reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2009

Dzień Dobry...
Mi sie udało wbic do progarmu "Mama zdrowie i ja" w przychodni przyszpitalnej w szpitalu, w którym chciałbym rodzić (inf. dla mam warszawskich - żelazna).
Co do brzuszka to mój zdecydowanie szybciej sie powiększa niz w pierwszej ciąży mimo, ze na wadze róznica jakieś 0,5 kg - ale w spodniach ciasno - tylko biodrówki mi zostały. Tyle, że ja od początku ciąży mam wzdęty brzuch i szczerze powiedziawszy chodzę i bekam :baffled: ew innymi sposobami zageszczam atmosferę :zawstydzona/y::zawstydzona/y: taki Shrek ze mnie teraz:baffled: choć już po woli zauważam pewną poprawę - całe szczeście...

FEMME tak mi przyszło do głowy - a miałas badaną już glukozę we krwi? Bo przy cukrzycy ciążowej (to nie jest nic strasznego - moja koleżanka to miała) własnie sie tak baardzo szybko przybiera na wadze. Najlepiej i tak pogadaj z lekarzem.
 
reklama
Hej kochane Sierpniówki. Ja już od 6.30 na nogach. Chciałam dziś odespać cały tydzień w pracy, ale zbyt się denerwuję dzisiejszą wizytą. Albo inaczej - juz nie mogę się jej doczekać. Zastanawiam się jak poprosić lekarkę by mąż mógł być ze mną - poprzedni lekarz odmówił. Czy facio wchodzi na całą wizytę czy tylko na badanie...? M będzie bardzo rozaczarowany jak znów się nie uda.

Mój brzuch pozostawia wiele do życzenia. Z 1 fałdki zrobiły mi się 3. No i boczki dużo bardziej widoczne. Pojawił się tylko tłuszczyk :baffled:

buziaki i miłej soboty :-)
 
Femme ja tez mysle ze powinnas zrobic badania krwi na glukoze i sprawdzic cisnienie, przy podwyzszonym cisnieniu zatrzymuje sie woda w organizmie i stad wieksza waga. 6 kg to duzo za duzo, bo pomysl ile zostalo jeszcze do konca. Poradz sie lekarza, ja mysle ze nawet chocby bliznieta to one raczej 6kg by ci nie dolozyly bo co one waza:tak:;-)
Brzuszek tez mam duzy ale to wynik kolejnej ciazy tym bardziej ze 10msc temu rodzilam.
Ja chodze na NFZ bo trafilam tam na pania dr wprost aniola. Ludzi troche jest ale przyjmuje tylko 2godz wiec jak pojade zawsze pod koniec to sie nie naczekam. Ostatnio jak pojechalam to czekala tylko jedna kobietka i wchodzilam ja. Termin do niej tez byl pierwszy odlegly ale poprosilam ja i mnie przyjela i nie zaluje. Ma usg w gabinecie i wszystko od razu bylo i bedzie wiadomo.:-D
Pozdrawiam:-):-):-)
 
Witam z rana :) Ja od początku ciaży chodzę prywatnie do lekarza, nie mogłam się doczekać pierwszej wizyty, poszłam prywatnie i tak juz zostało. Jedyne co mogę powiedzieć to cena nie jest tak straszna jak u innych lekarzy, bo mój gin usg robi w cenie wizyty takze nie dopłacam za zdjecia.
Jeżeli chodzi o moją wagę to dalej stoi w miejscu- 52 kg. wsumie to się cieszę bo jestem niska, i ma trochę ciałka :tak:. Podobnie jak koleżanka trzy fałdki na brzuchu są :-).
Co do brzucha to wydaje mi się, że wieczorem już coś widać, ale z rana to płasko :-(
Powiedzcie mi dziewczyny czy wy też macie taką ochotę na produkty mleczne? Ja codziennie muszę zjeść płatki z mlekiem i na śniadanie serek biały, wcześniej tak nie było.
 
Dzień doberek :-)
Ja chodzę do gina z NFZ nie narzekam, full serwis ;-) przesympatyczny człowiek, wszystko tłumaczy itd. jedyny minusik to to , że czasem jak mam wizytę na 16 to wchodzę dopiero przed 17, ale cóż, prywatnie nie dałabym rady finansowo :no:

Moja waga cały czas stoi w miejscu 60 i już :blink: brzuchol minimalnie zmienił kształt :-D

Co do produktów mlecznych to codziennie zaczełam pochłaniać kefir, serek biały też uwielbiam i wcinam wiecej niż kiedyś :-)
 
cześć wam.....ja mam ochote zawsze na różne rzeczy tylko w tym problem jak je zaczynam robić albo kupię to mi sie tego odechciewa:baffled:

do lekarza zaczęłam chodzić prywatnie wizyty nie są drogie bo 50 zł ale za to badania typu; mocz,krew,cukier musze robic oddzielnie i nie jestem pewna ile to bedzie kosztowało bo dopiero za tydzien ide. ale za to w koleice nie trzeba stać. zawsze sa jakieś plusy i minusy:dry:

dziewczyny macie czasami zawroty glowy i czarno przed oczami? dzisiaj mnie tak zachwiało i od razu słabo sie zrobiło..nie wiem co jest grane..moze za niskie cisnienie?
 
Witajcie dziewczyny może mi pomożecie bo nie wiem co mam robić. Poprzednią ciąże prowadziłam prywatnie i byłam bardzo zadowolona wizyta kosztowała 70 zł. Tym razem również ciążę prowadzę prywatnie z tym że wizyta kosztuje 150 zł a wiadomo że co miesiąc trzeba jeszcze płacić za badania w laboratorium . W tej chwili dla mnie to spory wydatek i tak sie zastanawiam czy nie iść równolegle do lekarza z NFZ tylko po to by wypisywał mi skierowania na badania . A może orientujecie sie czy lekarz rodzinny może i wypisywać takie skierowania?

cześć wam.....ja mam ochote zawsze na różne rzeczy tylko w tym problem jak je zaczynam robić albo kupię to mi sie tego odechciewa:baffled:

do lekarza zaczęłam chodzić prywatnie wizyty nie są drogie bo 50 zł ale za to badania typu; mocz,krew,cukier musze robic oddzielnie i nie jestem pewna ile to bedzie kosztowało bo dopiero za tydzien ide. ale za to w koleice nie trzeba stać. zawsze sa jakieś plusy i minusy:dry:

dziewczyny macie czasami zawroty glowy i czarno przed oczami? dzisiaj mnie tak zachwiało i od razu słabo sie zrobiło..nie wiem co jest grane..moze za niskie cisnienie?
W pierwszej ciąży przez 3 miesiące miałam zawroty głowy nawet wtedy kiedy siedziałam ale tłumaczyłam sobie że to przez upał jaki panował.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam was sierpniowe przyszłe mamusie,ja tez na sierpnia mam termin-jestem w 8mym tygodniu ciazy,wczoraj slyszalam bicie serduszka mojego malenstwa:-) ale mam juz dzisiaj stacha jak niewiem 30go stycznia czekaja mnie badania prenatalne ale tylko dlatego ze mam juz 36lat,czy ktoras z was juz przechodzila takie badania-prosze odpiszcie mi bo tak sie boje
pozd Agnieszka:szok:
 
roksana113 moze byc ze to przez cisnienie, gwaltowne wstanie z lozka, krzesla np. moze powodowac takie zawroty, tez miewam
katiuszka28 a nie mozesz poszukac sobie gina z NFZ zeby chodzic do niego na wizyty, bo taka kolomyja to chyba jest niewygodna. 150zl to bardzo duzo + badania bedzie kolo 200. Ja w poprzedniej ciazy tez chodzilam prywatnie i placilam za wizyte 80zl i za badania. Teraz udalo mi sie trafic na dobrego lekarza z NFZ i w koncu bede wiedziala na co odprowadzam skladki:tak:;-)
 
reklama
katiuszka28 tez o tym myslałam zeby zapytać lekarza rodzinnego ale nie wiem co na to powiedziałby ginekolog bo na badaniach byłoby nazwisko lekarza...i strasznie drogie te wizyty u ciebie 150 zł:confused: co do zawrotów głowy to zdarza mi sie jak wstaję..muszę chyba po mału sie podnosic... w pierwszej ciązy tez miałam zawroty od upałów.:blink:
 
Do góry