reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2015

Maluda już tydzień ze mną a tak sie bałam, ze będę nosić brzuchol do 26 go ;) wlasnie opróżnia mi cyca i czuje taka ulgę, ze szok! 5h spał! Już myślałam, ze mi pierś wybuchnie!

Najbardziej lubie miny dzidziusia po karmieniu;) z pełnym brzuszkiem dzieci robią słodkie minki.

dlugo miałyście pępuszek? Nam odpadł po 4 dniach

mamy mały problem z odbijaniem... Może macie na to dobre sposoby? Zawsze wasze dzieci odbijają?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kurcze maly jest przeziebiony[emoji19]
Ma katar i chyba kaszle troche...
Rano odwioze mloda do przedszkola i jade z nim na ip zeby go pediatra obejrzal...
 
Akuku akurat mojego nie chciała kąpać. Widać tamte dziewczyny już dłużej były.
Nie wiem jaką miał główkę, bo nikt i nie powiedział. Może w dokumencie ze szpitala coś takiego będzie. W każdym razie na usg miał coś ponad 37 cm.
Współczuję Ci tego szpitala w domu. Już bliżej końca na szczęście [emoji8]
Alex jaki słodki [emoji7][emoji7][emoji7]
Amor dzięki za cenne wskazówki [emoji4]
Anney fajnie, że już czujesz się na tyle dobrze, że zaczynasz ćwiczyć. Powodzenia![emoji4] A jak u Ciebie (i reszty mamuś) ze skórą na brzuchu? Wraca na miejsce ładnie? Ja mam cały czas ogromny brzuch jak na 7/8 miesiąc. Wiadomo to dopiero 1 dzień [emoji6]
Cinamona pewnie że jedź. Oby to nic poważnego. Daj znać co powiedzieli.
A u nas pierwsza nieprzespana noc. Położna uprzedzała, że mały w nocy będzie wchodził w drugą dobę życia i nie da spać. Sprawdziło się, ale nigdy o tym nie słyszałam. A zaczęło się od tego, że obudziłam się o 2.40 i poszłam spytać położnej czy mam go budzić na jedzenie jeśli jadł o północy i powiedziała, że jak najbardziej. No to obudziłam, pojadł i się zaczęło. Najpierw odbijanie. Niby beknął, ale i tak ulał. Później pielucha i ryk bo zimno. Później jak go uspokoiłam to nie chciał spać i dopiero jak mu się udało to się uspokoił. Niestety nie wiązało się to ze spaniem. I dalej pielucha itd. Teraz śpi obok mnie, ale ja już ze zmęczenia nie mogę. Powinien znowu jeść, ale szkoda mi go budzić [emoji17]
 
Zuzzi,
ja bym nie budziła. To pierwsze dni i maluch musi odpocząć po porodzie. Moj mały w nocy spi 5 h a potem 4 h (tylko raz sie budzi) i ja go sama nie budzę. W dzień je cześciej. Mama sie w nocy musi wyspać.

Ale to była piękna noc!! Oby każda była taka.
 
pupui - nie dołuj się. Też już mówie "a dajcie wy mi wszyscy święty spokój". Pojade i urodze i nikomu nie powiem jak mnie beda wkurzac :-D


Suwina - łączę się w bólu....

Akuku - lepiej zeby sobie lezalo na ziemi :D Jak w domu jestem to taka frustracje czuje ze jeszcze to kopne :p Oczywiscie zalezy co...


zuzagh - ja tam pewnie bym jechala.... :)

Lakara nam też położna mówiła o tych minutach. Po 7 , po 5 i po 3 :)

Amor to chyba pozazdroscic ze tyle spi :)))))
 
3.22
3.28
3 35
3.47
3.54
4.01
4.09
4.14

wycinek z nocnego mierzenia.
juz te ostatnie bolaly o wiele bardziej, po czym zasnelam :))

czy to sie kiedys zacznie! teraz mam co 8-11 minut chyba po sniadaniu sie nie wybiore do szpitala moze mi xos pomoga!
 
Amor wow 5 godz snu. Zazdroszcze...

Mi polozna mowila zeby pierwsze 48 godz po narodzinach budzic co ok 2 godz. Pozniej juz nie trzeba. Tyle zeby bylo min 8 karmien na dobe
 
Właśnie ja z jednej strony nie mam serca go /nas budzić, a z drugiej martwię się żeby nie spadła mu dużo waga. Dodatkowo sutki nie nadają się do karmienia co 2 h tak więc nie budzę co 2 h tylko ok 3,5. Nic mu nie będzie?
 
reklama
Lakara, yo ze laktator nie ściąga nie oznacza ze nie ma mleka. Laktator rzadko ściąga jak dziecko. Wejdź pod ciepły prysznic, ogrzej piersi i podaj pierś dziecku albo laktator. Nie wiem jaki laktator masz, ale mi w takich sytuacjach działał tylko i wyłącznie ręczny i uciskaniu piersi.
Skoro jest jak Kanuen, to jest zastój i pełno mleka.
 
Do góry