reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

reklama
Nam pediatra tez zabronił obcinać do miesiąca paznokcie, bo łatwo można opuszki uszkodzić, u nas pięknie się wykruszaja i mamy króciutkie :) .
 
Hej poranna pora;) dzisiaj pierwszy raz wstałam do mojej starszej a dzidziuś jeszcze spi;)

Po śniadanku bawimy sie w lekarza ;) mała szczęśliwa bo ma mamę tylko dla siebie. Jestem trochę śpiąca ale szczęśliwa, ze znalazłam dla małej czas.

Piersi bolą przy karmieniu. Chyba musza sie zahartować.

Ważne pytanie: przewijanie ze każdym razem w nocy?? Bo jak u mnie mocno spi to ja czasem nie przewijam i teraz nie wiem czy to dobrze. I nie wiem czy jąderka tez kremem mustella na odparzenia smarować?? Bo po tym kremie tak sie złuszcza skorka..
 
Ostatnia edycja:
Lucere, Bunia, Akuku, Lakara, Ancikowa gratuluje :)))) Akuku nareszcie!!!!!! A jaka historia porodu, no no hihihih Gratuluje Wam z całego serca :-D

Lidia jeszcze ja zapakowana... nie chce małpka wychodzić :happy:
 
Lunera ja chlopcom odrazu obcinalam.

Nie bylo to spienione a troche sluzowate.. a wiem ze sluzem chlopcy wymiotowali jak kiz nic w brzuszku nie bylo..stad moje zmartwienie..

Byla jedna polozna i soe pyta czy ide do domu.. mowi ze nie i dla czego..mowi ok.. przychodzi druga z przeciwbolowymi i pyta czy ide do domu..mowie to samo.. a ona zdziwiona ze dalej wymiotuje.. mowie ze to drugi wymiotuje..czyli wirus.. a ona ze nie wie czy mnie zostawia bo bedzie tlok dzisiaj..bla bla.. to co lepiej zeby noworodek sie zarazil ?

Moja mama malo pomocna jest.. jak Viki wymiotowal w noc przed porodem co pol godziny to spalam z nim w salonie na materacu bo on ma pietrowe lozko.. moja mama w salonie tez spala na kanapie.. i ja co pol godziny lapalm wymioty Vikiego.. pp czym szlam z miska do lazienki i jeszcze z vikim na toalete bo mial rozwolnienie..a mama nawet nie wstala tych misek wynosic... po cz rano jak mowilam ze wymiotowal co chwile odpowiada wiem..slyszalam.. to kjzwa czemu nie wstalas pomoc skoro mi ciezko z brzuchem itd..
No i wczoraj zaczal wymiotowac Emil a ona pisze ze m ma jej przyjechac pomoc bo sobie nie radzi... i dzis w nocy tez m nic nie pomogla tylko sobie spi w najlepsze.. a chlopcy wstali to nawet sniadania nie zrobila.. ja nie kumam jak mpzna byc tak malo domyslnym ?
 
Amor ja tez czasem nie zmieniam papmpersa w nocy. Jak widze ze tylko siku i nie jest jeszcze za bardzo napompowana to nie nie zmieniam. No chyba ze sie rozbudzi.

U mnie dzieci dzisaj ladnie spaly. Tzn Maja spala bardzo ladnie. Wogole w nocy jej nie slyszalam i obudzila sie o jakos po 8.15. Ale przez to ze goscie byli to zasnela chyba ok 22.30

Hugo tez nie cycowal co godzine ufff. W sumie karmilam o 3, o 5 i pozniej juz rano ok 8. Tak wiec super. Z tym ze tez pozno zasnal na noc bo byla chyba 23.30. Strasznie byl niespokojny i nie mogl zasnac wczesniej.
A ja padalam juz na twarz usypiajac go.

Ale przez tego mojego durnego meza od 7 i tak nie moglam spac...

Teraz Hugo zasnal i mam nadzieje ze pospi ponad godzine.

Mi polozna mowila zeby na poczatku nie obcinac noworodkowi paznokci bo one jeszcze rosna tak jakby ze skora i moze to malego zabolec. Najlepiej spilowac delikatnym pilniczkiem. Ja tak wlasnie zrobilam jak wyszlismy ze szpitala.
Teraz juz raz obcielam obcinaczka do paznokci.

Akukku to mama wogole nie pomocna. To w sumie po co przyleciala? Chyba do pomocy a nie sie wczasowac...

Dziewczyny czy wasze dzieci same zasypiaja np. w lozeczku?
Bo moj za chiny sam nie zasnie. Tylko w ramionach. Troche to meczace.
Bede musiala go jakos zaczac przyzwyczajac do zasypianianw lozeczku. Tylko jak...?
 
Ostatnia edycja:
Amor,
Po kremie sie zluszcza? Czy ogolnie? Nam sie na calym cialku zluszcza, tam tez.
Ja nie przewijam po kazdym karmieniu, tylko po kupie. No i jak mocno nasika, bo przesikuje pieluchy. Nie zakladam do konca, zeby pepka nie zakryc.

Akuku,
To co, nie dadza ci zostac? Dziady!

Cina,
Moze lepiej, ze nie wrocil w nocy w najmniej odpowiednim momencie i was wszystkich nie pobudzil...

Juz coraz mniej mamus nam zostalo, jeszcze tydzien do konca!
 
Cina,
Moj to zasnie w lozeczku jak mu smoczka dac.
Na rekach jeszcze nie probowalam.
Najchetniej i najdluzej spi na moim lozku, zasypia przy piersi jak karmie go na lezaco.
Teraz np odlozylam go do wozka, zeby zjesc sniadanie i zasnal sobie sam w wozku.
 
Amor ja sprawdzam czy jest kupa jak nie ma to nie przewijam.
Co do kremu to jeszxze nie yzywalam ale mam kokos i pewnie zaczne.

Cina niby przyjechala pomoc.. ale ja nie wiem czy ona tylko u mnie tak malo pomocno czy u braci tez.. choc tlz tego ci wiem to tam sie wykazuje..
Nie wiem ;( smutno mi poprostu ze tljest jak jest.. w sumie nie wiedziala ze rodzic bede ale z samej przyzwoitosci mogla chociaz te miski dlode mnie zabierac.. tylko ona chyba nie widziala potrzeby bo ja na tyle zorganizowana ze nie ma co mi pomagac ..nie wiem.
 
reklama
Lunera to ci zazdrosze ze sam zasypia. Moj tylko w ramionach albo w nocy na mnie jak skonczy cycac. Albo kolo mnie jak dam mu cycac na lezaco. W nocy mi obojetnie ale w dzien nie chce go caly czas nosic.
Dlatego chcialabym go przyzwyczaic do smoczka i moze sam sie nauczy zasypiac w lozeczku czy koszu.

Akukku pomocna to ona nie jest wcale i tyle. Szkoda ze tak jest...
 
Do góry