reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SEN-przesypianie nocy

U nas Gosia od około 4 miesięcy śpi w swoim pokoiku sama. Wieczorem zawsze jest rytuał ;-) czyli te same postępujące po sobie czynności. Około 18.15 zaczynam przygotowywać rzeczy do kąpieli, puszczam wodę, piżamka, itp, potem kąpiel z zabawą w wannie około 5 - 15 minut. Później ubieranie w piżamkę i około 18.45 jedzenie kaszki. Potem mycie ząbków, dobranoc tatusiowi i zanoszę Gosię do jej łóżka. Sciągamy paputki, spinki, psikamy solą morską do noska, przykrywam ją kołderką i gaszę światło. Około 5 minut przy jej ulubionej latareczce od tatusia czytam bajkę. Po przeczytaniu, siedzę jeszcze bez rozmwaiania i zbędnych ruchów około 5 do 10 minut na foteliku obok łóżka, podczas których Gosia zasypia. (tylko raz podczas ostatnich 4 miesięcy poszła spać po 21). Z reguły zasypia około 19.10 i śpi do 7.15 czasem nawet do 8. :tak:
 
reklama
u Nas tez jest cala otoczka przedsenna ;-) ... o 19 lekarstwa - zanim nie dostanie wszykich nie weżmie kaszki ;-) - wie ze ma dostac 1 strzykawke, jedne psik do nosa i 2 lyzeczki czegos i dopiero kaszka :-) - potem lejemy wode ... Dawid sprawdza czy nie za goraca ;-) ... zabawa w wannie, mycie, wspolne mycie ząbków, wycieranie - kremowanie - jak nie pokremuje to nie pozwoli zalozyc sobie piżamki :sorry2: - przy czym konieczny masaz stopek :-D;-)- i do lozka na 10 minut przed telewizownią - minus taki, że musi miec wszystkie poduszki znajdujace sie w domu przy sobie :sorry2: ... a o 20 jak wyżej :-) ... 5 minut i spi ;-)
 
Czyli juz wszystkie maluszki są wyprowadzone z pokoju rodziców do własnych pokoików i normalnych łóżek???
:-)
U nas niestety nie:no:. Kuba nadal śpi w łóżeczku w naszym pokoju. Chociaż tyle dobrze,ze sam zasypia.Wspominałam Wam o próbie przeniesienia go do drugiego pokoju,ale skończyło się fiaskiem. Może za jakiś czas.
 
U nas Paula tez ciagle w lozeczku w naszej sypialni. Mysle, ze dopoki nie bedzie przesypiac calej nocy (nadal budzi sie na jedzenie:baffled:) przenosiny nie maja sensu.
Paula zasypia miedzy 19 a 20, spi do 8-9. W ciagu dnia juz od po roku w ogole nie sypia.
 
Dziewczyny pewnie powiecie ze jestem wyrodna matka ale nasze dziecko od skonczenia 8 miesiaca śpi w oddzielnym pokoju. I NIGDY NIE BYŁO Z TYM PROBLEMU!!!! jak mlody spal z nami w jednym to sie budzil bo mąż chrapał a po przeprowadzce spal jak suseł. Od lipca Macius spi juz w normalnym łożku dzieciecym....Tez uwazam ze lepiej sypia w takim szerokim łożku bez szczebelkow....jak sie czasem obudzi w nocy to nie placze tylko przybiega do nas albo wola '; mama :)))))
Nam ta zmian posluzyla!!!!
 
ja już dawno chciałam Kube wyprowadzić ,ale do jego pokoju nie mamy drzwi tylko wielki łuk i obawiałam sie, że nie bedzie chciał tam sapć, jak widać, myliłam się... :-)teraz jest GIT!!!

Blu no to ładnie Gosia Ci śpi jestem pod wrazeniem...

A czy jeszcze Wasze dzieci śpią w dzień? Bo mój Kuba jakis tydzień przed świętami przestał spac w dzień i tak zostało do dziś i chyba jest mi z tym lepiej...
 
Julia spi sama na swoim łozeczku ale z nami w jednym pokoju z tej przyczyny ze nie mieszkamy sami.W nocy jak ma ochote to przychodzi do naszego łozka i nie ma z tym problemu.Zddarza sie jeszcze ze zapłacze albo sie wierci i lubi czuc ze ktos jest blisko.Pogłaskam ja wtedy i spi dalej.Co do drzemki popołudniowej to spi od 14-15.30.Zdarza sie ze usnie wczesniej ale nie spi dłuzej niz 2 godziny.
 
reklama
Do góry