reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Katerinka no ja nie wiem co bym powiedziala takiej babie. Zalamac sie mozna. CHcialabym byc bardziej taka jak Ty, bo Ty zawsze slusznie dzialasz i wiesz co powiedziec zeby nie dac sobie na glowe wejsc.

Candy tak jakos mnie to 20 miesiecy nauczylo, ze p owiekszosc informacji musze siegac sama, czytac ksiazki, szukac w internecie. Lekarki w przychodni u nas niestety odwalaja fuszerke. A sporo jets rzeczy, do ktorych ma sie watpliwosci, niezwiazanych z leczeniem...Ja sie kiedys [przebijalam przez tomy o pielegnacji, rozwoju, alergiach, teraz o wychowaniu :) A i tak ciagle czegos nie wiem.

U nas troche zmian:
malej alergia zelzala dosc mocno ostatnio, zaczela dostawac mleko kozie i ser owczy...I przez ostatni tydzien wyszly jej 4 zeby!!! A to jeszcze nie wszystko, dalej ida!! Strasznie sie meczy, no ale w koncu zaczely sie pojawiac. I wlasnie, tak bardzo dbalam o diete, dostawala syrop z wapniem, a sie okazalo, ze jednak bez mleka normalnego jest lipa.
Wrzeszczy strasznie, chociaz na szczescie ma tylko 2 takie momenty w ciagu dnia zazwyczaj. No i w koncu troche lepiej w nocy spi.

Opanowala w koncu formulke "prosze dac mi", chociaz uzywa tylko kiedy baaardzo chce czegos :)

Zawzielam sie z nocnikiem. Sara chodzi w majtach, co chwile ja sadzam, albo sie bawimy, albo pytam...Juz jakies postepy widze, ale droga daleka przed nami. No, ale nigdy sie nie nauczy dopoki ja jej nie pomoge i nie bede bardziej pilnowac...Ciezka sprawa...Pytam gdzie sie siusiu robi, pokazuje i mowi "tutaj", pytam jak sie wola, krzyczy na caly dom z radoscia "mama siusiu, mama kupa"..a potem robi na podloge...:)


Achh..no i ciagle skacze na trampolinie..Czasem 45 minut bez przerwy...Czy jej to nie zaszkodzi?
 
Ostatnia edycja:
reklama
charlene mysle ze nie zadzkodzi,skoro ma sily:)
wiesz co bo ja mam dosc w kolko zalatwiania takich spraw i gdyby zrobila odrazu na poczatku nie byloby cyrku,
a ja mam zasade,jak ktos jest dla mnie dobry odplacam sie tym samym ale jak mi za skore zalezie uciekac!!! mam gdzies co powiedza inni a taka prawda ze nie bez awantury nie da sie zalatwic
zreszta zadzwonilma do paszportow i mowie jak sytuacja wyglada i pani stw,ze oddzwoni do mnie,nie minelo 5 minut,skonsultowala sie z warszawa i wie ze mi zalezy i wniosek wysle i bedzie do odebrania za jakies 3,5 tyg a ja w tym czasie to dowiaze:)i nie mam sie martwic i juz sie denerwowac:) jednak sa dobrzy ludzie na tym swiecie i widzicie jak sie chce to mozna i obca kobieta pomoze:)

co do mleka to nie wiem jak tam sara moze,ja np daje makaron albo ryz z mlekiem kartonowym zwyklym i nic mu nie jest,a koleznka daje to dziecko ma problemy z zoladkiem,ciezko z takimi maluchami trafic,trzeba na zasadzie prob i bledow
 
Ostatnia edycja:
Ech, dziewczyny, tak masakrycznie to jeszcze nie bylo.
Sara dzisiaj przed drzemka zaczela wrzeszczec jakby ja ze skory obdzierali. Wrzeszczala tak przez poltora godziny, nie szlo jej uspokoic. Wiem, ze to zeby bo pokazywala na nie. Nawet nie chciala zebym ja dotykala, przytulala ani nic mowila, jeszcze bardziej sie wkurzala. Nawet wyrzucila swoja ukochana owieczke, bez ktorej zycia sobie nie wyobraza. Tylko walila nogami w sciane albo rekami w usta i krzyczala. W zyciu takiego krzyku nie slyszalam. Dalam jej czopka, ale potem znalazlam go w pieluszce. Dalam drugiego to w koncu cos podzialalo,albo zasnela ze zmeczenia. Do tej pory ciezko oddycha przez sen i wzdycha sobie,ale przynajmniej spi. moze jak sie obudzi bedzie lepiej. Naprawde nie sadzilam, ze zeby moga az tak bolec, sama nie wiem ile jej rosnie, bo nie da sobie sprawdzic, ale chyba duzo...Ja juz potem plakalam razem z nia, nie mialam pojecia co zrobic. Jak zasnela to poszlam na balkon i prawie zjadlam papierosa :/ Do tej pory mi sie nogi trzesa...
Na szczescie to tylko falami przychodzi, przez reszta dnia potem ma dobry w miare humor...

A z drugiej strony rozmawialam dzisiaj z asystentem mojej adwokat, on praktyki wlasnie skonczyl i zaczyna prace u niej wiec chce mu sie na szczescie. Wysylam mu wlasnie wszystie dane ktore mam na temat dawcy, telefon, zdjecie, miasto zamieszkania itepe, wszystko co wiem i powiedzial, ze razem z wyrokiem idzie ifo do ambasad polskiej i wloskiej i na policje i ze liczy ze cos zdzialaja. No mam nadzieje...moze tam tez sie trafi ktos, komu bedzie zalezalo zeby sprawe zalatwic...Bo szczerze, to jakby sie ktos tam postaral to by go znalezli, Leeds to nie taka znowu metropolia, a on sie w domu nie chowa...
 
Katerinka, no to rzeczywiście się masz :O ale słusznie napisałaś miejsce polska, system samowolka ;] po prostu. I bardzo dobrze, że jej tak wygarnęłaś :)

charlene, hehe no to już połowa sukcesu ;p dacie radę :p a Twoja malutka jak tak opowiadasz wydaje się taka rezolutna i roztropna, a do tego jest taka piękna :) Pozdrawiam Was :)

U nas duża poprawa. Pępuszek odpadł tzn kikutek, przez noc pielęgnowałam dno pępuszka, i nie śmierdzi ! widzę kolorek różowy ! ahhhhhhhhhh ulga, po pleśniawkach też nic nie widać, ale jeszcze przez 2 dni będę powtarzać zabiegi kilka razy dla pewności :) Jutro jadę zawieść papierki do macierzyńskiego, wyjąć zaświadczenie o zarobkach, i za tydzień składamy o becikowe i odbieramy pesel, a później składamy o dowód :)
Masakra ile tego ;p
 
charlene te zeby to paskudztwo piorusnkie i wiadomo nigdy jaki przebier,ale widzisz u kubusia tak a u sary tez ostro,dawaj jej te przecibolowe bo szkoda zeby sie tak meczyla a i ty sobie nerwow napsujesz.
co do exa pewnie niech dzialaja,chociaz prawda taka ze trzeba wszedzie samemu interweniowac ale sie oplaca
candy to dobrze ze lepiej a z papierami faktycznie latania ale potem juz na pare miesiecy spokoj,pamietaj potem o dodatkowym macierzysnkim 2 tygodniowym,trzeba go zlozyc na dwa tygodnie przed koncem tego podstawowego i tez jest platny:-)

a kubusiowi zeszla goraczka i dzis ordzi na maxa po calym domu,kazdy kat oglada jakby wrocil z wakacji jakis,gra w pilke ( ma nowe zajecie,kopie pilke i ja goni hehe)i tanczy i jest usmiechniety od ucha do ucha,-nareszcie:-) tak jak zawsze
a corcia lezy plackiem,nic nie chce jesc,
 
Candy o dodatkowy macierzynski napisz sobie od razu w podaniu o macierzynski jaki bedziesz skladala u pracodawcy, nie bedziesz pozniej musiala o tym pamietac i latac :)
 
bylam dzisiaj u malej w szkole i wzielam jej teczke,mamy troche do zrobienia,ale na szczescie ferie od pn to bedziemy mieli co robic'
i wiecie co wylanczal mi sie komp.wezwalam pana i okazuje sie ze wentylator nie nadaza i jest max tempeeratura i gdyby nie zabezpieczenie to by sie spalil,musze wymienic wenty,plis naprawa 70 zl,szlak no ale bez kompa jak bez reki ,chyba bym oszalala naprawde.i jak to mowia jak sie sypie to wszystko...
 
bylam dzisiaj u malej w szkole i wzielam jej teczke,mamy troche do zrobienia,ale na szczescie ferie od pn to bedziemy mieli co robic'
i wiecie co wylanczal mi sie komp.wezwalam pana i okazuje sie ze wentylator nie nadaza i jest max tempeeratura i gdyby nie zabezpieczenie to by sie spalil,musze wymienic wenty,plis naprawa 70 zl,szlak no ale bez kompa jak bez reki ,chyba bym oszalala naprawde.i jak to mowia jak sie sypie to wszystko...


kochana podaj model kompa i wiatraczka jakie jest mam na stanie kilka przeslalabym Ci poczta a zamontowanie to dla kumatego 10 minut:)
Na komputerach znam sie bardzo dobrze :) na naprawianiu tez:p
On chce 70 zl? szok..a to jakis pewno informatyk?mysli ze naiwna kobite znalazl....
Sluchaj kochana...duzo zalezy od tego jak masz ustawione komputer. On musi "oddychac"tam gdzie masz wiatraczek musi miec swobode powietrze nie moze byc zastawiony np bo musi miec swobony przeplyw powietrza zeby sie chlodzil.
To ze sie wylaczal nie znaczy ze musisz go wymieniac od razu czasem wystarczy wyczyscic poprostu bo pewnie jest zakurzony. Kup sprezone powietrze np w rossmanie jest butla za 10 zl chyba..
Wylacz ladnie komputerek odlacz od zasilania kompletnie. Sprezonym powietrzem psikaj na wiatraczek(uwaga bedzie pelno kurzu latac) i tam gdzie widzisz kurz popsikaj tez.Najlepiej gdybys umiala rozkrecic obudowe cala ta butla z powietrzem na specjalna rureczke dluga do trudno dostepnych miejsc.
Jakby co pytac:)

My tez z zebami problem mamy..wczoraj plakal strasznie..tulil sie do mnie zasnol dopiero lezac na mnie..i pobutki po 7 rano mnie dobijaja:D


Dziewczyny miala ktoras problem z nadzerka????
 
Ostatnia edycja:
reklama
kochana podaj model kompa i wiatraczka jakie jest mam na stanie kilka przeslalabym Ci poczta a zamontowanie to dla kumatego 10 minut:)
Na komputerach znam sie bardzo dobrze :) na naprawianiu tez:p
On chce 70 zl? szok..a to jakis pewno informatyk?mysli ze naiwna kobite znalazl....

o jak sie znasz to moze mi pomozesz:D

w laptopie co jakis czasz roni mi sie rozowy ekran i takie paseczki migaja i od czego to?
 
Do góry