reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

mozi zależy gdzie ten sklep miałby być. jak dobrze pamietam jesteś z Krakowa. a tam ceny za wynajem pewnie wyższe niz w rzeszowie. dla przykładu cena za wynajem za jeden mc w galerii nowy świat w rzeszowie kosztuje 8tyś zł, a powierzchnia tego może 10-15m. i wiadomo jeszcze np prąd.
a wyposażenie sklepu Ekspozycja towaru - Aukcje internetowe Allegro też różnie zależy, ceny orientacyjnie możesz sprawdzić na allegro, jest tam tego bardzo dużo. i zależy jaki ten sklep ma wielkość. jak chcesz by wyglądał itp
a jak z towarem? tj pieniadze na niego, i jak się ściąga odzież z zagranicy to też coś się płaci, to też bedzie koszt?
i jeszcze reklama, koszt pracownika,
 
reklama
mozi zależy gdzie ten sklep miałby być. jak dobrze pamietam jesteś z Krakowa. a tam ceny za wynajem pewnie wyższe niz w rzeszowie. dla przykładu cena za wynajem za jeden mc w galerii nowy świat w rzeszowie kosztuje 8tyś zł, a powierzchnia tego może 10-15m. i wiadomo jeszcze np prąd.
a wyposażenie sklepu Ekspozycja towaru - Aukcje internetowe Allegro też różnie zależy, ceny orientacyjnie możesz sprawdzić na allegro, jest tam tego bardzo dużo. i zależy jaki ten sklep ma wielkość. jak chcesz by wyglądał itp
a jak z towarem? tj pieniadze na niego, i jak się ściąga odzież z zagranicy to też coś się płaci, to też bedzie koszt?
i jeszcze reklama, koszt pracownika,
Anowi dzieki wielkie, niby to tylko projekt,ale nie da sie lac wody,bo samych drokow jest chyba 9 do uzupelnienie,wczoraj mialam problem z znaleziemiem pkd jak zakwalifikowac,jeszcze dodatkowe kwestianariusze, umowy do pracownika,pod wyjamem, nie liczac aby opisac forme prawna,lokalizacje, luki rynkowe,ubezpieczenie,bank,macierz stworzyc,tabelke do efektywnsci, sezonowosci,dla zatrudnianego pracownika,reklama, forma opodatkowania i zdrodla finanowania, musze poszukac czegos jeszcze o tym towarze z zagranicy jakie to koszty tak jak mowisz
 
margolcia a co sie stalo? i co teraz ze stazem???

u mnie dalej leje,po obiedzie jedziemy do kuzynki i dzionek zleci a jutro zakonczenie zerowki u corci:) szok jak ten rok zlecial :-)
 
Dziękuję za gratulacje. Maluch ma chyba żóltaczkę i jutro będę próbowała skontaktować się z lekarzem. Mleka ciut wiecej ale jak wypija z butli momentalnie zasypia a przy cycu marudzi i ciezko jest. Nic, walczymy dalej o laktacje
Pozdrowienia dla wszystkich
 
Carlaa ale on szuka non stop jak z piersi mało ściągnie i jest głodny :( Nie da się go położyć spać bo niespokojny. A synek ma na imię Adrian :)
 
ja na sekundę. Jesteśmy już po. Była cc, odeszły mi niespodziewanie wody w pon. Mój syneczek urodził się 13.06, ważył 3280 i ma 52cm. Kruszynka,ja dochodzę do siebie, synek zdrowy tylko nie mam pokarmu. Robię co mogę, ale muszę dokarmiac go modyfikowanym. Zmykam bo od porodu nie mogę spać, no może z jakieś 3 godziny się przespałam ;)


Moja przy wyjściu tyle ważyła i miała 53 też miałam CC :)
GRATULUJĘ !!
I tak jak pisze Carla, albo się zaweźmiesz i będzie cycuś albo butla.
Miałam identycznie, ale się zawzięłam :) i było wszystko ok.
 
Yenna, a mi mała mogła na cycku wisieć po 7-10h jak tylko starałam się jej wyciągnąć cycka od razu w ryk ! i tak oto spałam z cycem na wierzchu, a przy nim mała. Oczywiście taki sen to nie sen, czuwałam :) Też mi się wydawało, że się nie najada mimo tego, ze tyle wisi przy cycku, ale położna ze szpitala do której poszłam powiedziała mi, że dziecko ma taki silny odruch ssania i potrzebuje po prostu ssać i bliskości matki. Więc leżałam i dawałam jej ssać... Po kilku dniach cycki mi się zrobiły jak :szok: nie wiem co ! MEAG BYŁY ! bolały, aż mi jakieś gruczoły wyszły pod pachami, że nie mogłam rąk złożyć... Może to śmieszne, ale mój facet mi ściągał z cycka bo nie miałam jeszcze laktatora, a ciekło mi z cycków i mega bolały...
Dziecko ma coś takiego jak skoki rozwojowe i nawet jeśli teraz się unormujesz z maluchem, to za jakiś czas też może Ci się wydawać, że się nie najada, bo będzie potrzebować więcej a Twoja laktacja będzie gotowa na ciut mniej i wtedy trzeba przystawiać dziecko tak często jak chce i zaciskać zęby :)
Będzie też tak, ze będzie Ci się wydawać, że masz puste piersi, ale spokojnie tam zawsze będzie dla maluszka :) Jak laktacja się normuje to piersi nie są już nabrzmiałe itp.
Dasz radę ! Karm maluszka piersią, po 1 wygoda, taniej, i dużo lepiej w lecie :)
Trzymam za Was kciukasy.

Ps. Odciąganie laktatorem spowoduje, ze pokarm Ci zaniknie. Żadne ssanie nie jest takie jak dziecka, a wiem to, bo moja mała ma naczyniaka i zabraniali mi ją karmić piersią, a ja mimo to karmiłam :) okłamywałam lekarza, że karmię mlekiem sztucznym.
Jednak kiedy naczyniak się małej powiększył od ucisku ( bo ma go na ustach ) Zaczęłam odciągać się laktatorem i podawać z butli... po 2 tyg. prawie nic nie ściągałam ;/
I Zuzia od około miesiąca jest na sztucznym, ale jednak te 4.5 miesiaca miała mnie, a chciałam tego z uwagi na to, że zima, że żadne mleko nie ma tyle przeciwciał co moje itp. przecież wiesz sama ;)
 
Ostatnia edycja:
dzieki dziewczyny za rady, na pewno macie rację, tylko sciagajac raz dziennie laktatorem widze ile z nich leci- odrobina :( a mały ma zółtaczke, musi pić. jest kolosalna roznica po podaniu butli- w moment zasypia- spi 3 godz. a od piersi jak przy niej zasnie nie da sie odstawic zaraz sie budzi, puszcza brodawkę, niepokoji się a mnie serce boli. Bardzo mi zalezy na karmieniu piersią- te herbatki, duzo wody, raz dziennie laktator....ech....:(
 
reklama
Do góry