reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki naszych maluchów

ja co prawda nie czuje jeszcze wyraznych kopniakow, ale od wczoraj wiem, ze to co czasem udalo mi sie wychwycic to ruchy,a raczej wiercenie sie malenstwa. Bawilam sie wczoraj troche brzuchem :-D bo zauwazylam taka smieszna rzecz: ze jak sie wygne czasem na stojaka to brzuch w taki stozek sie uklada haha nie wiem jak to wytlumaczyc, ale robi sie taki wygiety daszek i tak sie wczoraj z tego smialam, ze az maz przyszedl no to ja mu pokazuje to pare razy i nagle cos mi tak przelecialo w podbrzuszu zaraz pod pepkiem polozylam od razu reke i stoje tak w ciszy i skupieniu i znowu i znowu, nagle cisza to ja jeszcze raz te swoje wygibasy, troche poglaskalam brzuszek, podziubalam i znowu jak tlyko przylozylam reke to wyraznie czulam i to nie kiszki, bo jelita inaczej odczuwam :tak: kurcze to wszystko jest takie inne, zagadkowe i cudowne :-) w czwartek opowiem o tym ginkowi to moze mi potwierdzi moje przypuszczenia
 
reklama
Gratuluje Wam, że już czujecie swoje Maleństwa.. Ja czekam i czekam i nie mogę się doczekać :( Zaczyna mnie już to nawet martwić. Wydaje mi się, że zależy to też od postury kobiety. Myślę, że kobiety szczupłe szybciej odczują ruchy dziecka. Ja niestety do najszuplejszych nie należę i nigdy nie należałam, zawsze miałam troszeczkę brzuszka i może to dlatego. Mam nadzieję, że wkrótce i ja zacznę czuć moje Maleństwo, chyba że po prostu jest tak leniwe jak jego Mama, wtedy to miałoby sens ;)
 
No ja szczupla zawsze bylam i dalej nic. Czekam na wizyte teraz bo juz zaczyna w mojej glowie swirowac. Mam wrazenie jakbym wogle w ciazy nie chodzila. Przytylam trochu ale to juz 2 tygodnie tak samo. Staram sie nie denerwowac ale czasem sie nie da.
 
jezeli zalezy to od temperamentu mamy to ja sie nie dziwie, ze juz cos czuje, bo jak bedzie takie trzepniete jak ja i wszedzie bedzie go pelno to bede miala niezle jazdy w pozniejszych tygodniach :-D:-D:-D
 
Ja też właśnie się czuję jakbym w ogóle w ciąży nie była. Od początku zero objawów, nie mialam nudności ani nic w tym stylu. Na ostatniej wizycie z Dzidzią wszystko było dobrze, kolejna wizyta 8 grudnia.
 
Dziewczyny spokojnie. W normie to powinno się czuć do 22 tygodnia ale czasem nawet później. Moja koleżanka ma tyłozgięcie macicy i łożysko na przedniej ścianie macicy i w 24 mówiła że prawie nic nie czuje. Nie da się nie czuć więc lada dzień, lada chwila. Ja w pierwszej ciąży poczułam w 18 tygodniu a jak zgłosiłam lekarzowi to powiedział, że "to wcześnie". W 15-16 tygodniu to wg. mnie byłoby bardzo wcześnie. Na ostatniej wizycie kiedy u mnie wychodziło z usg 16 tygodni nawet nie zapytał czy już coś wyczuwam bo dla nich to naprawdę byłoby szybko. Ale też czekam na pewne ruchy. Niby czasem coś tam zabulka, pstryknie ale 100% pewności nie mam. Ale mam czas. Jeszcze nieraz będę się modlić: "spij już wreszcie, spij" albo "ułóż się inaczej bo oszaleję".
 
Oj super sroczka, ze sie doczekalas.
Wczoraj wieczorem cos sie dzialo w moim brzuchu i nie wiedzialam za diabla co. Szwagierka polozyla mi reke na brzuch i mowi ze cos czuje, ze dziecko sie rusza. Nie wiem czy to mozliwe, ale jakos i tak milo bylo myslec, ze moze jednak:-)


Raczej to nie możliwe, aby osoba trzecia wyczuła w tym tyg. ruchy...
 
Heh Marzena9 masz racje, teraz czekamy z niecierpliwością aż poczujemy ruchy dziecka, a pod koniec ciąży będziemy się modlić, żeby dziecko spokojnie leżało w brzuszku :) Każda z nas się w końcu doczeka tego uczucia ruchów dziecka :)
 
reklama
Adeczko ja też niestety uważam że to nie możliwe żeby było już coś czuć przez brzuch, to moja trzecia ciąża i ruchy poczułam dość szybko ale na pewno nie czuć jeszcze przez brzuch, czasami zrobi się gdzieś jakaś "kulka" więc to z pewnością dzidzia jakoś się wypręży:-), ale nie czuję na pewno pod ręką jak się rusza:tak:
 
Do góry