reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sex w ciąży

Dziękuję za odp ale to troszkę za mało by mnie przekonało:sorry:.
Pytam dlatego bo mam już dwójkę dzieci w wieku szkolnym i przy nich to tak mi się nie chciało seksu i nawet przed ciążą to ja nie umiałam często nadążyć nad mężem a teraz to on kończy a ja nie jestem nawet w połowie zaspokojona:-(
Bardzo proszę jeszcze o jakąś radę.
 
reklama
Jak byłam w 16 tygodniu ciąży to też trochę zaszalałam i niestety skończyło się na krwawieniu z szyjki macicy i pobycie w szpitalu. Także, seks w ciąży tak, byle nie przesadzić.
 
dzidzia28 - no tak, sex w ciąży wskazany, ale bez przesady. Możesz tylko zaszkodzić dzidziusiowi. Lepiej się powstrzymać, zacisnąć zęby i cierpliwie czekać na dni w których ostry sex będzie bez przeszkód, niż doprowadzić do krwawienia, w jakiś sposób zagrożenia ciązy lub nawet stracenia dzidziusia. Wiem że to nie łatwe, bo w ciąży też miałam straszną ochotę na ostry sex, ale powstrzymałam się. Teraz mam czteromiesięczną córeczkę i nie żałuję że poczekałam z tego typu seksem. Pozdrawiam i życzę wytrwałości
 
a mi sie kompletnie nie chce seksu w czasie ciazy. Juz końcówka na szczescie i mam nadzieje ze po porodzie mi sie odmieni. Moje liblido jest ponizej zeraaa :( a szkoda po pewnie duzo stracilam ale zmuszac sie to co to za sex?
 
Ja też mam wielką ochotę na seks ale zwykle rano, bo wieczorami jestem padnięta jak tylko poczuje poduszkę pod głową to usypiam. Rano mam mnóstwo energi i mogę szaleć. Niestety mój M, idzie do pracy zanim ja wstanę, więc zostają nam tylko upojne weekendy, wtedy sobie nie żałujemy :)). Jakoś specjalnie nie uważamy i nie zwracamy uwagi na ciąże, ale jeśli do tej pory nic się nie działo to raczej nic nie przeszkodzi nam :)) na początku ciąży miałam całodzienne mdłości więc nie miałąm ochoty na sex, ale za to teraz nadrabiam :)))
 
Ja z kolei bardzo sie boje czy to nie zaszkodzi dziecku mam stracha do tej pory kochalismy sie raz a potem pare dni pozniej zaczelam krwawic nie wiem czy to przez to ale jak juz raz krwawilam wolimy nie ryzykowac mamy celibat do konca ciazy jak mysle:baffled: moze to glupie:confused: co wy na to?
 
weri - skoro miałaś krwawienie kilka dni później to raczej nie przez sex. Także byłby sex nie zabroniony. Patrząc z drugiej strony, krwawienie może oznaczać ciążę zagrożoną a w takiej ciąży powinno się unikać sexu. Także na twoim miejscu pogadałabym na ten temat z ginem. Nie musisz się martwić, ginekolodzy są przyzwyczajeni do tego typu pytań. Jeśli mówiłaś ginowi o krwawieniu i mimo to nie masz ciąży zagrożonej, to wydaje mi się że możecie uprawiać sex tylko że łagodny.
 
ja tez mialam krwawienie i to nastepnego dnia po stosunku...po prostu poszlam do swojego ginekologa on mnie zbadal i okazalo sie ze nic sie nie dzieje, dostalam zakaz seksu na tydzien (tak na wszelki wypadek) i pozniej juz moglam do samego konca ciazy:-)
i korzystalam do samego konca nawet w nocy w ktora trafilam na porodowke (bylam juz grubo po terminie) (jakies 3 godziny przed tym jak nagle odeszly mi wody hihihi)
seks w ciazy byl cudowny, ale po ciazy tez jest super takze ja nie odczuwam zadnego pogorszenia po porodzie:-)
 
reklama
a ja sie tak zastanwiam czy po odejsciu czopa mozna jeszcze sie seksic? moze glupie pytanie ale jakos tak mi przyszlo do glowy po tym jak ten czop mi odszedl, co prawda ochoty tez juz niewiele zostalo ale ciekawosc...
 
Do góry