reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Serduszko dziecka - kiedy

Dołączył(a)
19 Sierpień 2014
Postów
14
Cześć Dziewczyny
Okazalo sie, ze jestem w ciazy.
Wczoraj bylam u lekarza, potwierdzil pecherzyk ciazowy i cialko zolte. Byl zaskoczony, ze brak serduszka. Wg ostatniej miesiaczki to poczatek 8 tygodnia. Natomiast wiem, ze do zaplodnienia doszlo 5 tygodni temu i 3 dni. Ginekolog tez tak okreslila wiek ciazy, na bardzo mloda tak okolo 5 tydzien. No i kazala sie stawic za tydzien na kontrole czy pojawi sie serduszko.
Teraz stresuje sie czy to pusta ciaza czy faktycznie dopiero bedzie serduszko. Bo sama nie wiem co myslec, przeciez w ciaze zaszlam dokladnie te 5 tygodni temu, nie wczesniej ani pozniej. Mozeci doradzic, uspokoic.
 
reklama
Na razie musisz uzbroić się w cierpliwość, przy regularnych cyklach serduszko zaczyna bić w 8 tygodniu od ostatniej miesiączki, jeśli owulacji się opóźnila to odpowiednio później, pamiętaj też o tym, że dzień stosunku nie musi być dniem zapłodnienia a zapłodnienie jajeczko może zagnieżdzac się nawet do 10 dni i wszystko może się opóźnić w czasie bo żadna z nas nie jest maszyną ustawiona wg zegarka:-). Na pocieszenie ostatnio było kilka dziewczyn z tym samym przypadkiem i wszystkie po tygodniu zobaczyly serduszko. Dlategovtez moja gin nigdy nie robi usg przed skończonym 8 tygodniem żeby nikogo nie stresować bo stresuje nam najmniej potrzebny w ciąży. Z ciekawości jaka miałaś betę, serduszko zaczyna bić dopiero przy becie powyżej 1000, ale pamiętaj też źr to jest dolna granica i u niektórych przy wyższej.
 
Ostatnia edycja:
Spokojnie bądź dobrej myśli, ja serduszko zobaczyłam dopiero w 10 tygodniu, na pierwszym usg ( mieszkam w uk i tutaj nie robią usg wcześniej). A potem położna zaczęła słuchać serca od 16 czy 18 tygodnia, bo czasami ciężko jest wysłuchać. Wiec uszka do góry, będzie dobrze :)
 
Ja też miałam USG koło 10-11 tygodnia ciąży. Lekarz mi powiedział, że wcześniej nie ma sensu sprawdzać bo mogę się tylko stresować :) Tak samo na pierwszym dopplerze nie wychwycił serduszka ( pomimo, że na USG było ) i przez kilka dni chodziłam zestresowana. Wróciłam po 3 dniach i serduszko już ładnie biło :) Także nie stresuj się i poczekaj :)
 
Dziekuje Dziewczyny za wsparcie ♡ beta byla robiona nastepnego dnia po spodziewanej miesiaczce i byla niewiele ponad 200, przelom 4/5 tydzien. Juz nie moge sie doczekac kolejnej wizyty, usg brzucha by dowiedziec sie czy juz mamy serduszko.:zawstydzona/y:
 
Do góry