reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Raczkowa, teoretycznie mozna uzasadniajac walczyc o zmiane mieszkania, ale znam to miasto, wiem, ze wszystkie te dzielnice socjalne to podobne warunki. W moim bloku nie dzieje sie nic nadzwyczajnego. Jak mowilam, bedac tu juz 2 lata, stwierdzialm,ze oprcz pomocy finansowej od panstwa, nic dobrego tu mnie i dzieci nie spotka.
Eweline, czy Ty nadal sie wahasz z decyzja o powrocie do rodzicow? JAk wyglada Twoja sytuacja, nad czym sie zastanawiasz?
 
reklama
Jaimis, widze, ze siedzisz w tym temacie. Jesli rzeczywiscie podalabym go jako ojca i o alimenty, czy wtedy on ma prawa i musze je odebrac? Jak wyglada wpisanie go do aktu? Musi sie ze mna stawic do urzedu? Pozniej jako ojciec musi wyrazic zgode na paszport itd tak? A bedac ojcem, czy i tak moge dac dziecku moje nazwisko?
 
Margarita a na wlasna reke cos wynajac? moze wtedy byloby gorzej z kasa ale mieszkalabys tam gdzie chcesz
jesli chodzi o te sprawy aktu alimentow itd to chyba w uk jest inne prawo niz w polsce musialabys tam zapytac prawnika
 
Margarita dokładnie jak Raczkowa napisała - może na początek jakiś pokój w domu można wynająć. To prawie jak samodzielne mieszkanie (jeśli w domu), a koszty zdecydowanie mniejsze. Tak myślę. Nie znam cen w UK, ale w takiej sytuacji być może to było by lepsze wyjśćie - przynajmniej doraźnie. Być może przy zmianie zamieszkania znalazła by sie dorywcza praca odprowadzanie dziecka do szkoły, czy coś takiego.
 
margarita powiem Ci jak to w Polsce wygląda, idzie się do urzędu jeśli postanowi uznać i tam sami decydujecie jakie nazwisko, a jeśli nie podajesz do sądu o ustalenie ojcostwa, alimenty i odebranie praw rodzicielskich i wtedy w sądzie ustala się nazwisko i wszystko raczej wątpię żeby chcieli zmusić ciebie aby dziecko miało nazwisko po ojcu który ma je głęboko w d.... Mówię jeśli możesz sobie pozwolić żyć bez alimentów odłóż na czarną godzinę a duraka miej gdzieś skoro on was ma gdzieś :wściekła/y:
 
z nazwiskiem to jest tak ze jak matka nie chce nawziwska ojca a ojciec matki to bedzie laczone,moja kumpela tak miala ona chcia by cora nosila jej a ojciec sie nie zgodzil i ma laczone nazwisko
 
Fikusek, ale rozumiem, że ojciec dziecka go uznał i nie mogli dojść do porozumienia z nazwiskiem??? Temu łączone???
 
reklama
Do góry