reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

Właśnie się zastanawiałam na tym pobolewaniem... U mnie są czasem momenty, kiedy mam wrażenie, że siedzi mi na pęcherzu i chce żebym się zlała do łóżka :-D:zawstydzona/y:

I mam tak jak Sroczka napisała, nie motylki, nie bąbelki tylko kuksańce i przeciąganie, niebolesne ale już zauważalne w ciągu dnia nawet gdy jestem zajęta.

Wczoraj pojawiło się coś nowego. Położyłam się w nocy na boku, po lewej stronie brzucha poczułam ucisk a po prawe kopniaczki :-) Myślę sobie, niemożliwe, maluch nie może być aż tak długi. Poszukałam info w sieci i okazało się, że jednak może (przyłożyłam do brzucha miarkę, hihi) :-) Zapominam, że dzieci mierzone są od główki do pupy, a nóżki mają coraz dłuższe i jak się całkiem wyciągną to są długie :-)

I... maluch reaguje na dźwięki :-)
 
reklama
Ja też czekałam na te bąbelki, motylki a od jakiegoś czasu czułam coś taiego jakby punktowo mnie brzuch zaczynała boleć,ale tak chwilowo i za chwilę w innym miejscu. Dopiero na USG widząc jak się maluch kręci, prostuje nóżki i czułam to samo pobolewanie i wyczaiłam że to maluszek daje mamie znaki:))))
 
a mi lekarz dzisiaj potwierdzil, ze to co czuje czasami to sa to wlasnie ruchy dziecka, jeszcze nie za wyrazne ale to juz TO :-) sam mnie sie zapytal czy ja juz cos odczuwam, a ogolnie to moje dziecie bedzie chyba z tych wiekszych
 
wczoraj lekarz pyta sie mnie czy już czuje?..... a ja na to, że nie mam pojęcia bo nie wiem czego mam się spodziewać....:baffled:
od pewnego czasu czuję jakby jakiś pęcherzyk mi się w brzuszku przelewał, ale do tej pory kojarzyłam to jedynie z ruchem jelit, a teraz to juz sama nie wiem.....choć wydaje mi się, że za wysoko jak na dzidzie....:confused: niestety nie dopytałam bo dopiero po wizycie przypomniało mi sie o tym pęcherzyku.....hehehhe
 
gratuluje wszystkim ktore czuja juz maluszki!
mi jakies 2 dni temu wydawalo sie ze dzidzia daje o sobie delikatnie znac na dole po prawej stronie...ale wczoraj czulam cos z drugiej strony brzuszka wiec nie jestem do konca pewna o co chodzi ;)
 
Witam Mamusie w ten straszny zimowy dzień. :)

Ja wczoraj spokojnie leżąc poczułam coś dziwnego, czego jeszcze nigdy nie czułam, wydawało mi się, że to moja dzidzia do mnie puka, ale nie byłam pewna. Potem przed snem położyłam się na lewy bok i znowu to poczułam, tylko, że tym razem było to o wiele silniejsze uczucie. Nie były to bąbelki, tylko raczej coś jakby, nawet nie wiem jak to nazwać.. tak jakby dziecko się przeciągało i od środka mnie nóżką stukało, ale może to tylko jelita? Chociaż to było tak bardziej nad kością łonową. We wtorek wizyta, więc mam nadzieję, że potwierdzimy to :)
 
Ja od kilku dni czułam takie jakieś delikatne pukanie, ale to tylko tak raz na dzień i nic sobie z tego nie robiłam a dzisiaj jak rano leżałam na łóżku to już wyraźnie zaczęła kopać i już kilkakrotnie czułam w ciągu dnia takie małe kopniaki. Niesamowite uczucie.
 
reklama
Do góry