reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Katerinka wiem ze draze ten temat ale nie mam ochoty na widzi mi sie jakiejs baby leciec do sadu bo ona tak sobie chce..z wlasnej kieszeni mi nie placi! Wiecej pieniedzy idzie k*a na pijakow meneli itd niz dla normalnych porządnych ludzi a tu akurat na dzieci..

Honey tu chodzi o dodatkowe pieniadze co miesiac nie to 170 zł tylko taka jakby to nazwac pomocówka czasem 35 zl czasem 50 czasem 100 ale to na drodze po nogami mi nie lezy ..

Czy któras miała podobna sytuacje z mopsem?
 
reklama
katerinka zdrowka dla dzieciaczkow:*

Orchidea w mopsie to zryte berety siedza.... nalezy sie cos to beda wmawiac ze nie....
 
katerinka dużo zdrówka życzę :-)
jaimis mnie prawdopodobnie też czeka cc i boję się jak sobie poradzę w opiece nad małym potem i ze wszystkimi dokumantami w urzędach:crazy:
czuję się dobrze, tylko krocze boli przy poruszaniu się, nie jest źle w każdym bądź razie.
 
yenna1 początek po cc miałam ciężki ale my z małym mieliśmy anemię i jakoś ciężko do siebie dochodziłam bo jak ja byłam na zdjęciu szwów to inne prawie biegały a ja się wlokłam jak baba 100 letnia, ale potem było ok, na początku mama mi pomagała a potem głównie sama z małym siedziałam, sama na 3 piętrze i znosiłam go i wnosiłam w gondoli bo miałam odpinaną od kół. Tak że cesarka czy pn każda babka w innym tempie do siebie dochodzi. A taki plus że odrazu na pupsku się siada :-) Ale łóżka jakieś zawysokie w szpital były to ledwie się na nie potrafiłam wdrapać a jak pierwszy raz poszłam do kibelka i pod prysznic to myślałam że zemdleję po drodze, na innej zmianie położna woziła dziewczyny wózkiem elegancko, no ale zależy na kogo się trafi :-( No i pamiętaj możesz być zdołowana na początku, wydawać ci się może że wszystko robisz nie tak, wtedy sobie przypomnij że po porodzie kobieta ma mniej hormonów niż kobieta po menopałzie i jest przemęczona fizycznie i psychicznie a ty będziesz najlepszą mamą! Tylko musicie z dzidzią się poznać! A jak często chodzisz teraz do lekarza? Jaka wagę podejrzewają?
A z zarejstrowaniem dzidzi nie wyrobiłam się w terminie i zapłaciłam karę 12 zł ;-) A poczytaj sobie co trzeba za dokumenty mieć bo ja nie doczytałam poszłam z dowodem i się okazało że trzeba mieć odpis aktu urodzenia matki albo coś takiego, a po becikowe zaświadczenie od lekarza i ja jeszcze miałam że ojciec dziecka nie brał bacikowego, na faktycznie było troche u nas biegania bo w innym mieście rodziłam i takie tam zamieszania administracyjne bo załatwiałam w 3 różnych miastach ;-)
katerinka111 ojojo :-) dużo zdrówka
 
jaimis bardzo Ci dziękuję za słowa otuchy, są mi teraz bardzo potrzebne, całusy dla Ciebie. O odpisie aktu urodzenia matki wiem, tyle że nie wiem czy ma być aktualny, jak było u Ciebie? Mniej więcej wiem jakie sa zasady obowiązujące w szpitalu gdzie zamierzam rodzić. 12 godzin leżenia na wznak, dziecko może być z Tobą jeśli ktoś z rodziny też jest, pierwsza noc dziecko jest na noworodkach, przynoszą rano, wstajesz, idziesz się myć, wyjmują cewnik i już trzeba samemu się zajmować maluchem. Łazienki w każdej sali, więc jest blisko. U mnie mały waży teraz około 2800, a to dopiero( albo już:szok:) 34tc skończony, zdjecie szwów jest po 10 dniach. Czyli ta kara jeśli nie dam rady do 14 dni nie jest jakaś tragiczna:-)Do lekarza do tej pory chodziłam co 3 tygodnie, może teraz częściej będzie, następna wizyta za tydzień.
dzięki raz jeszcze
 
Katerinka wiem ze draze ten temat ale nie mam ochoty na widzi mi sie jakiejs baby leciec do sadu bo ona tak sobie chce..z wlasnej kieszeni mi nie placi! Wiecej pieniedzy idzie k*a na pijakow meneli itd niz dla normalnych porządnych ludzi a tu akurat na dzieci..

Honey tu chodzi o dodatkowe pieniadze co miesiac nie to 170 zł tylko taka jakby to nazwac pomocówka czasem 35 zl czasem 50 czasem 100 ale to na drodze po nogami mi nie lezy ..

Czy któras miała podobna sytuacje z mopsem?


Zapewne masz swoje powody wiec nie idziesz do sądu.

Ale ja rozumiem te kobiety w MOPS.Przyznalas sie ze ojciec placi jakas kwote.A mimo to figuruje w pAPIERACH ZE JEST NIEZNANY.I z tego tytulu otrzymujesz kase.Pozatym babki nie wiedza czy on zeczywiscie daje ci te 400 zl czy nie wiecej.Wg. przepisow to ma byc wszystko udokumentowane na papierze dlatego wyrok jest im potrzebny.I robia takie problemy.
Rozumiem ze ci sie nie przelewa i kazda kasa sie przyda.Ale wiele matek rzeczywiscie ma ojcow nn i nic nie otrzymuja od nich wiec sa w pełni prawa by MOPS cos wyplacal.
 
Zapewne masz swoje powody wiec nie idziesz do sądu.

Ale ja rozumiem te kobiety w MOPS.Przyznalas sie ze ojciec placi jakas kwote.A mimo to figuruje w pAPIERACH ZE JEST NIEZNANY.I z tego tytulu otrzymujesz kase.Pozatym babki nie wiedza czy on zeczywiscie daje ci te 400 zl czy nie wiecej.Wg. przepisow to ma byc wszystko udokumentowane na papierze dlatego wyrok jest im potrzebny.I robia takie problemy.
Rozumiem ze ci sie nie przelewa i kazda kasa sie przyda.Ale wiele matek rzeczywiscie ma ojcow nn i nic nie otrzymuja od nich wiec sa w pełni prawa by MOPS cos wyplacal.
moj nie placi nic na dziecko a w mopsie tez mi nic nie chca dac:no: tez wlasnie mowily ze do tatuska mam isc po kase a nie do nich,z jedej strony mona zrozumiec panie w mopsie ale z drugiej jak jest wpisane ojciec nn to powinny traktowac jako samotna matke i juz. Ale masz racje wiele jest takich przypadkow ze ojciec nn a w rzeczywistosci matka siedzi z tatuskiem razemi cagna kase a tego nie pochwalam bo pozniej wlasnie mnie czy orchidee traktuja tak a nie inaczej.
 
U mnie znowu będe miała na pewno za wysokie dochody, żeby cokolwiek dostać z tytułu samotnie wychowującej matki. Tyle, że nikt nie będzie brał pod uwagę kredytu, opłat, pożyczek chyba:confused: czy się mylę? Liczy się ile zarabiasz czy biorą pod uwagę inne okoliczności?
 
reklama
Do góry