reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Katerinka Wszystkiego dobrego dla Kubusia. Ma już 2 miesiące :happy2: Szybko się zaczął śmiać na głos. Ja pamiętam, że Kubulek dokładnie w swoją 3 miesięcznicę zaczął się śmiać na głos i też odkryłam wtedy, ze ma łaskotki :tak:Kubulek zasypia o północy i dopiero wtedy mam czas dla siebie. Wczoraj się uczyłam od północy do 3...Bo jakoś nie umiem się skupić za dnia, gdy on się bawi, wolę wtedy razem z nim się pośmiać, dawać mu grzechotki. No ale Ty masz dwójkę dzieci, więc czasu jeszcze o połowę mniej niż ja.

Kabaretka Coś o tych złudzeniach wiem i dlatego cały czas uważam, że pośpiech jest najgorszym doradcą. Minęło dopiero5, a u Ciebie 6 miesięcy. Facet powinien się wykazywać latami i wtedy można ocenić jak się spisuje jako ojciec.


bezsenna a co tam u Was? Jak Kubuś? Widziałam go na photoblogu wielki jest i śliczny :-).
Dzięki :happy2: Twój też fajny i bardzo się zmienił, aż go nie poznałam w pierwszej chwili :happy2: Już ma poważniejszą buźkę, taki fajniutki jest.
Też się boję jak to będzie w czasie sesji...Jak już napisałam wyżej nie potrafię się skupić jak Kubulek nie śpi. Niby tak bardzo mi nie przeszkadza, ale nawet jak jest w łóżeczku czy na macie, to go muszę pilnować, bo co go położę na pleckach, to zaraz jest na brzuszku, a po jakimś czasie jęczy, bo mu już ciężko, przekręcam go więc z powrotem, a on po chwili znowu na plecach :]

Kropelka Cieszę się, że Tobie się tak ułożyło. Pomysł z wigilią faktycznie głupi, choć u mnie też ex się obraził, że nie mógł być na wigilii, ale ja sobie tego kompletnie nie wyobrażałam. Dopiero po świętach pojechaliśmy do jego rodziców.Jak będziesz miała czas, to dodaj nam zdjęcia Filipka :happy2: Na pewno się bardzo zmienił.
 
reklama
Cześć, ja na chwilę z zapytaniem-
z jakich wózków korzystacie lub korzystałyście, bo ja nadal nic nie wybrałam a czas leci... Nie wiem czy wydawać 1500 na wózek mych marzeń- roan marita, czy wydać połowę mniej i kupić taki w stylu np. tako natalia,choć nie podobają mi się takie za bardzo... Błagam napiszcie...
 
Cześć, ja na chwilę z zapytaniem-
z jakich wózków korzystacie lub korzystałyście, bo ja nadal nic nie wybrałam a czas leci... Nie wiem czy wydawać 1500 na wózek mych marzeń- roan marita, czy wydać połowę mniej i kupić taki w stylu np. tako natalia,choć nie podobają mi się takie za bardzo... Błagam napiszcie...

A popatrz na allegro za roanem,czasem trafiają się używane ale w świetnym stanie no i oczywiście za względną kasę :-).

 
kabaretka karmie kubusia piersia i bardzo mu sluzy cycek,po 6 tyg przytyl juz 2 kg:-) wiec nie dam sie i bede go karmic jak tylko sie da.chociaz martwie sie momentami czy przez te nerwy nie strace pokarmu ale jestem dobrej mysli, bo kubus jest bardzo zarty chlopak i na okaglo moglby wisiec na cycku w ciagu dnia,
bezsenna to twoj maly chyba za toba ma te pozne pory naprawde,moj kubus je ostatnim raz do 22 a potem dopiero okolo 4,6-7 i do 10 przy dobrych wiatrach spimy smacznie w trojke:) wiec nie narzekam ale powiem ci ze nie raz mam dosc wszystkiego,mam chwile zwatpienia,zmeczenia ale dzieci to kochane skarby moje i warto sie dla nich powiecic, jesli chodzi o dzielenie czasu to mam rozne sposoby,np.jak maly spi to robie cos z corcia-malujemy,piszemy literki itp,ostatnio bardzo mi pomaga i nasladuje to co ja robie,po swojemu kurze wyciera ,sama swoj pokoj zaczyna sprzatac.ogladamy razme bajke i maly s obie fika,najwiecej zachodu jest jak wychodzimy na spacer,mieszkam na 3 wiec na raty wychodze,ale spacerki dobrze nam robia,kazdy sie dotleni i mamy chumorki dobre,takze dzieci wypelniaja mi caly dzionek,jeszcze jak ktos przyjdzie to wogole
krropelka dobrze ze u ciebie bez nerwow i z twoim ok,tak trzymac,ciekawe jak fifek zniesie rozstanie z toba, bo moj kuba juz jes t cwany,ja wychodze z domku i zaraz atak jest,wiec jak cos zalatwaim wszedzie pedem,
carla nie wiem jak ty stoisz finansowo ale ja takiego wozka drogiego bym nie kupila bo nie ma sensu,ja mam spacerowke i spiworek i malego od malego woze,i tez kupialm okazyjnie przez neta ,wiec zobacz naprawde na alego,ludzie sprzedaj po paru miesiacach malo uzywane,
 
Ostatnia edycja:
Właśnie na allegro patrzę, ale cały zestaw z fotelikiem, śpiworem, parasolką, folią i ok 1500zł wychodzi. W sumie mogę tyle zapłacić, ale to jest tylko moje widzi-mi-się, bo wózek mi się po prostu podoba, ale jako głęboki, spacerówka już nie... A wiem, że i tak lżejszą trzeba będzie kupić. I nie wiem sama co robić, taki mam kaprys z tym wózkiem :) Ale na logikę to nie ma sensu, dlatego się pytam jakich wózków Wy używacie... A używanego nie chcę kupować...
 
Właśnie na allegro patrzę, ale cały zestaw z fotelikiem, śpiworem, parasolką, folią i ok 1500zł wychodzi. W sumie mogę tyle zapłacić, ale to jest tylko moje widzi-mi-się, bo wózek mi się po prostu podoba, ale jako głęboki, spacerówka już nie... A wiem, że i tak lżejszą trzeba będzie kupić. I nie wiem sama co robić, taki mam kaprys z tym wózkiem :) Ale na logikę to nie ma sensu, dlatego się pytam jakich wózków Wy używacie... A używanego nie chcę kupować...

A skąd jesteś? Jeżeli z okolic Wrocławia to mam do oddania wózek po Kubuśce,nie jest on jakiś super bo też go dostałam (wymaga lekkich napraw,jedno kółko odpada :sorry2:) ale da się to zrobić.Jest dwu funkcyjny,spacerówka + wkładana miękka gondola.My teraz używamy już spacerówki :-).Więc jak coś to daj znać :-).

Sorki,nie doczytałam że nie chcesz używanego,ale jak by ktoś był potrzebujący kto nie ma kasy to chętnie oddam...
 
No cóż, los nigdy nie był dla mnie łaskawy.. Jednak nigdy nie spodziewałam się, że zostanę samotną mamą..
Obecnie jestem 6 miesiącu ciąży, z wszystkimi problemami borykam się sama.. Ojciec dziecka zostawił Mnie w 15 tygodniu ciąży, oskarżając o zdrade, co jest kompletną bzdurą !! Moim zdaniem, przerosła Go rola ojca, a żeby w oczach innych nie wypaść jak kompletny idiota pozbawiony kregosłupa moralnego i przyzwoitości oraz kompletnego braku odpowiedzialności, zmyslił sobie tą bajeczke:/
Mało tego, jest na tyle beszczelny, że gdy do mnie wypisuje opowiada, że ma nas gdzieś, jest teraz szcześliwy z inną kobietą która spodziewa sie jego dziecka i wiecej nie chce słyszeć że mój maluch jest jego .. :( Jest to dla mnie na tyle dziwne, ponieważ staraliśmy sie o dziecko ponad pół roku... Gdy zapytałam Go, wiec co ja mam powiedzieć dziecku, że gdzie jest tata, odparł.. Powiedż, że zmarł .. CHORE !
Mineło już troche czasu, od momentu, gdy zostałam z tym wszystkim sama, w dalszym ciągu, gdy o tym wszystkim pomyśle, a zdarza mi sie to bardzo czesto, pojawiają się łzy, obawa.. watpliwości.. Przecież mam dopiero 20 lat, nie skończyłam jeszcze szkoły, całe szczęscie jestem osobą pracującą ( obecnie na l4 z powodu zagrożenia ) nie tak miało to wszystko wyglądać :( Nie tak to wyglądało w moich marzeniach, planach pragnieniach.. Czy popełniłam gdzieś błąd..? Tego nie wiem, zawsze chciałam dobrze..
Jednak nikt nie jest w stanie przwidzieć przyszłości.. Jak sie okazuje nie możemy być pewni nawet rzeczy oczywistych..
Pomimo wszystkich watpilości, wiem, ze podjełam dobrą decyzje, urodzę tego maluszka, będe dbac i troszczyć sie o Niego, będe robić wszystko z myślą o dziecku i dla dziecka.. z Ojcem malucha czy bez niego PORADZĘ SOBIE ! Wszystkim samotnym mamą życze dużo wytrwałosci, pamietajcie.. że czasem lepiej jest gdy dziecko ma jednego kochającego rodzica niż gdyby musiało daremnie zabiegać o miłość tam gdzie jej brak !
Pozdrawiam serdecznie ;*
 
Cześć, ja na chwilę z zapytaniem-
z jakich wózków korzystacie lub korzystałyście, bo ja nadal nic nie wybrałam a czas leci... Nie wiem czy wydawać 1500 na wózek mych marzeń- roan marita, czy wydać połowę mniej i kupić taki w stylu np. tako natalia,choć nie podobają mi się takie za bardzo... Błagam napiszcie...
Ja mam mikado boston. MIKADO - 48KOLORÓW - 4 MODELE + SUPER GRATISY (862190053) - Aukcje internetowe Allegro
Kupiłam u siebie, w Warszawie za 1300 pln razem z fotelikiem, więc przepłaciłam. Na allegro taniej i w dodatku są często jakieś gratisy. Szczerze, to ja bym już drugi raz nie wydała tyle na wózek. Fakt, jest fajny, ma skrętne przednie koła i pompowane tylne, dobrze się sprawdza teraz na śniegu, ale wydaje mi się, że za tańszą cenę też można coś znaleźc, np. X-LANDER XA ORANGE 08+GONDOLA SUPER NISKA CENA!!! (872471808) - Aukcje internetowe Allegro
Jak tak patrzę na ulicy, to nie potrafię powiedzieć, który wózek jest za 1500 a który za 700. Nie wiem, czy one naprawdę się czymś diametralnie różnią, czy po prostu chodzi o firmę, wygląd wózka. Ja bym teraz już nie wydała tyle na wózek i tak sobie myślę, że kupiłabym najpierw samą gondolę, a potem lekką spacerówkę. Tylko,że nie wiem, czy są same gondole ze skrętnymi kołami, a u mnie to podstawa. Bardzo dobrze się manewruje w sklepach, gdy jest niewiele miejsca albo przy wchodzeniu do klatki, do windy.Nie pamiętam ile Ci zostało do porodu, ale ja wózek kupowałam na miesiąc przed porodem, bo mi się przez całą ciążę zmieniał gust co do wózków.

bezsenna to twoj maly chyba za toba ma te pozne pory naprawde,moj kubus je ostatnim raz do 22 a potem dopiero okolo 4,6-7 i do 10 przy dobrych wiatrach spimy smacznie w trojke:) wiec nie narzekam ale powiem ci ze nie raz mam dosc wszystkiego,mam chwile zwatpienia,zmeczenia ale dzieci to kochane skarby moje i warto sie dla nich powiecic, jesli chodzi o dzielenie czasu to mam rozne sposoby,np.jak maly spi to robie cos z corcia-malujemy,piszemy literki itp,ostatnio bardzo mi pomaga i nasladuje to co ja robie,po swojemu kurze wyciera ,sama swoj pokoj zaczyna sprzatac.ogladamy razme bajke i maly s obie fika,najwiecej zachodu jest jak wychodzimy na spacer,mieszkam na 3 wiec na raty wychodze,ale spacerki dobrze nam robia,kazdy sie dotleni i mamy chumorki dobre,takze dzieci wypelniaja mi caly dzionek,jeszcze jak ktos przyjdzie to wogole
Hehe, wiesz koleżanka mi ostatnio to samo napisała. Że może to przez moje siedzenie w ciąży do późna w nocy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale Ty i dziewczyny z czasów mojej ciąży pamiętają, że mój nick był adekwatny do pory o której kładłam się spać ;-)Kubulek zasypia późno, ale za to jak nie muszę w weekendy (czy teraz w świeta) sie zrywać o 6 na uczelnię, to też śpimy do 10- 11, czasem do 12, jak dziś.
Dobrze sobie radzisz z dwójką dzieci. Zaradna babka jesteś :happy2:

KaSiaa:) Też mam 20 lat (w marcu 21) i powiem Ci, że ciąża jest bardzo trudna, a potem już z górki. Fakt, noworodek może nieźle dać popalić na początku, ale dla mnie lepsze było to, że mam dziecko już przy sobie, nie jestem ciągle w niepewności, z głową pełną rozterek jak w ciąży. Moja ciąża przebiegała źle, bo ja nigdy nie chciałam być mamą. Nie potrafiłam się w żaden sposób przygotować do tego, że już niedługo mam nią być. To, że będę nią w pojedynkę schodziło na drugi plan. Gorsze było to, że mam mieć dziecko, a nigdy tego nie chciałam. Teraz jestem naprawdę szczęśliwa, Ciebie też to niedługo czeka, choć jeszcze sobie nie wyobażasz. Jeszcze tylko 3 miesięca, a do tego czasu pisz tutaj, dziewczyny zawsze pomogą, pocieszą :happy2: Już jesteś dobrą mamą, bo nie usunęłaś, chcesz wychować dziecko. A facet pokazał jaki jest i może lepiej, że przed porodem niż potem.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny:-) u mnie spokojnie,dopiero od poniedziałku mnóstwo spraw do załatwienia,a we wtorek mam ktg:-)wczoraj była u mnie kumpela i bardzo mi to pomogło,bo stwierdziła,że nie każdy by sobie tak radził w mej sytuacji.........ex nadal milczy a teściowa się odzywa z życzeniami a to jak się czuję,chociaż szczerze mówiąc jakoś mi zobojętniało czy będą się odzywać i interesować mną czy Michałkiem............może czas robi swoje ??????????czuję,że skoro dałam radę znaleźć pracę w ciąży,zorganizować wyprawkę mimo marnego dochodu i załtwić sprawy urzędowe to dam radę ze wszystkim:-)i ex ,teściowa czy szwagierka nie są mi do szczęścia potrzebni:tak:

carlaa ja wszystko zamawiam przez neta,ale nie allegro bo jakoś nie mam przekonania............znalazłam tanie ciuszki ,nieużywane,dobrej jakości,łózeczko z bajerami za śmieszną kasę,tanie pampersy i kosmetyki a ostatnio wózek głęboko-spacerowy nowy! za 230zł!!!!!!!!! i mam zamiar zamówić,dla mnie najważniejsza jest waga wózka,mieszkam na 4 piętrze bez windy więc nie mam zamiaru dźwigać 20kilowego wóżka;-)
ja podobnie jak dziewczyny uważam,że nie ma sensu tyle wydawać,moja kumpela miała wózek za 3tys i wiesz co?ja bym za niego 500zł nie dała,ta kasa to chyba tylko za markę..............także Twoja decyzja ,jak znajdę chwilkę to powrzucam fajne linki może któraś skorzysta;-)

Kasiaa witaj na forum:-)no cóż ............każda z Nas inaczej wyobrażała sobie ciążę i wychowanie maleństwa,życie jednak potrafi zaskoczyć .........trzymaj się i pisz jak najwięcej:tak:

milkada,kabaretka ja właśnie z takiego powodu jak piszecie nie chcę widywać exa jako dochodzącego tatusia.............nie potrafię sobie wyobrazić,że po tej samotnej ciąży on przychodzi bawi się z Młodym a potem wraca do siebie czy też do innej laski..........nie chcę złudzenia,że jesteśmy rodziną.............ale czas pokaże:-) trzymam kciuki za Was:-)
 
reklama
kaSiaa witaj na forum,naprawde jestes kolejna dzieeczuna ktora oszukal facet,dowiedzial sie o dziecku i w dluga,uwierz mi ze wiek nie ma znaczenia,matka ktora kocha swoje dzieci zrobi wszystko aby jak najlepiej jej wychowac i da jej podwojna milosc!!! ja mam 25 lat i dwojke dzieci i jestes sama i chyba juz tak zostanie,nie raz nie jest kolorowo ale dzieciaczki mi sie zdrowo chowaja i kazdego dnia wnosza cos nowego do naszego zycia :-)
my tu przetwalismy na forum razem to ty tez musisz byc silna!!!
carla jak corcie urodzilam maialm wozek ,ale na 3 pietro byl za ciezki ,potem kupilam spacerowke ktora sie rozwalila i w koncu nie mialam juz kasy to mialam uzywany,i wiesz co najbardzije mi sluzyl.nie ma co tyle kasy wydawac,bo czas szybko leci.a zobaczysz jak dzidzie urodzisz kasa idzie bez konca,ja mimo ze karmie piersia i dostalam duzo pampersow uwierz i tak duzo pieniedzy wydaje na rozne rzeczy,
bezsenna dzieki ale wierz przy dwojce dzieci trzeba sie niezle nie raz nakombinowac zeby wszystko zrobic,ja juz mam swoj system ktorego sie trzymam i jakos idzie,teraz maly spi,mala maluje farbakami a ja ide zrobic obiad:)
przyszla mama a ja sie przekonalam do alegro i kupuje za grosze ciuszki dla maluchow i jestem zadowolona,raz sie przjechalam ale to szczegol,naprawde placac jeszcze za przesylke mozna duzo zaoszczedzic,
co do ex masz racje,wkurzajace to jest ze sobie przychodza kiedy chca i bawia sie w tatusia i wogole,a rodzina ex no coz tzreba ja po prostu znosic albo zerwac kontakt co nie zawsze dobrze wychodzi potem ,bo oczywiscie to my bedziemy najgorsze
co do pietra ja mieszkam na 3 i mam waska klatke,wiec najpierw wozek a potem maly,czekam do wiosny bo wtedy bede juz zostawiac na dole,a tak mi szkoda bo mam spiworek,kocyk poduszke a u mnie wozki sa chodliwe,wiec trzeba uwazac ,
milego dzionka:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry