reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniówki 2014

Wyczekany - gratulacje i witamy Marysię :-)

Ojaka - koło Bonarki była droga wyłączona :-) Jak wyjeżdżaliśmy stamtąd stała policja i wycofywała auta, nawet w pierwszej chwili pomyśleliśmy, że może jakiś wypadek był wyżej...

Z mężem pojechaliśmy właśnie do Bonarki, dokupiłam co mi brakowało, zakończyliśmy lodami u Grycana, i oświeciło nas, że to taka ostatnia randka na długo :-) Następna to w Sylwestra przy sprzyjających wiatrach :-)

Przy okazji dostałam tablet tylko nie mam internetu mobilnego lub wifi a bez tego to ja za wiele z nim nie nafikam :) no może w poniedziałek coś załatwię, bo przyznam, że w takiej komunikacji to ja jestem całkiem zielona :-)
 
reklama
Co do karmienia po cc i ogolnie. Ja sie bardzo meczylam z rozbujaniem laktacji po pierwszej cesarce. Pokarm mialam ok 3 doby, mala nie umiala zlapac sutka. Karmilam przez kapturki. Teraz mleko praktycznie od razu w pierwszej dobie, mala umie zlapac. Laktacja to jednak tajemnica.
 
A my dzis zaliczylismy duze zakupy w Ikea i Świecie Dziecka. Mam absolutnie wypasiona wanienkę i przecudne kocyki.
A potem - jakżeby inaczej, najlepsze lody w miescie :)


ANGIE - w Powstaniu teściowa mojej niani rozchulalo laktacje po 2 latach przerwy, to było jedyne wyjście by dziecko miało cos do jedzenia.

Nie ma co sie nakrecac, ze stres zabija laktacje. Gdyby tak było to żadna mama wcześniaka czy chorego dziecka nie rozkrecilaby laktacji. Trudno o większy stres zaraz po porodzie i presję by dostarczyć własne mleko.
Zreszta wersja mieszana tez jest bardzo ok.

GORGUSIA - dlaczego boisz sie podać mleko z butli? Miedzy chłopakami na pewno sie ułoży, widać Kaci potrzebuje wiecej czasu zeby zaakceptować konkurencje w ramionach mamy ;)

NATKUSIA - a ja spokojnie zostawiam, bo wyrodna matka ze mnie ;P

FIUUFIUU - i słuszne podejście do kp :) mi taka mieszana firma daje duzo wolności, bo moge spokojnie wyjsc z dziewczynami na dłużej niz od karmienia do karmienia.

Co do straszenia smoczkiem to TERAZ podchodzę do tego jak do każdego straszenia - nie bujac, nie pozwalać zasypiac przy piersi, nie nosić, nie spać z dzieckiem, nie dawać smoczka itd. Bo sie przyzwyczai. Bullshit.

Smoczek synek odstawil jak był gotowy, z dnia na dzien, przed 2 urodzinami. Poprostu o niego nie zapytał.
 
Madison- Kaci po poznaniu butli zrezygnował z piersi...stąd moje obawy. Wizja laktatora i życia podporządkowanego odciąganiu mnie jednak hamuje. Ale bym tych lodów zjadła!
Z Kacem jesteśmy umówieni na wycieczkę :-) Antek zostanie z tatą a my pojedziemy pokarmić sarny i jelenie bo niedaleko mamy takie fajne miejsce. Mamy już gotowe marchewki :-) A później wszyscy pójdziemy na spacer i zahaczymy o lody. Taką sielanke dziś mamy :-)
 
Gratki dla nowych mam I ojaka powodzenia.
To jak to jest .ze piszecie ze laktacja sie rozkrecila w ktores dobie, co maluch wtedy je? Jest glodny czy cos mu podaja? A moze ciut mleka poleci I to wystarcza?:confused: sorry za glupie pytanie ale nie wiem jak to jest.zielona jestem
 
reklama
Do góry