reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy i kopniaczki dzidziuniów

Ja zaczęłam oprócz kopniaków czuć jeszcze, jak Oleńka sie przekręca. Takie dość mocne muskanie, jakby przesuwała rączką lub nóżką po całej ścianie brzucha. Też fajne uczucie. Mała zrobiła się bardziej aktywna ostatnio. I budzi się chyba z nami na dźwięk budzika, bo zawsze rano jak sie obudzę, to po kilku minutach mi parę kopniaków sprzedaje :)

A w ogóle to ostatnio męczą mnie trochę takie bóle - jakby kolki, tylko w żaden sposób nie spowodowane moją aktywnością... Na przykład dzisiaj w nocy miałam na 3 godziny pobudkę, taka mnie kolka złapała. A ten Mały Rozbójnik nie chciał posłuchać mamusi i sie przekręcić... Nie mogłam żadnej wygodnej pozycji sobie znaleźć. Koszmar. Całe szczęście rano sie ulitowała i popuściło. Macie też takie kolki??
 
reklama
tez mam takie kolki wtedy blagam Olafka, zeby zmienil pozycje, ale wczoraj to myslalam, ze odjade, nie mialam jak sie ulozyc, jak chodzilam bolalo.....probowalam delikatnie masowac to miejsce, zeby sie ruszyl, ale bylo ciezko hehe
Powoli zaczynam rozumiec co niektorzy mieli na mysli mowiac, ze ja jestem taka mala na wiesc o mojej ciazy....w koncu skoro dzieci maja ponad 50cm przy narodzinach, a ja mam 158cm wzrostu, to taki maluch stanowi 1/3 mojego wzrostu!!!!

ostatnio slyszalam fajna historie o dziewczynie, ktora przez cala ciaze budzila dzidzie rano, a wieczorem starala sie ja usypiac i po narodzinach dziecko spalo ladnie w nocy hihi
 
Moje malenstwo wczoraj sie szaleju najadlo- tak mnie kopalo:))))
A na jodze to juz w ogole, chyba mu niewygodnie bylo, tak cos czuje, jak mamusia sie rozicgala...:))))
Mnie najczesciej kopie rano na powitanie i wieczorem, w dzien tez sie zdazaja seriie, szczegolnie jak siedze w pracy przy biurku i w autobusie...

Mi czasem tez tak jakos niewygodnie i glaszcze wtedy brzuszek zeby dzidzia sie przekrecila i mowie tez do malucha:))
Teraz mnie tak jakos zlapalo ze mnie pachwina zaczela bolec prawa...ale moze to nie od dzidzi ulozenia...

Agatko niesamowita ta historia!!!!!

AniuS
mi sie tez wydaje ze czuje jakies inne ruchy niz kopniaczki ale nie wie co to, pewnie sie dzidzia przekreca, albo dotyka paluszkami...
 
AniuS i Aniu76, to zdecydowanie czuc jak maluch sie wierci i to jest w sumie takie mile uczucie, brzuch przy tym nie podskakuje, tylko w srodku sie cos tam przesuwa
moj chyba zmienil pozycje dosyc mocno, bo przez pewien czas uwieralo mnie z prawej strony, przy zebrach, a maly na 100% mial tam glowke, bo widzialam na usg.
w ogole z tamtej strony bylo takie twardsze.....wiec to pewnie ten lepek :D
teraz juz mniej, mam nadzieje, ze glowke na dol powoli kieruje!
 
Moja niunia ma główke na dole co pokazało usg i jak tam zaczyna ruszac rączkami i główką to mam wrażenie, że zaraz wyjdzie:)))) :D ;D :D Teraz czuje z prawej strony kopniaki to pewnie nóżkami pracuje... Wogóle wircipięta z niej i mało odpoczywa w ciągu dnia korzystając z ostatnich tygodni swobody w brzuszku :D :D Pózniej już ciasno będzie naszym maluchom ;)
 
witam dziewczynki dawno mnie nie bylo ale nic sie nie stalo moj kacperek zaczol sie juz tak naprawde wiercic ze jak potrze na brzuszek to widze kiedy sie przekreca jeszcze nie czuje go jak stoje ale widze co sie dzieje w brzuszku jak siedze a najlepiej widac jak siedze
ja tez miewam kolki przynajmiej raz dziennie ale to co mi najbardziej dokucza to bol w kosci ogonowej na nac codziennie nie moge sie przekrecac i mam problemy zeby wstac do lazienki kiedy kacper pokopie mnie po pecherzu w ciagu dnia nie odczowam bolu ale na noc jest nie do wytrzymania maz smaruje mnie mascia i zawijam sie w koc a pozniej pod kolderke i do rane przestaje i tak codziennie gorace buziaki





 
witam drogie mamuśki!! mnie również dokuczają tzw."kolki", a radzę sobie z nimi w ten sposób : kiedy czuję że dzidzia zaczyna się rozpychać to zaczynam lekko kołysać się( tak jak kołysze się dzidzuśki) i wierzcie mi że to pomaga. Ale co by to była za ciąża kochane, gdyby nic nam nie dokuczało, nie przeszkadzało, nie uwierało??? Dzięki temu nasze pociechy przypominają o swym istnieniu....
 
Moja zas mnie gdzies kopie w okolice nerki, a wogole dzis caly dzien wariuje ;D ;D ;D A ja mam radoche jak ja czuje, matrixa obejrzala z prawdziwa frajda :laugh:
 
To moja też ostatnio - oj daje popalić Pisałam, ze leniwsza? - to już przeszlosc! :laugh: -znowu wariuje :)- gorąca krew:)- (tatuś sie smieje, ze temperament to po mamusi ma :) i jak mamusia ;) ranny ptaszek - g. 8) -dzis sobota- można spac conajmniej do 10.00 :)- ale nie nie :p..- nie z nami :D - Już przed 6 obudziliśmy dom (mnie Klaudyś - ja meza:) :) piesek na spacerek! a o 8 jedliśmy nalesniki :)
 
reklama
Rusalko, podziwiam to ranne wstawanie, ja mam powazne problemy z ruszeniem sie z lozka zanim zrobi sie jasno!a tu jest jeszcze godzinne opoznienie wschodu slonca, bo to w koncu 1000km na zachod, jak u was robi sie jasno o 8 to u nas o 9!!!!na szczescie juz idzie wiosna :D bo latem to mamy jasno do 23 :D

nasz maly mial dzisiaj ewidentna czkawke, podskakiwal biedaczek w brzuszku regularnie i przez dluzszy czas, jakby takie pukanie :D
 
Do góry