reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

miska82 sie ciesze ogromnie ze maluszek dobrze sie rozwija. a czujesz juz ruchy?a do konca zycia bede pamietac jak na utd uslyszalam serduszko mojego Malenstwa. bardzo wzruszajace to dla mnie bylo. to niesamowite jest ze dzieciaczek ma 11cm i serduszko pika. prawda?
bardzo sie ciesze ze udalo ci sie i masz prace!tylko szkoda ze 3/4 etatu bo nie dostaniesz zasilku dla bezrobotnych. no chyba ze masz 3/4 etatu a wynagrodzenie 1276zl. ale jednego nie jestem pewna tzn jak to wyglada jesli masz 3/4etatu a pracujesz po 8godzin. bo w polskim prawie pracy jest tak ze nawet jesli masz 3/4 etatu ale pracujesz do 8godzin. to te dwie godziny to nie sa godziny nadliczbowe. nadliczbowe licza sie po ósmej godzinie pracy.
pytalas o dodatkowe ubezpieczenie?tylko zwroc uwage ile musisz miesiecy placic skladki by otrzymac np kase za urodzenie dziecka.
pamietaj (mowie tylko tak w razie w) jesli np. po dwoch tygodniach beda cie chcieli zwolnic to nie maja prawa. przyniesiesz zaswiadczenie ze jestes w ciazy i beda musieli wypowiedzenie umowy ci cofnac.
a i tak jak ci pisalam nie boj sie powiedziec ze jestes w ciazy. nic ci nie zrobia. umowe masz na 2mce. jestes w ukonczonym trzecim miesiacu ciazy. mozesz to zrobic za miesiac jak i jutro.

przyszla mama26 rowniez sie ciesze ze twoje malenstwo dobrze sie rozwija!
wiesz na ten moment wydaje mi sie ze sie wyleczylam z uczuc do ex. ale jak bede sie czuc gdy go znow zobacze to niewiem (a niewidzielismy sie od poczatku kwietnia). jestem tylko czlowiekiem z uczuc sie wyprac nie da. ale moze mozna wybaczyc ale pewnych rzeczy zdarzen sie poprostu nie zapomina.....
ja bym sie nie odwazyla chyba tak kombinowac ale sytuacja mnie zmusila. zaluje na ten moment ze wczesniej sie nie wzielam za szukanie pracy. kwiecien przeryczalam i przespalam. nic wiecej nie robilam. w maju sie wzielam w garsc. ale moze mi to bylo potrzebne. ale ja juz chyba tak mam potrzeba mi miesiac by sie otrzasnac otrzepac i do przodu. hehhe. miesiac czasu potrzebowalam by odejsc od ex tez zreszta. ale dobrze ze to nie trwalo wiecej.
teraz jest juz lepiej choc jest mi ciezko. na poczatku nie moglam uwierzyc ze jakos sie pouklada. nie wierzylam tez ze z czasem zaakceptuje moja sytuacje. ale zakceptowalam wyciagnelam wnioski. i zabralam sie do dzialania.

takze dziewczynki kochane wiem ze na poczatku drogi samotnej ciazy jest strasznie ale zobaczycie ze z czasem wiele spraw poukladacie. i czesciej bedziecie sie usmiechac anizeli plakac. uwierzcie ze tak bedzie.

ja dla mojej dzidzi nic kompletnie nie mialam. a teraz mi sie nazbieralo tego od cholery. do szafy stolarz mi zrobil polki i mam nadzieje ze sie zmieszcza ciuszki i cala reszta dla Martynki. ja nigdy nie prosilam o pomoc. wolalam pojsc do dodatkowej pracy albo sie obejsc bez czegos. ale teraz dla dziecka pytam wszedzie gdzie sie da. tak jak pisalam w Caritasie duzo dostalam. glupio jest mi prosic o pomoc ale teraz musze.
poradzicie sobie i wy.
 
reklama
Kochane dziewczyny powiedzcie mi cz wy też macie tylko usg brzuszne???ja tak tylko takie ,raz miałam robione badania krwi moczu ,a tak po za tym cisza I ostatnio lekaz oglądał jak dziecko się rozwija:)Narazie jest dobrze a z drugiego dziecka pozostał pęcherzyk który nie zanikł jeszcze !Opowiedzcie o swoich badanich jakie mielisci???ja chodze to panstwowego lekaza bo jak wiadomo nie stac mnie na prywatnego ,mogę pomarzyc :(Ale na lekaza nie nażekam tylko jak mi wiadomo to powinnien mnie wysyłac na badania co miesiąc na krew i mocz a ja jestem w 4 miesiącu !
 
hej dziewczyny;) a mnie znow cos chorobsko jakies dopada gardlo mnie boli od rana ..;( poprostu super musze wyzdrowiec bo w srode albo sobote ide do szpitala i wole byc calkiem zdrowa. wiec dzisiaj dzien spedzam pod kocykiem w lozku niestety nie mam sil na nic=/ pokoik juz skonczony dodaje fotke lozeczka bo narazie innych zdjec nie mammusze zrobic ;]
kabaretka ale grzczniutki ten Twój Mikolaj mam nadzieje ze moja tez bedzie grzeczna i nie da za bardzo popalic mamusi;D widzisz moj ex jest okropnym hamem i gorszego od niego chyb a nie moze byc a jednak wolalabym zeby byl dobrym czlowiekiem i zeby pomagal mi choc troche. wiem ze jest ci ciezko ale ciesz sie ze chociaz pomaga ci przy synku bo ja np bardzo bym tego chciala anapewno tak nie bedzie . ja niestety jeszcze nie rodze;D jeszcze tydzien mi został i ide do szpitala wiec czekam sobie spokojnie:)
Justysia ja usg mialam na kazdej wizycie czasem tylko brzuszne a czasem brzuzne i dopochwowe . plus zawsze badanie ginekologiczne i mniej wiecej co miesiac badanie krwi i moczu.
 

Załączniki

  • pokoik 2.jpg
    pokoik 2.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 68
Samasamotna:) tak podczytuję sobie Twoje wypowiedzi:) jesteś naprawdę bardzo fajną, młodą i śliczną dziewczyną:) życzę Ci szybkiego porodu:) i gratuluję córusi:) a łóżeczko pierwsza klasa:)
 
Przyszło dziś do mnie pismo z sądu. W końcu, pozew złożyłam w maju, rozprawa w listopadzie. Jak zobaczyłam, że to z sądu, to samoistnie uśmiech mi wypłynął na twarz :-p
 
ANOWI 82 niestety jeszcze ruchow nie czuje .... Hmmmm nawet nie wiem jak je rozpoznac :-p Wiesz dochodza do tego jakies dodatki itd i moze bedzie ok 1300zl zobaczymy, szkolenie zaczynam we wtorek. Powoli mieszkanko jest ogarniete juz pomylam okna, firanki, porobilam porzadki z meblami.... Powiem Wam szczerze ze to serduszko mojego maluszka slodko bije i juz nie moge sie doczekac kiedy je przytule.... Nawet nie wiezylam ze tak zmieni sie moje podejcie :laugh2:. Teraz liczymy sie MY i to jest najwazniejsze. Mam nadzieje ze do konca ciazy bedzie wszystko dobrze. Pozdrowionka
 
reklama
A ja się cieszę,że jesteście choć wolałabym Was poznać w innych okolicznościach..............
co do pytania justysi ja też chodzę do przychodni ale z wyboru,bo lubię panią doktor,konkretna z wieloletnim doświadczeniem,poza morfologią i badaniem moczu miałam też poziom glukozy,na obecność wirusa HIV (za to płaciłam 25zł)HBS, toksoplazmozę,Wassermana,teraz idę znowu na morfologię,badanie moczu oraz poziom białka i kreatyniny,co mc mam też badanie ginekologiczne i oczywiście mnie ważą i mierzą ciśnienie:-)
pierwsze usg robiłam prywatnie a teraz za 3 tygodnie robię z kasy chorych ponieważ na pierwszym wszystko było ok:) a na kolejnym poznam płec mej Kruszynki:-)

Dzień jakoś minął ale ciągle cisną się do oczu te głupie łzy i tysiące pytań...........
może ten ból kiedyś minie..........

Trzymajcie się:-)
 
Do góry