reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sex w ciąży

Wiadomo, że sex w ciąży jest z jednej strony obawą, a z drugiej strony szalejące libido domaga się zbliżeń z partnerem. Jak się nastawiacie na sex podczas ciąży?
 
reklama
Z moim mężem cały pierwszy i drugi trymestr szaleliśmy.... w łóżku oczywiście.... niestety u mnie w 6 miesiącu pojawił się problem, na basenie(planowałam cała ciąze chodzić na basen) dopadło mnie grzybiczne zapalenie pochwy i niestety pieszczoty musieliśmy ograniczyc bo i przy okazji zarazilam męża. On wyleczył się szybko, ja niestety męczyłam się z tym do końca ciązy bo jest to okres w którym kobieta jest podatna na tego typu choróbska.

Ogólnie czy ja wiem czy trzeba uważac. Jeżeli wszystko jest ok. to korzystaj póki możesz.... Mąż twierdził że w ciązy seks jest jeszcze lepszy:) Ograniczcie pieszczoty w 34 tygodniu i wznówcie dopiero po 38 tygodniu.... ponieważ podczas stosunku wydziela sie spora liczba hormonów.... progesteronu..a nasienie mężczyzny zawiera oksytocynę która mogła by wywołać poród( u mnie dopiero trzecia dawka na oddziale zadziałała:p)

Także bez obaw!!!
Korzystajcie bo po porodzie czeka was celibat:p
 
.Wątki połączone ze względu na tą samą tematykę. Proszę o korzystanie z wyszukiwarki forumowej żeby upewnić się iż interesujący temat nie był jeszcze poruszany .
 
Seks w ciąży jest przyjemniejszy! Nie sądziłam, że w łóżku z moim Ł może być jesszcze lepiej, ale okazało się, że może! :-p Byłam mile zaskoczona, bo na początku Ł wyjechał w delegacje i przez pierwszy tydzień ( po tym jak się dowiedzieliśmy, że będziemy rodzicami) byłam sama. Później okazało się że mam grzybicę i musiałam się przeleczyć, po czym znów zaczęły się łóżkowe harce :-) o nieeebo przyjemniejsze :tak:
 
U każdej z nas jest inaczej - dla jednej początki ciąży to idealne chwile w łóżku, a dla innej - sama końcówka.
U mnie było tak :
Pierwsza ciąża - CAŁA ciąża z wysokim libido, po prostu kochałam seks.
Druga ciąża- początek i końcówka - jak najmilej wspominam, za to drugi trymestr... Brrr, mogłam tego nie robić i dwa tygodnie a ochota nie przychodziła.

Podsumowując, jak dla mnie seks w ciąży to nie ryzyko (jeśli nie jest ona zagrożona). wystarczy mieć nieco zdrowego rozsądku i nie szaleć zbyt mocno :-)
Chociaż z wielkim brzucholem ciężko szaleć :-p
 
Ja niestety doczekam się seksu dopiero po porodzie:-(. Mój mężuś tak się przejął, że boi się, że może dziecko lub mnie skrzywdzić. Mimo, iż gin pozwolił. Współżyliśmy do 5 m-ca, jak tylko zaczął pojawiać się brzuszek już nie chciał. Początkowo namawiałam go, ale stwierdziłam w końcu, że nie warto. Obecnie jestem w 33 tyg. i już sama nie czuję takiej potrzeby, a może po długim poście po prostu tego się odechciewa:eek:. Mimo wszystko i tak jest słodki. :-)
 
Szkoda Joanna, bo na prawdę nawet czasami doznania w czasie seksu w ciąży są inne, zdarzają się rzeczy, które nie koniecznie są przed ciążą.
Ale to tak jest z facetami, albo szaleją jeszcze bardziej albo mają zbyt duże obawy.
U mnie na szczęście, mój lubi bardzo seks w ciąży:-)
 
reklama
Mam koleżankę w ciąży i bardzo poleca seks ale nie ostry tylko normalny bo to nigdy nic nie wiadomo ale jak ma ochotę to po prostu to robią z mężem :) Wiec myślę ze nie ma przeciwskazan ale bez wariactw :)
 
Do góry