczynam wprowadzać inne posiłki. Ostatnio jajecznica na parze. ) 12-13 mleko, 16-15 zupka , 17 owoc 19.30 mleko na noc. A no i dodam , że mój młody problemu z jedzeniem nie ma. Wsuwa wszystko jak leci.

atdctrd8ammce1aq.png
 
Hej Asia witamy:) Moja Tosia z 31 lipca ale my od początku razem w gronie sierpniówek (termin miałam na 26 sierpnia).
U nas to czasem jest ruchome ale mniej więcej:
8 rano mleko 180ml (wody plus sypkie)
11 drugie śniadanie 15ml (wody plus sypkie) kaszka
14 obiadek (słoiczek 190g plus pół słoiczka owocka)
17 mleko 180ml (wody plus sypkie)
20 mleko 180ml (wody plus sypkie)

Ja zamierzam od przyszłego tygodnia zacząć gotować sama, ale nie mam pojęcia ile powinna zjeść (z nią to mało oczywista sprawa czy się najadła, dlatego nie karmie już piersią).
 
Aza ja robie zawsze mniej więcej na czuja. Zazwyczaj zżera około 200 ml .

Asia wow mój też około tylu waży ale długi skubaniec bo teraz kolo 80 cm. Jaka miał wagę urodzeniowa?

atdctrd8ammce1aq.png
 
No właśnie na butli jest o tyle lepiej, że widzimy czarno na białym ile zjadł. Mały przybiera dobrze tylko mam wrażenie, że w dzień nie dojada, po cycu po godzinie mlaszcze na widok blendera ;) i dziś był tak marudny i usnąć nie mógł to dostał dodatkowo butle i odrazu mu się nastrój poprawił.
 
Mamakulka czytam sobie trochę u malucha na talerzu i tam jest kleik ryżowy i kaszka manna, to kupić zwykłe takie ze sklepu czy jakieś specjalne są? Może głupie pytanie ale ja takich rzeczy sama nie jadam muszę się nauczyć.
 
Urodził się duży 3,75kg i 57cm był tydzień przenoszony :) teraz ma ok 74 cm( taki rozmiar nosi) brzuszek ma jak mały Budda ;) ale ta sytuacja dziś dała mi do myślenia, skoro butelka pomogła to widocznie był głodny nie wiem przejdę chyba całkiem na butle będę wiedziała chociaż na czym stoję.
 
reklama
Dzięki za odpowiedź dziewczyny. Dobrze wiedzieć, dajecie 5-6 posiłków wypada co 3h spróbuje mu to uregulować zobaczymy.
 
Do góry