reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Anowi dzięki, mama M. ma znajomą w tym wydziale zdrowia i mówiła że będzie działać, ale jak coś to ja się sama tam zbiorę, bo to cyrk normalnie. W tamtym roku dyrektorka mi powiedziała, że samotna matka ma niby pierwszeństwo, ale oni tego nie uznają. Dokładnie tak mi powiedziała. A teraz to cholera mówią co innego!! Ale ja na rzęsach stanę chociażby po to, żeby im koło tyłków narobić, bo ja wiem jaki mam status i nie będą mi jakiś wyroków wymagały.

A niby jakiego wyroku wymagają od ciebie???skoro ojciec jest nieznany to kogo mają sądzic???
Pozatym skoro MOPS uznal ciebie za samotna matke to żłobek tez musi uznac.Skarge bym złożyla na takie baby i tyle.
 
reklama
carlaa ja bym wpierw spokojnie z pisemkiem i z paragrafami do nich poszla. a potem z morda. wiesz ludzie dla tych kierowniczek dyrektorow sa przemili, wlaza im w dupe, przekupuja bo miejsc w zlobkach malo a te france to wykorzystuja.
ale jak ta dyrektorka ma kogos upatrzonego ze swoich znajomych dzieciaka to pewnie mysli ze cie zbyje. wiec ja tez bym zrobila im awanture i wydarlabym sie gdzie trzeba.
jedno juz wiem ze nieraz jak czlowiek z morda do kogos wyjedzie to wiecej zalatwi anizeli taka skromna mina i przepraszam ze zyje .

moze co zmieni ta ustawa zlobkowa, moze wiecej bedzie miejsc dla dzieciakow to łapówkarstwo sie skonczy i kombinatorstwo

a i mozesz jeszcze poczytac status zlobka. moze jest tam zapisane ze matka samotna ma pierwszenstwo. bo wniektorych jest wyszczegolnione kto ma. a zazwyczaj sa to samotne matki, dzieci z rodzin zastepczych, dzieci ktore maja rodzenstwo w tym zlobku itp
 
Ostatnia edycja:
dokladnie! narob kolo tylka im!!! mnie ostatnio w mopsie wkurzyly bo powiedzialy ze powinanm ojca dziecka poszukac i od niego kase sepic a nie u nich....wiec 29 mam umowiona rozmowe z burmistrzem i powiem jak tam traktuja ludzi. A on wie ze w mopsie jest cos nie tak,kierowniczka juz zmieniona jest.

Kurcze co za miasto.A moze poprostu wiedza w Mops ze wiesz kto jest ojcem dziecka tylko tak im gadasz?Bo to czysta złośliwosc z ich strony.
Jak mieszkalam w Bstoku to wrecz zachecali do brania zapomogi.A jedynie opieprzyli za to ze tak późno przyszlam pobrac zasilek,ze od pół roku mi sie nalezy a czemu ja nie zglaszalam sie wczesniej:)i jeszcze informuja co i ile mi sie dodatkowego należy.Np. o tym drugim becikowym nie wiedzialam ze takie jest a mi sama babka w okienku poinformowala ze moge dostac dodatkowo 1500 zl.
Teraz przenioslam sie do innego miasta.Podobno ze żłobkami i przedszkolami nie ma tu problemu.Zapisuje sie na dany rok i miejsca są.Bo to dziura taka gdzie sie przenioslam,hehehe.Jedyny problem w tym ze meldunku nie mam i zapisac do żłobka nie mam jak:((
 
Anowi dzięki, mama M. ma znajomą w tym wydziale zdrowia i mówiła że będzie działać, ale jak coś to ja się sama tam zbiorę, bo to cyrk normalnie. W tamtym roku dyrektorka mi powiedziała, że samotna matka ma niby pierwszeństwo, ale oni tego nie uznają. Dokładnie tak mi powiedziała. A teraz to cholera mówią co innego!! Ale ja na rzęsach stanę chociażby po to, żeby im koło tyłków narobić, bo ja wiem jaki mam status i nie będą mi jakiś wyroków wymagały.

carlaa nie daj się zbyć bo tego probuje ta dyrektorka.. nie ma niby prawa pierwszenstwa samotna matka, tylko ma prawa, a one sobie mogą tam gadać.. wszystkie okolicznosci są oceniane, za wszystko dostaje się punkty, i to suma punktow decyduje o przyjeciu, pierwszenstwo maja osoby samotnie wychowujące oraz gdy jedna rodzina wysyla drugie dziecko jesli uczeszcza jeszcze takze pierwsze.. jest dużo kryteriow ale za samotne macierzynstwo sa dodatkowe punkty.. i nie niby, tylko tak jest, wnioski rozpatruje komisja a nie dyrektorka, do podania napisz jeszcze pismo o swojje ytuacji materialnej<slabej:)> oraz zyciowej <np nikt poza mną nie może się zając dzieckiem a mnie nie stac na siedzenie w domu>, naprawdę, ja tak zrobilam i deostalam miejsce i to we wrc zlobku gdzie jest 30 dzieci na 1 miejsce, na dodatek zlozylam podanie w ostatnim dniu przyjec, nie mialam umowy o prace, dopiero donioslam 1 wrzesnie gdy zaczal chodzic
 
anowi82 najgorsze że psychicznie nastawiłam się na powrót do pracy i teraz nie mogę sobie znależć miejsca...

cyrk z tymi żłobkami i przedszkolami ... ja myślałam że skoro tatusiek nas zostawił to jestem samotną matką a dzięki wam się dowiedziałam że nie według prawa żłobkowo/przedszkolnego, choć do rozliczeń jako samotny rodzic wystarczy że razem się nie mieszka już się jest samotnym, to powinna być specjalna legenda do tego kiedy się jest a kiedy nie
 
Hej! Ja standardowo Was czytam ;)
Carla to jest jakies chore :) MOPS przyznaje Ci swiadczenia, czyli uznal, ze jestes samotna matka, skoro nie musisz dawac zaswiadczenia ojca, a takie babki w zlobku powiedza ze nie :) Widac od teraz dziecko, ktore ma w akcie urodzenia tylko Mame, posiada pelna rodzine!! Ja bym na Twoim miejscu tam szla i dochodzila swoich praw, bo jesli kobiety samotnie wychowujace dziecko sa na 1-ym miejscu, to gdzie niby Ty masz sie znalezc? Moze na koncu listy, tam gdzie sa pelne rodziny bez wpisanego ojca w akcie :) tragedia jakas, same robia problemy. Skoro maja miejsca to po co takie rzucanie ludzmi? ;/ kiedys otworze zlobek lub przedszkole to zapisze Nelke ;) a i jeszcze dodam, ze swietnie czyta sie Twoje posty o M. i tesciowej :) widac dopiero jaka jestes szczesliwa!! Nalezy Ci sie to!!!!

Jaimis niestety tak jak ktoras z Dziewczyn juz tu napisala, kobieta po porodzie jest calkowicie inaczej odbierana przez pracodawcow ........ choc po czesci troche ich rozumiem, np moja kolezanka z pracy po macierzynskim wrocila do pracy, ciagle narzekala (wiecej niz w ciazy) i ciagle brala zwolnienia jak nie na siebie to na dziecko itd wiec w koncu sie wkurzyli i ja zwolnili ...... dzieki takim wlasnie Matkom przechlapane u pracodawcow maja uczciwe Matki :/

Sama wlasnie chce jutro isc zapytac o przedszkole, bo chce dawac Nikosia tylko do tej drzemki, moja Mama pracuje w domu, wiec moze sie zajmowac Nikosiem jak pojde do pracy (mam wychowawczy do konca lipca, wiec od sierpnia pewnie juz gdzies pojde :) ), ale chcialabym, zeby Nikos mial wiekszy kontakt z dziecmi. Powiedzcie mi o co chodzi z Adka? Chyba to musialam przeoczyc, bo nie kojarze chyba zeby pisala, ze chce do exa wrocic :/
W koncu idzie wosna, juz mam dosyc zimy, ciagle choruje ..... zaczelo sie od stycznia, juz 4 raz bylam chora i w sumie kaszel mam juz jakis miesiac, wiec jestem wyczerpana ;/ a Nikos na szczescie ciagle zdrowy :D ale za to problem ze stulejka ciagle jest ;/ pediatra straszy nas operacja, a chirurg powiedziala, ze operacje robi sie po 5 roku zycia :) juz sama nie wiem co myslec o naszych lekarzach :)
Dobranoc Dziewczyny i glowy do gory!! :*
 
Ostatnia edycja:
carlau mnie jest tak ze jesli wpisujesz swoje dane i nie widnieje tam maz to jestes samotna matka i nikt sie nie pyta o to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zreszta ode mnie nikt nie wymagal zadnych wyrokow i za kazdym razem wyrazam jasno ze ojciec dziecka nie bierze udzialu w wychowaniu!!!!
ja na twoim miejscu poszlabym odrazu ostro,takie klempy graja na zwloke a potem bedzie za pozno,u mnie sa zapisy tylko w marcu i potem nie ma zadnego ale\SZCZYT WSZYSTKIEGO

j sie tez pocieszam ze kuba tylko rok do przedszkola bedzie chodzil bo juz jako 5 latek nowa ustawa bedzie chodzil do szkoly,z jednej strony kasa zaoszczedzona
bo u mnie panstwowe 380 zl a prywatne od 450 do 700 zl wiec i tak duzo przy niewielkije pensji
 
reklama
jak to pierwszensto 5-6 latki??? u nas sa grupy 3 latkow w przedszkoly:-)
Tak, u mnie też :) Tylko jeśli np. 5- i 6-latków byłoby tak dużo, że wyszłoby ich dobre kilka grup, to automatycznie robią jedną grupę 3-latków, a nie np. 2. Aktualnie 3-latki są, ale Maja rocznikiem nie ma w tym roku, więc i tak... najpierw inne dzieci.

Anowi, tak mnie właśnie dyrektorka pocieszyła, za rok... tylko ja już w domu do głowy dostaję, chciałam ją posłać w tym roku i jakiejś pracy poszukać.
 
Do góry