reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2009

dziewczyny, właśnie się popłakałam. Znowu mam cukier w moczu, zadzwoniłam do szpitala a tam położna mi powiedziała że nie mam cukrzycy, że miałam robiony test z obciążeniem że wyszedł normalnie i że wogóle nie powinnam sama sprawdzać sobie cukru i że mam się nie przejmować że jak coś zjadłam słodkiego to cukier wyjdzie w moczu. A ja jadłam płatki z mlekiem i kawałeczek melona. No mógł mi wyjść po tym tylko że normalnie na pasku pokazuje jak jest wysoki. Albo dostaję juz totalnych paranoi albo z nimi cos jest nie tak. Zwarjuje z nerwów i nic nie moge zrobić. Chyba przestanę wogóle jeść.
 
reklama
ja musze zjesc sniadanie ale nie mam pmyslu:-D
m poszedl do sklepu to moze cos dobrego kupi:-D
ja po czyszczeniu mialam dziwne okresy... co 28 dni ale dwa dni @ przerwa dwa trzy dni i znowu 3 dni @... to ja juz nie wiem jak to liczyc:szok::dry:
 
No Mola ma to znaczenie. Wejdź na jakiś kalkulator i podaj tam średnią ze swoich 3 ostatnich cykli. Ja sobie obliczałam metodą Naegellego:
"Termin porodu najłatwiej obliczyć metodą [ame="http://pl.wikipedia.org/wiki/Franz_Naegele"]Naegellego[/ame] przy pomocy kalendarza: do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodajemy 7 dni (pierwsze dni niepłodne cyklu), jeśli średni cykl miesiączkowy był dłuższy niż 28 dni to należy jeszcze dodać liczbę dni ponad 28 i od otrzymanej daty należy cofnąć się o 3 miesiące."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Reguła_Naegelego

I jak byk wychodzi mi 26 sierpień:]
 
Ostatnia edycja:
Mola to zalezy....moja ciotka tez miala krotkie cykle 21-22 dni i obie cory urodzila przed czasem az 3 tygodnie....wiec sama nie wiem czy to od cykli zalezy,czy od czego.....:baffled:
Musze spytac gina z ciekawosci;-)

Jejku zupelnie zapomnialam ze w piatek mam wizyte w szpitalu kwalifikujaca do porodu w wodzie i znieczuleniu!!:szok: A wymaz zrobilam a krew nie! Jejku jaka ja jestem chodzaca skleroza!!! Dobrze ze jeszcze nic nie jadlam! Lece pod prysznic!
 
dziewczyny, właśnie się popłakałam. Znowu mam cukier w moczu, zadzwoniłam do szpitala a tam położna mi powiedziała że nie mam cukrzycy, że miałam robiony test z obciążeniem że wyszedł normalnie i że wogóle nie powinnam sama sprawdzać sobie cukru i że mam się nie przejmować że jak coś zjadłam słodkiego to cukier wyjdzie w moczu. A ja jadłam płatki z mlekiem i kawałeczek melona. No mógł mi wyjść po tym tylko że normalnie na pasku pokazuje jak jest wysoki. Albo dostaję juz totalnych paranoi albo z nimi cos jest nie tak. Zwarjuje z nerwów i nic nie moge zrobić. Chyba przestanę wogóle jeść.
Miranda po pierwsze nie panikuj! Jeżeli nawet wyszedł ci cukier w moczu to trzeba sprawdzić czy jest we krwi. Sprawdź glukometrem. A jak wynik będzie pozytywny to olej babę bo się ***** zna i idź do lekarza, który cię wysłucha i coś zaradzi. I spokojnie...głębokie wdechy. A Stres też powoduje zmianę w wynikach. Myśl o Jagodzie. Jak nawet masz tą cukrzycę to przynajmniej wiesz już teraz, prawda?
 
Efe skończyły mi się paski do glukometru a następne przyjdą w piątek. Spróbuję póśc do apteki może bedzie ktoś kto mi zrobi. Tylko poczekam 2 godziny bez jedzenia.
Wdech, wydech, wdech, wydech.
 
No Miranduś dokładnie. Tylko spokojnie. Sprawdź w aptekach a jak nie będą chcieli to ja bym poszła na izbę przyjęć ze swoim glukometrem. W ogóle weź go ze sobą. Może ktoś ci w aptece da ten jeden paseczek?
 
reklama
No wlasnie Miranda nie stresuj sie, to ze Ci wyszedl w moczu i to w dodatku po jedzeniu to jeszcze nic nie znaczy;-)
 
Do góry