reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

reklama
w takim razie na drugim usg powiedzą mi płeć maleństwa ? :)) . skoro jestem w 14 tygodniu ?

Witam nowa przyszla mamusię.Nie sadze by w tak wczesnej ciazy bylo widac płeć.Ja ze swego doswiadczenia wiem ze plec widac dopiero ok 20 tyg.Nie ma żelaznej reguly ale napewno nie widac w 13 tyg.:angry:
Ja bylam w 17 tyg u 2 prywatnych lekarzy i zaden na 100% nie byl w stanie powiedziec plci,a nawet wysmial mnie ze jeszcze za wczesnie na takie rzeczy.
Tak wiec nie nastawiaj sie za bardzo na to.
Pozatym gratuluje ci podejscia do sytuacji swojej.Mimo ze jestes zla na faceta za ciąze to jednak potrafisz sie z niej cieszyc i akceptujesz fakt:tak:.Trzymaj sie cieplutko i badz tak wytrwala do konca.

A ja juz moge odetchnac z ulgą.Wczoraj mialam ostatnia roprawe i wyszlam z niej po czesci zwycieską:-).Nie dostalam tyle ile chcialam ale utrzymalam kwote alimentow no i kosztow ciazowych tez.Ex wczesniej mi krzyczal ze NIC nie zasadzo itp.A jednak sie mylil:-).Takrze jestem cala happy.
Zalatwilam juz wszystkie zasilki i pozostalo mi teraz szukanie tanszej chaty,a bede szczesliwa.:-)I wcale facet do tego nie jest mi potrzebny.
Zgadzam sie w pełni z katrinka,ze posiadanie faceta nie rowna sie szeście;-)
Aha jeszcze ex,zgodzil sie bez problemu podpisac zgode na paszport,jak postraszylam ze znowu podam go do sadu jak sie nie zgodzi:tak:.Wystraszyl sie chyba kosztow sadowych.Zreszto jak i tak nie interesuje sie corka to mu bez roznicy gdzie ona bedzie przebywac.Jak wyrobimy paszport to pomykam za granice z ewa.Mala podrozniczka bedzie.
 
Rosi a ja z wlasnego doswidczenia wiem ze w 13 mozna na bardzo dobrym sprzecie,Ja poznalam w tym tyg plec:) Pozniej tylko sie potwierdzalo:) i co ty na to?
 
Dziękuję! :) . wiesz pierwsze co pragnę usłyszeć od ginekologa to fakt iż maleństwo jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. jednak martwi mnie fakt ćpania od najmłodszych lat partnera i konsekwencji. uzyskałaś sądownie alimenty czyli nie było opcji aby się z Nim dogadać ? Jestem zdania, że ojcem nie jest ten, który zapłodnił lecz ten.a który wychowuje. także myśle, że uda Nam się znaleźć odpowiedzialnego l dojzałego partnera mimo iż mój partner stwierdził, że teraz nikt nie będzie mnie chciał. pf.
 
Dziękuję! :) . wiesz pierwsze co pragnę usłyszeć od ginekologa to fakt iż maleństwo jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. jednak martwi mnie fakt ćpania od najmłodszych lat partnera i konsekwencji. uzyskałaś sądownie alimenty czyli nie było opcji aby się z Nim dogadać ? Jestem zdania, że ojcem nie jest ten, który zapłodnił lecz ten.a który wychowuje. także myśle, że uda Nam się znaleźć odpowiedzialnego l dojzałego partnera mimo iż mój partner stwierdził, że teraz nikt nie będzie mnie chciał. pf.

moj tez tak mowil:D a ja na powodzenie nie narzekam:) juz jestem od kwietnie z jednym facetm i jest nam dobrze:) najpierws spotykalisy sie jako znajomi:)
 
zazdroszczę Ci tego Alanka, już też bym chciała mieć dziecko przy sobie. A powiem Wam, że od samego początku mam takie przekonanie, że w moim brzusiu jest chłopczyk. zresztą nie ukrywam, że bardzo bym chciała chłopczyka.

Oj i ja miałam przeczucie na synka, każdy w domku chciał chłopca, bo same baby z każdej strony prawie :p poza moim ex... a mi to było bez różnicy :) Jednak nastawiałam się na Gabrysia, a jest Zuzanka :p

w takim razie na drugim usg powiedzą mi płeć maleństwa ? :)) . skoro jestem w 14 tygodniu ?

Tak naprawdę zależy to od tego jak dzidzia się ułoży :) czy uda się podejrzeć czy nie, a w następnej kolejności od sprzętu, a jeszcze dalej od lekarza. Mój pierwszy lekarz który mnie prowadził powiedział mi, że płci się i tak nie da zmienić i poznam jak urodzę i żebym mu głowy nie zawracała takimi pytaniami :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: stary pierdziel !
Zmieniłam lekarza prowadzącego i dzięki BOGU ! Teraz prowadzi mnie ( od 22tc ) cudowny Pan doktor :)


Co do pogody, u mnie również kiepska :/ sączy się kapuśniaczek z nieba i jest ciemno, ponuro - nic się nie chce.
 
Dziękuję! :) . wiesz pierwsze co pragnę usłyszeć od ginekologa to fakt iż maleństwo jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. jednak martwi mnie fakt ćpania od najmłodszych lat partnera i konsekwencji. uzyskałaś sądownie alimenty czyli nie było opcji aby się z Nim dogadać ? Jestem zdania, że ojcem nie jest ten, który zapłodnił lecz ten.a który wychowuje. także myśle, że uda Nam się znaleźć odpowiedzialnego l dojzałego partnera mimo iż mój partner stwierdził, że teraz nikt nie będzie mnie chciał. pf.

Byla opcja dogadania,ale proponowal 3x mniej niz żądalam.Zreszto sam wyslal do sadu skoro mi sie nie podoba jego propozycja.Zreszto ja nie uznaje czegos takiego jak dogadanie sie.Nie mam pewnosci czy rzeczywiscie bedzie placil.Pozatym bez sadowego ustalenia nie naleza ci sie zadne zasilki.No chyba ze wpiszesz ze ojciec nieznany.

A nie zwracaj uwagi na to co mowi ci twoj partner.Jest zły ze odeszlas to chce ci dokuczyc takimi gadkami.Niejedna znalazla partnera.I nie martw sie na zapas.Na wszystko przyjdzie czas.
 
Dziękuję! :) . wiesz pierwsze co pragnę usłyszeć od ginekologa to fakt iż maleństwo jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. jednak martwi mnie fakt ćpania od najmłodszych lat partnera i konsekwencji. uzyskałaś sądownie alimenty czyli nie było opcji aby się z Nim dogadać ? Jestem zdania, że ojcem nie jest ten, który zapłodnił lecz ten.a który wychowuje. także myśle, że uda Nam się znaleźć odpowiedzialnego l dojzałego partnera mimo iż mój partner stwierdził, że teraz nikt nie będzie mnie chciał. pf.

Kochana ! Ty się nie dogaduj tylko idź do sądu, bo z dogadywanek później wychodzą cuda na kiju, a jakby przestał płacić to fundusz też Ci nie zacznie jakby co wypłacać.
Jest coś takiego jak umowa notarialna ( nie za poświadczeniem ) U mnie miało być tak na początku.
Idzie się do notariusza który sporządza umowę notarialną, że ojciec dziecka zobowiązuje się do wypłacania alimentów w kwocie takiej czy takiej, a jednocześnie oświadcza, że zgadza się na wszystkie prawne konsekwencje wynikające z niepłacenia alimentów. Takie pismo wysyłasz do sądu ( opłata 50zł ) i sąd ma 3 dni na nadanie klauzury wykonywalności. Od tej chwili to pismo jest w takiej mocy jak wyrok sądowy. Możesz próbować wziąć tą opcję pod uwagę, a jeśli jemu się nie spodoba to śmiało idź do sądu.

Zastanawiasz się jak ćpanie tatusia wpłynie na dzidzie, a ja się zastanawiam czy moja niunia nie ma żadnych neurologicznych problemów, bo dowiedziałam się o ciaży w 3 mies. i brałam psychotropy na odchudzanie Meridia ;/
Poinformowałam o tym lekarza, a on stwierdził, że jak coś się dziecku stało to się nie odstanie :[ to ten sam stary pierdziel co mi płci nie chciał powiedzieć :[ :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Myślę, że będzie dobrze, i tego się trzymajmy obie :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kochana ! Ty się nie dogaduj tylko idź do sądu, bo z dogadywanek później wychodzą cuda na kiju, a jakby przestał płacić to fundusz też Ci nie zacznie jakby co wypłacać.
Jest coś takiego jak umowa notarialna ( nie za poświadczeniem ) U mnie miało być tak na początku.
Idzie się do notariusza który sporządza umowę notarialną, że ojciec dziecka zobowiązuje się do wypłacania alimentów w kwocie takiej czy takiej, a jednocześnie oświadcza, że zgadza się na wszystkie prawne konsekwencje wynikające z niepłacenia alimentów. Takie pismo wysyłasz do sądu ( opłata 50zł ) i sąd ma 3 dni na nadanie klauzury wykonywalności. Od tej chwili to pismo jest w takiej mocy jak wyrok sądowy. Możesz próbować wziąć tą opcję pod uwagę, a jeśli jemu się nie spodoba to śmiało idź do sądu.

Zastanawiasz się jak ćpanie tatusia wpłynie na dzidzie, a ja się zastanawiam czy moja niunia nie ma żadnych neurologicznych problemów, bo dowiedziałam się o ciaży w 3 mies. i brałam psychotropy na odchudzanie Meridia ;/
Poinformowałam o tym lekarza, a on stwierdził, że jak coś się dziecku stało to się nie odstanie :[ to ten sam stary pierdziel co mi płci nie chciał powiedzieć :[ :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Myślę, że będzie dobrze, i tego się trzymajmy obie :)

takie papiery do sądu trzeba już składać ? coś Nas łaczy, bo ja choruje na agrofobie z napadami lęku i biorę leki psychotropowe. Ginekolog stwierdził, że jeśli musze je brać to zwiekszył mi dawkę kwasu foliowego. Badania wykazały, że z dzieckiem jest wszystko dobrze tak więc na cale szczęście.
 
Do góry