reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

honey a nieprawda, ja dostalam 450 dokladnie polowe kosztow utrzymania dziecka, mialam tez umowe na mieszkanie, podpisana z bratem bo to jego mieszkanie, to byl zly pomysl a przynajmniej trzeba bylo z nia isc normalnie do urzedu skarbowego i oplacic podatek, tak potraktowakli to jako moj wuymysl i bzdure, nie wzieli pod uwage ale i tak jestem narazie zadowolona, jak kuba pojdzie do zlobka i bede musiala wynajac mieszkanie we wrc to wniose o podwyzszenie, chyba, ze tatusiek dobrowolnie uzna moje roszczenia:)
troche czytalam na temat tego nn w akcie ujrodzenia, nie krytykuję ale zgadzam się z opinią także psychologow, dziecko nie może żyć w świadomości 'ojciec nieznany' nieważne jaki by nie był ojca ma, z powietrza się nie wziął, dla dziecka to ogromnie ważne i upokarzające jest to, że matka dla własnej wygody pozbawia go tego statusu. Co dla was za roznica wpisać ojca? skoro się nie interesuje to czy jest czy nnie jest wpisany jest bez roznicy a myślę, że ztymi alimentami 200 zł to wielka przesada, co jak co ale srednia to 300 a to piechotą nie chodzi, oprocz tego można starac się o 3 lata wstecz. Pocieszenie dla mam k,tpre boją się w takich wypadkach o władzę rodzicielską. W mojej sprawie gdzie ojcostwo zostało ustalone sądownie tj tatuś nie przyznał się do bycia ojcem i sąd zlecił badania które przeprowadziliśmy w stosownym miejscu ojciec nie ma praw do dziecka, starałam się o pozbawienie władzy w pozwie ale w wyroku nic nie jest napisane na ten temat, okazało się, że właśnie w takich przypadkach gdzie ojcostwo jest ustalane sądownie nie są automatycznie przyznawane prawa rodzicielskie, po badaniach sąd musiałby je nadać, u mnie tego nie zrobił więc mam spokoj święty z papierologią co nie oznacza, że ojciec nie ma prawa do widzeń z dzieckiem bo zawsze ma ale niestety z nich nie korzysta. podsumowując, dziecko ma tozsamosc, ma zarowno matkę jak i ojca, powinno wiedzieć skąd pochodzi i kim są jego rodzice, nie mamy prawa decydować o tym za nasze dzieci. Taka jest moja opinia

Bardzo mądrze napisane.

Honey,nie zamierzam cie do niczego przekonywac ale ty źle liczysz swoje dochody do zasilku.No chyba ze te twoje stypendium jest baaaardzo wysokie.Bo do otrzymania 400zl wychowawczego trzeba miec dochod 1008 zl,na osobe 504.

A ja zrobilam sobie już majowke w kwietniu:-).Az 7 dni:-).Spedzilismy milo czas na wiosce,świeże powietrze,woda,cisza i spokoj.Ewuś taka przeszczesliwa byla ze szok.Nauczyla sie nasladowac szczekanie pieska(nocami sobie szczekał).No i pokazywalam jej każdą roslinke.Rwala kwiatki garsciami i mi nosila:-).Do niedawna znala drzewa i roslinki tylko z książek a teraz sama wsio zobaczyla.Opaliłyśmy sie obydwie bo pogoda dopisala.Ale jedzenia nam zabrakło i trzeba bylo wracac.Ale od środy znowu sie pakujemy i w drogę:-)Juz doczekac sie nie mogę bo kupilam kośe spalinowa i bede podworko kosiła:-)Nie lubie siedziec bezczynnie.

A wracając do exa,to mam do szczeście ze nie interesuje sie córka mimo zasadzonych alimentow i nie sądze ze jakikolwiek facet by sie interesowal dzieckiem kiedy musi na nie płacic.Takie rzeczy to tylko w filmach:-D
 
reklama
fikusek a co masz za doła? jak tam z tym twoim??
rosi no to super ze masz gdzie jechac:)
jaimis duzo zdrowka:)


ja mialam tez jechac z dziecmi i znajomymi do zakopca na majowke ale kolezanka znalazla taki drogi nocleg ze o matko kredyt bym musiala wziasc heh i nie pojechalam z nimi,nie bede placic za luksus ktorego w domu nie mam i bez sesnu strace kase.wakacje przed nami wiec wole inaczej pieniadze zagospodarowac
a dzisiaj jak kuba wstanie jedziemy na rybke do takiej knajpy poza miastem i tam posiedzimy troche w lasku,dzieciaczki sobie pobiegaja i czas zleci:))))
 
katerinka fajne masz pany na dzis:)
ja nie wiem co dzis bede z mlodym robic,pogoda dosc kiepska...
a o dolku napisze na grupie...
 
Wypad bardzo udany :-):-):-)
Spalam 1.5 h :-D Ale twarda jestem ;-)

Fikusek co za dolka?I co za "Grupa":>?:-)

Katerinka fajne plany:) U nas dzis zimnooooooooooooooo!
 
wypad sie udal:) dzieci przjechaly jak wegielki,slonce swiecilo wiec czego jeszcze chciec
kubus byl w siodmym niebie biegal jak szalony a jak sie zmeczyl to usiadl i grzebal na drodze,fotki na nk:)

a ja sobie odpoczelam i tam byl taki spokoj z daleka od wszystkiego

orchidea ja tez tak potrafie:) a pana spotkalas? co nic nie piszesz heheheh
fikusek ja zaraz zobacze bo wcale tam nie zagladammi juz ci odpisalam .trzymaj sie !!!
 
Ostatnia edycja:
Spotkalam :-):-)
Mialam stres jak przed matura :-D
Przegadalismy całą noc jednym tchem :-)
Az tu podchodzi do nas pan i mowi lokal juz nieczynny :-D
Wiecej chyba wyjasniac nie musze?:)
 
orchidea to acha niby wypad-randka i z tancow nici heheh ale jak jestes zadowolona to dobrze,a normalny ten pan ??? bo teraz to az strach sie z kims spotykac hehehe
 
reklama
Hej Dziewczyny,
mam takie pytanie, noszę się z nim od kilku dni. Jak urodzę Robalka to powinnam informować 'szanownego tatusia' o tym fakcie ?
 
Do góry