reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Bo żałują państwowych pieniedzy.Niepotrzebnie sie przyznajesz ze on cos ci placi.Byc moze podejrzewaja ze placi ci wiecej niz podajesz a od nich wyludzasz kase.I dlatego żadaja wyroku sadowego a nie takie na gebe.
Jezeli masz wpisane w aktach ze ojciec nie znany to nie moze ci odmowy dac.Jak da odmowe to sie zaskarża taka babe i juz.
Ale jednak lepiej miec zasadzone jakiekolwiek alimenty tak dla przyszlosci dziecka bo nie wiesz czy kiedys nagle nie odwidzi mu sie i nie przestanie placic.Byc oni to rozumieja i chca cie uswiadomic na sile.
ja np mowilam ze nie mam zadnych kontaktow z ojcem nie wiem gdzie on jesrt a ta babka powiedziala z mopsu ze mam go szukac i juz...
 
reklama
Carlaa było minęło z ojcem wiem że łatwo powiedzieć ale emocje są emocjami , od ojca by się innego zachowania oczekiwało, ale ciesz się że się ładnie wszystko układa, a my tu wszystki trzymamy kciuki aby było tylko lepiej :-)

karcia84 chciało by się muc pewnie stać na własnych nogach a nie liczyć na pomoc rodziców, ja mam tylko mamę i jej się zwaliłam na głowę z moim cudnym "dorobkiem" ale takie posrane czasy że chcąc nie chcąc trzeba na nich liczyć. Ja już ty się tysiące razy żaliłam mnie chłop zostawił a potem w pierwszy dzień po macierzyńskim dostałam wypowiedzenie a teraz śle cv i nic.... poprostu to nie jest mój rok.... Ale u Ciebie napewno jeden cud w tym roku się zdarzy, a jak znosisz ciąże?

Alusia8989 może zrób jak mówi Rosi najlepiej było by móc od takiego męża się wynieść ale czasy są jakie są finansowo ciężkie z pracą cienko, u mnie w mieście podobno co 5 osoba jest bezrobotna czad...
 
karcia witaj na forum:)
u mnie bylo to samo,po prostu wyszedl i nie wrocil:) ale ja juz na to leje,dla mnie jako czlowiek nie istnieje,jak trzeba to go opierdo... jak trzeba to tylko rozmawiam na temat malego ,placi kase i niech spada na szczaw,mam moja kochana dwojke i dziekuje bogu ze polazl w cholere,wszystko sie da,tylko trzeba chciec:-)
orchidea TO BYLO DO PRZEWIDZENIA !!!! skoro on ci jakas kase daje,to jednak kontakt jakis byl i sama sie wkopalas,ja na twoim miejscu bym poszla i koniec,nie wiem szczerze na co ty czekasz, i nie dziw sie ze nie chca dac kasy,skoro rownie dobrze kazdy moglby tak kombinowac i kase brac
rosi jakas paranoja z tym lekarzem
alusia moja kolezanka tak miala,idzies do mopsu,oni ci pomoga pisac pozew o rozwod i alimenty i w takiej sytuacji mozesz starac sie o kase i pomoc,
carla nasi rodzice moga sobie reke podac naprawde!!! szkoda gadac,nic wdziecznosci za to sie co dla nich robi,ja mam napiete stosunki z mama caly czas i cholera wie jak to sie kiedys skonczy
ciesz sie ze na takiego m trafilas i ulozysz sobie zycie jak trzeba:)

a ja jutro ide na silownie na 12,trener mi program ustali a ja sie wyzyje i spozytkuje moj nadmiar energi hehehehe
 
Ostatnia edycja:
Orchidea tak mnie to denerwuje, ze Ty im tam cos mowilas, ze dostajesz od niego kase !! Nie moge tego wytrzymac hehe. W akcie urodzenia masz wpisane NN, tak ? Powiedz teraz, ze nie masz ZADNEGO kontaktu z nim, ze nie wiesz jak do niego dotrzec. Powiedz, ze jestes samotna matka, ze nie znasz miejsca jego pobytu teraz i nie dostajesz pieniedzy. Wplacal Ci pieniadze na konto ? usun je w piguly... i blagam...nie mow im, ze dostawalas jakies pieniadze od niego
 
Tego sie juz nie da odkrecic..srał i ch pies.. jak ja to mowie..oni widza wszytsko gdzie on mieszka itd..okolica mala jest..Juz nie bede pisac o zadne 'zapomogi" mam ich w tylku.. dostaje 100 zl czasem 35... zalezy.. Katerinko nie czuje sie na sad..sama mysl mnie przeraza..w koncu bede musiala ale mam nadzieje ze jak znajde prace i bedzie lzej i nie bede sie martwic ze na nic nie straczy..
 
jaimis kiedyś uda nam sie wszystkim wyjsc na prostą i jeszcze rodzicom odwdzięczymy sie za ich pomoc(bynajmniej mam taka cichutką nadzieje) ;-)
A jak ja sie czuje?wsumie od pocztaku ciąża zagrożona,najpierw plamienie,szpital,potem mdłosci zmiany nastroju,a jak juz było ok,to choróbsko mnie dopadło,i teraz ciągle smarkam kicham ,kaszle,a tu odpoczac sie nieda przy 2 maluchów,ale modle sie by nasz maluszek rósł zdrowo,i coraz mocniej kopał mamusie :-)


Jak tak czytam o tym naszym panstwie co tu piszecie ze niechca pomagac to az mnie szlag trafia :wściekła/y:zobaczcie,za granicą kobiety mają duzo lepiej,mają wsparcie finansowe,leki za darmo a tu co?? g...z pętelką,jak sie młoda urodziła poszłam do opieki o jakąkolwiek pomoc,a oni na to ze niemają pieniedzy i tyle :szok:alkoholikom to dadza i kase i żywnośc,a samotne matki w d...mają...
ale sie wyżalilam :-D
 
Orchidea blad zrobilas od poczatku, ze powiedzialas im, ze dostajesz jakies pieniadze... naprawde masakra. Aale teraz powinnas isc, powiedziec, ze formalnie jestes samotna matka, nie masz kontaktu juz z nim, ze w akcie urodzenia jest napisane NN i to daje Ci statut SAMOTNEJ MATKI i tyle. I oni nie maja nic do gadania, jakbys powiedziala, ze dostalas dla dziecka nie wiem od kogo jakis prezent to co tez by Ci zabrali ? Zalatw to, uda sie :)

Ja w Mops-ie kiedys tak walczylam. Zanosilam podania o te dodatki itd i to mialo byc na nowy okres, ale ja bylam na wychowaczym jeszcze w starym okresie i mowilam to babie, u ktorej skladalam, ale ona mnie zapewniala., ze tylko jeden wniosek i mi wyplaca od poczatku wychowawczego i wyrownaja. Ze 100 razy sie jej o to pytalam. A tu nagle mi przyznali od listopada a nie od wrzesnia. Jak poszlam, zrobilam awanture, z kierowniczka gadalam, i ona sie zajela ta sprawa. Wyrownali mi od wrzesnia do listopada :) A takie teksty, ze od ojca kase brac a nie od nich to moga sobie w dupe wsadzic :)

Mam do sprzedania kilka rzeczy jak chcecie to zajrzyjcie Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro

W koncu kupilam malemu ten stoliczek interaktywny (troche zaluje, bo pewnie szybko sie znudzi, ale no trudno) i jezdzik. Mam nadzieje, ze bedzie jezdzil hehe. Teraz przymierzam sie do kupna fotelika, szukam jakiejs okazji hehe. W ogole na allegro sie oplaca kupowac mozna duzo rzeczy o wiele taniej kupic. '

Mleko nastepne. Tzn juz to po roku. Juz zaczac je podawac ? I jak to robic, tak jak z poprzednim ? Bo ja najpierw mieszalam 1 z 2 i tak stopniowo przechodzilam do 2. Nie wiem czy tak dobrze

Karcie bardzo Ci wspolczuje, bo nie latwo byc w ciazy, a co dopiero przy dwojce dzieci. Ale dasz rade. Jestes juz doswiadczona mamusia :)

Przegladalam sobie tak dzisiaj oferty pracy. Nie mam jakiejs koniecznosci isc teraz do pracy, ale chetnie bym wyszla z domu. Chociaz chyba bym bardzo tesknila za malym on teraz sie zrobil taki kochany. No, ale w kazdym razie znalazlam fajna prace- asystentka prezesa w duzej firmie. Zawsze chcialam miec takla prace, zanim skoncze studia. No, ale tam wymagaja wyzszego wyksztalcenia, a ja jestem w trakcie studiow. No, ale wyslalam co tam mi szkodzi :) Moze beda zainteresowani, chociaz watpie w to :( a chcialabym ! Bardzo. Zawsze to kasa dodatkowa, wyjscie z domu, poznanie nowych ludzi, a jak cos to nikt mnie tam na sile nie bedzie trzymal. No, ale nie wiadomo czy zechca..
 
Ja na allegro tez bym cos skusila sie kupic,oczywiscie uzywanego dla ewy ale sie boje.Ze np. nie dojdzie,ze kase tylko strace.
Swoje bym wystawila bo mam sporo po ewie niepotrzebnych i fajnych sprzetow tylko nie wiem jak to jest z tym kurierem,gdzie to sie wysyla itp.Zalogowalam sie od niedawna i pojecia za bardzo nie mam co i jak:-).
No a zdecydowalam sie kupic spacerowke od producenta i do dzis jej nie otrzymalam,hehehe.Takie to moje szczescie juz.Ale sie dowiedzialam ze konto moje jakies felowne i kasy nie wysyla i dlatego nie otrzymalam wozka.Wczoraj wplacilam osobiscie w banku i moze wkrotce sie doczekam:-).
A wtedy moje dziecię zapakuje i wyruszamy na wycieczki i spacerki.Wybieram sie z nia na wieś,tylko czekam na ten wozeczke bo moja kolubryna to za ciezka na takie wojaze chociaz bardzo dobrze sprawdza sie w terenie:-)Ale nawet do pksa sie nie miesci:-D

A ja mialam propozycje pracy-asystentka stomatologiczna-bo skonczylam roczny kurs ale zrezygnowalam.Troche teraz żałuje bo tak sobie licze to moze i dobrze zarabiaja takie asystentki skoro prywatny stomatolog kase kosi to moze i dobrze placi:confused:.A ja podliczylam ze zarabialabym te minimalne i ze mi by sie nie oplacalo bo opiekunke do dziecka wynajac i na jedno by mi wyszlo jak teraz siedzac na wychowawczym.A wolalam z dzieckiem posiedziec niz po 10 godzin charowac.Tylko ze teraz sobie uswiadomilam ze moze minimalna placa by to nie byla:confused:.
Ale czlowiek madry po szkodzie:wściekła/y:.wlasciwie mam wychowawczy do konca roku a potem moge isc na zasilek i na jedno wyjdzie.Wiec za minimalna place to chyba nie pojde.
Asystentka w firmie to pewnie dobrze zarabia:-).Moja kolezanka jest asystentka w powaznej firmie,hehehehe.Bardzo dobrze zarabia ale jest osobistą asystenka dyrektora dupcungla:-Dno i mieszkanie sobie za to kupila.
 
Rosi hehhehehe to niezle. Ja tez wlasnie skladalam na asystentke, ale nie chce byc tak bardzo osobista hahaha :). Bardzo bym chciala, zeby mnie przyjeli, ale mysle, ze sa marne szanse :(

Allegro- nie musisz zawsze kurierem wysylac, no chyba, ze ktos chce to wtedy dzwonisz i przyjezdza kurier, dajesz paczke i tyle :). Zazwyczaj to sie poczta wysyla. Jak ktos Ci wplaci kase, pakujesz ladnie, idziesz na poczte i po sprawie :). Posprzedawaj te niepotrzebne rzeczy to zawsze sa jakies pieniadze, ja kiedys bardzo duzo posprzedawalam. Teraz taki troche zastoj sie zrobil. Mam mnostwo super ubranek i nie chcialam duzo za nie, ale no nie wiem, moze ludzie maja inny gust. Ale teraz znowu porobie troche zdjec i powystawiam. Co do kupowania to powiem Ci, ze ja tylko raz sie nadzialam. Koles mial nostwo pozytywnych komentarzy kupilam buty. Od razu mu wplacilam pieniadze na konto, ale w tym czasie mu cos chyba odwalilo ;/ nagle przestal ludziom wysylac albo czekali miesiac. Ja to zglosilam na policje, bo powyzej 200 zl. No i policjant powiedzial, ze nawet jak cos przyjdzie to nie odbierac. No wiec po miesiacu przyszla jakas paczka, w opakowaniu Pampers, w ogole nie dane tego chlopa. No ale ja tego nie odebralam. Jak na moj gust to w ogole nie byly buty, bo cos latalo po tej paczce w caly swiat, a poza tym karton Pampers... No i zadzwonil policjant jakos za kilka dni pytal sie czy cos przyszlo, ja mu opowiedzialam. I ciul odroczyl sprawe :) ze mi przyszlo, a ja nie odebralam hehe. No i co, ani kasy ani butow, a jakby sprawa byla w toku to by oddalo allegro. Napisalam zazalenie do prokuratury, ale to nic nie dalo, dalej twierdza, ze to ja zle zrobilam, bo nie odebralam czegos nie wiadomo od kogo. Nie wiem czy chce mi sie cos dalej z tym robic, caly czas sie zastanawiam. Ale to tylko jedna taka sytuacja, tak to duzo rzeczy kupowalam i zawsze bylam zadowolona. Uzywane czesto wygladaja jak nowe, wiec warto :)

No moze szkoda, ze nie poszlas do tej pracy, ale nie wiadomo jaka ta pensja, jak najmniejsza to bys pracowala tylko na opieukunke-bezsens
 
reklama
Orchidea blad zrobilas od poczatku, ze powiedzialas im, ze dostajesz jakies pieniadze... naprawde masakra. Aale teraz powinnas isc, powiedziec, ze formalnie jestes samotna matka, nie masz kontaktu juz z nim, ze w akcie urodzenia jest napisane NN i to daje Ci statut SAMOTNEJ MATKI i tyle. I oni nie maja nic do gadania, jakbys powiedziala, ze dostalas dla dziecka nie wiem od kogo jakis prezent to co tez by Ci zabrali ? Zalatw to, uda sie :)

Ja w Mops-ie kiedys tak walczylam. Zanosilam podania o te dodatki itd i to mialo byc na nowy okres, ale ja bylam na wychowaczym jeszcze w starym okresie i mowilam to babie, u ktorej skladalam, ale ona mnie zapewniala., ze tylko jeden wniosek i mi wyplaca od poczatku wychowawczego i wyrownaja. Ze 100 razy sie jej o to pytalam. A tu nagle mi przyznali od listopada a nie od wrzesnia. Jak poszlam, zrobilam awanture, z kierowniczka gadalam, i ona sie zajela ta sprawa. Wyrownali mi od wrzesnia do listopada :) A takie teksty, ze od ojca kase brac a nie od nich to moga sobie w dupe wsadzic :)
Mleko nastepne. Tzn juz to po roku. Juz zaczac je podawac ? I jak to robic, tak jak z poprzednim ? Bo ja najpierw mieszalam 1 z 2 i tak stopniowo przechodzilam do 2. Nie wiem czy tak dobrze
honey mleko następne można podawać nawet przed rokiem ;-) myślę, że znów stopniowe mieszanie byłoby najlepsze, ja tak zawsze mieszałam, jak przechodziłyśmy na krowie to też mieszałam najpierw, tak chyba najbezpieczniej, coby uniknąć jakichś bóli brzuszka etc.
Orchidea ja też bym próbowała to załatwić, zrób tak jak honey pisze, weź akt urodzenia i niech baba głupio nie gada, bo jak dochód wam nie przekracza, to nie ma prawa dać decyzji odmownej, a jeśli kasę dostajesz do ręki, a nie przelewem, to powiedz, że już nie dostajesz, nie masz dowodów na to i już. Jak dostaniesz decyzję odmowną, to się odwołaj.
 
Do góry