reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Zastanawiam sie jak to jest z tymi ruchami. Na początku ciąży miałam bardzo nisko macicę i wysuniętą do przodu, czułam w niej bulgotanie (7-9tc). W szpitalu powiedzieli, że tak może być przy szczupłej sylwetce. Później cisza i spokój, przez początkowe problemy i straszne nudności okropnie się martwiłam, że się zrobiła taka cisza, ale wszyscy powtarzali że jak mam dolegliwości ciążowe to produkcja hormonów działa i dzidzia rośnie. Pamiętam jak czekanie miesiąc na wizyte dłużyło mi sie strasznie. Ostatnio jak byłam u gina w 12 tc czekałam kilkanaście minut, bo bąbel tak się strasznie wiercił, że aż pani dr była zdziwiona. Teraz czuje motylki w brzuchu zazwyczaj jak się spokojnie położe wieczorem i łapki położę na brzuchu, ale to też nie za każdym razem, jak jestem głodna częściej się wierci, chociaż wszyscy powtarzają, że jeszcze nie powinnam nic czuć. TO jak czuję to źle?? mam sie martwić? Bo już sama nie wiem...
 
reklama
Młoda tym że dzidziuś się rusza należy się cieszyć i nie słuchaj wszystkich do okoła bo zwariujesz!!!

Moje się wiercą jak tylko usiąde albo się położe. Kopią na prawde mocno!!
 
Chyba trzeba tak zrobić... wystosować jakąś ogólną odpowiedź na pytanie 'rusza się już?', a samemu cieszyć się i obserwować. Dzisiaj to mi fikała fasolka jak szalona po tym jak sobie kichłam, czułam ją wyraźnie
 
możesz mówić że coś tam się rusza;-) i już
ale że w 7 tc czułaś bulgoanie:eek: to raczej niemożliwe... i że lekarz to potwierdził że to dziecko..
prędzej to coś w jelitach było ale napewno nie dziecko...

teraz nie masz się o co martwić możliwe jest że już czujesz:tak:
 
Vikamcia ja też najbardziej skupiam się na ruchach maleństwa rano i wieczorem, bo w ciągu dnia to też musze się skupić na Gabi, a to prawdziwy wulkan energii,więc cię dobrze rozumiem :-)
 
Moja Laura kopie coraz mocniej i wyraźniej, teraz już ją czuję cały czas bez względu na to czy leżę czy coś robię. Najbardziej przeraża mnie fakt że ona kopie cały czas tylko z krótkimi przerwami, nawet jak śpię to potrafi mnie to obudzić, jak zaczyna się rano to trwa to do późnych godzin nocnych, ponoć trzeba obsewrować kiedy dziecko jest najbardziej aktywne bo tak samo powinno być po porodzie, ale ona jest cały czas aktywna więc kiedy ja będę spać.
 
Ja tak wyczekuję wszelkich oznaków i nic. Może nie potrafię jeszcze odróżnić. Powiedzcie mi dziewczyny, czy to właśnie zależy też od budowy? Jak ktoś ma trochę więcej tłusczyku, to później odczuwa?
 
ypra mi moja lekarka powiedziała że budowa ciała ma duże znaczenie w odczuwaniu ruchów dziecka, im kobieta jest szczuplejsza tym szybciej te ruchy czuje, znaczenie ma również fakt czy jest to pierwsza ciąża czy nie.
 
reklama
Do góry