reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2015

Zuzzi po cc kangurowanie jest nawet ważniejsze bo maluch gwałtownie przechodzi do innego świata nie ma czasu na przygotowania. Wydaje mi sie ze warto porozmawiac z personelem lub zapisac w planie porodu ze jezeli nie mozesz z różnych przyczyn po porodzie kangurowac malucha Twoim życzeniem jest by zrobił to tata - on musi się też na to zgodzić ... a i stan dziecka musi byc na tyle dobry by to pozwolona - mozna wyjąć malucha z inkubatora - ale to oczywiscie jest skrajna syt
 
reklama
Ancikowa hmm nie wiem. Mi odchodzi raz zoltawy raz bialy raz zielonkawy.. hmm

Zuzzi gratulacje dla brata i zony ;)

Zuzzi podejrzeqam ze jakby brat powiedzial to by dali..a jak ma takie podejscie to nie dali.. bo to w koncu nic na sile.. polozna nie bedzie mowic ze tata ma kangurowac jak sam sie nie zglosi..

A mi ostatnio polozna mowila ze dzieci sie przewaznie rodza 48-50 cm.. ze 52 tp juz dlugie ? Heh.. chyba jej sie cos pomieszalo...
 
Evelinkua ja to wiem i Ty to wiesz, ale oni najwyraźniej nie
znaczy teraz już wie mój brat, bo mu powiedziałam, ale powiedział, że K i tak miała już skurcze więc był gotowy... Do tego upewniłam się w przekonaniu, że ona/oni wolą CC (miała umówione przed terminem bo mały był ułożony pośladkowo, ale to było 1,5 miesiąca temu) bo nawet nie sprawdzili czy się odwrócił. No i te skurcze podobno były. No każdy robi jak uważa.
No wg moich informacji ojciec w św. Zofii dostaje dziecko do kangurowania. Może zadzwonię albo napiszę maila i jeszcze się upewnię.
Akuku pewnie masz rację. Na szkole rodzenia w św. Zofii bardzo mocno położne podkreślały jakie to ważne więc pewnie chodzi o ich podejście.
 
Zuzzi ciociu gratulacje!
A teraz Cię pomecze☺ Mnie też tam czeka planowe i dziecko konieczne chce mieć kangurowane. Najlepiej przeze mnie w trakcie szycia, jeśli nie to do ojca, który ma być na sali (o ile nie stchorzy w ostatnim momencie). Chce by ze mną pojechał na salę, najlepiej na moich piersiach i tak został. Syn oczywiście.
Czy Twoja Bratowa nie mogła Go mieć na sobie e trakcie szycia czy nie chciała, od kiedy Antos był już z nią, no i czy dbają o pobudzenie laktacji.
Myślałam, by wziąć dodatkowo położną, ale gin ord uważa, że nie ma takiej potrzeby.
Zuzzi póki Ona tam leży do pytaj plis o to położenie dziecka matce w trakcie szycia, plissss ☺
 
Dziewczyny...
Mój Leoś bardzo mało otwiera oczka....i Teściowa mnie trochę nastraszyła, że to może coś jest nie tak.. Wydawało mi się to naturalne, że głównie śpi i leży z zamkniętymi... Przecież to noworodek.
To normalne prawda?
 
Ja jak miałam cc to mała od razu poszła w ramiona taty, dopóki mnie nie zszyli , wtedy przewieźli nas na salę i od razu do piersi mi ją przystawili. Wydawało mi się to takie normalne.
 
blerka wydaje mi się, że normalne. Przecież on ma dopiero tydzień, światło go jeszcze razi, dlatego częściej mruży i ma zamknięte oczka. Myślę, że teściowa trochę przesadza.
 
Blerka,
Te tesciowe! Pewnie nie miala nic zlego na mysli. Tylko chcialaby, zeby wszystko bylo idealnie.
Co masz napisane na jego wypisie ze szpitala? Jest cos o konsultacji okulistycznej? Rozumiem, ze widzial go pediatra i nie poruszal tego tematu? I kiedy macie pierwsza wizyte w przychodni / u pediatry zalecona?

Ja nie wiem czy powinien miec ciagle otwarte jak nie spi, czy moze miec zamkniete, moze tak lubi? Trudno powiedziec czy to cos znaczy wiec najlepiej zapytac lekarza.
Na pewno taki tygodniowy noworodek nie za wiele widzi jeszcze, z krotkich odleglosci(10-20 cm) i czarno biale kontrasty. Na takie reagowali moi, tzn na twarz mojego meza z broda i zebami bylo ozywienie, na moja nie :-)
 
reklama
Ancikowa, Ewelina, Ala dziękuję.wam :-* :-). Panikara torta mówisz upiec? To ja może wyślę męża do cukierni ha ha ha.
Zuza gratuluję bratanek :-). Super że w tym samym wieku :-).
Ja tam się cc boję jak ognia, sama nie wiem dlaczego

W aptece babka powiedziała mężowi ze nie ma czegoś takiego jak test na spr. Czy Sącza się wody płodowe
 
Do góry