reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

ja też nie i wiem, że długo minęło zanim ja czułam a mój M w pierwszej ciąży poczuł, leżeliśmy nie raz a ja czułam już wyraźne kopniaczki ruchy itp. i mówię czujesz ??? a on że nie :)
 
reklama
adeczka musze Cię rozczarować ale to za wcześnie na wyczucie ruchów od zewnątrz:sorry:

ja dziś jak byłam u lekarza nie mogła znaleźć dopplerem dzidziusia i mi długo wierciła..
to później czułam w domu tak od środka jak maleństwo mnie muskało po podbrzuszu...
ale lekko i krótko

a zewnętrzne ruchy to poczuliśmy uhuhu... chyba koło 30 tc;-)ale nie jestem pewna... wiem ze długo czekałam:tak: wcześniej widziałam dzidzię jak się przesuwa całym swoim ciałkiem po brzuszku no ale nie kopała tak żeby kopać tylko się wiła jak wąż :laugh2:
 
a moze to zalezy od budowy ciala? Ja juz nie raz syszalam, ze dziewczyny czuly zewnetrzne ruchy juz przed 30 tygodniem...no widzicie to sa tlyko przyklady na to, ze kazdy organizm jest inny i jedna moze poczuc wczesniej inna pozniej, tak jak z brzusiem jedna w 20tyg nie ma prawie nic, a inna ma juz olbrzyma, wiec ja bym tak do konca nie wmawiala dziewczynom, ktore juz czuja tego, ze na pewno to nie jest to, bo ja tego nie czulam...wydaje mi sie, ze kazdy zna swoj organizm i jak sie w nielo wslu****e to potrafi odnalezc zachodzace zmiany...
 
a moze to zalezy od budowy ciala? Ja juz nie raz syszalam, ze dziewczyny czuly zewnetrzne ruchy juz przed 30 tygodniem...no widzicie to sa tlyko przyklady na to, ze kazdy organizm jest inny i jedna moze poczuc wczesniej inna pozniej, tak jak z brzusiem jedna w 20tyg nie ma prawie nic, a inna ma juz olbrzyma, wiec ja bym tak do konca nie wmawiala dziewczynom, ktore juz czuja tego, ze na pewno to nie jest to, bo ja tego nie czulam...wydaje mi sie, ze kazdy zna swoj organizm i jak sie w nielo wslu****e to potrafi odnalezc zachodzace zmiany...

No tak, każdy swój organizm zna, ale na pewno nie szwagierka...

no i może czuć jakieś ruchy, ale żeby osoby trzecie?

zabawne trochę dla mnie to jest...
 
Ja co prawda ruchów jeszcze nie czułam,bo to dość wcześnie, ale powiem wam co wczoraj mi się przydarzyło. Leżę sobie wieczorkiem na wznak i oglądam TV. I w pewnym momencie poczułam coś takiego jakby maleństwo dosłownie się wypięło :happy2: Alre to było zabawne-dało znak,że tam jest :-D
A co do kopniaków- moja Gabi praktycznie wcale nie kopała, tylko wierciła się cały czas. Ja to nazywałam falami :cool2:
 
I dlatego długo zbierałam się, żeby się przyznać, że czuję malucha, och dziewczyny ... :-D:-) Szalone :-)

Już kiedyś napisałam, że dużo zależy od wrażliwości macicy, od jej ukrwienia, od tkanki tłuszczowej, mięśni brzucha, tempa wzrostu macicy, umiejscowienia łożyska, budowy macicy, w końcu od doświadczenia :-) Ja mam podbrzusze wręcz przewrażliwione, po badaniu lekko plamiłam, bolał mnie brzuch długo i mocno, silnie reaguję na rozciąganie, dotykanie sprawia mi przykrość, do tego macicę mam dość wysoko dlatego czuję dość wcześnie.

Tych ruchów gdy są już konkretne, nie można pomylić z niczym innym i dopiero gdy nie budzą żadnych wątpliwości, warto je odnotować. Prawidłowe określenie pierwszych ruchów maleństwa jest ważne także dla lekarza, czasem przyczyniają się do ustalenia/potwierdzenia terminu porodu :-)

Każda ale to każda w końcu się doczeka.

Nie zapominajcie, że maleństwa są ledwie wielkości dłoni, mają piąstki i piętki jak komar biceps, nie są w stanie wybrzuszyć naszych bandziochów tak jak starsze dzieciaczki.

A potem będzie tak, jak widać można zobaczyć już w 24 tygodniu ciąży ale bardziej spektakularne są dużo później :-)

YouTube - Ruchy maluszka 24 tydzień ciąży
 
muszę się pochwalić dziś poczułam w miarę wyraźnie od środka że maleństwo jest wcześniej czułam ale wiecie jak to jest że do końca się nie jest pewnym a dziś normalnie wiem że to mój mały szkrab dał mi znać że jest
 
ja wczoraj przed tw jak siedziałam też poczułam takie śmieszne coś jakby ktoś wew. mnie palcem mnie nacisnął. Pomyślałam, że maluch może się wyprostował bo to właśnie takie uczucie lekkiego tępego nacisku było. I zaraz nad kością łonową więc raczej w macicy. Jeśli teraz zacznę coś jeszcze odczuwać to uznam to za pierwszy wyraźny ruch. No zobaczymy, narazie nie będę informować rodziny :D
 
reklama
A ja po dzisiejszym USG już wiem na 100% kiedy dzidziuś się rusza i to co ostatnio czułam to była moja kruszynka:-)
 
Do góry