reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozwoj wczesniaka pytania

Jak się wygina w rogala to pewnie asymetria, ja robiłam takie wałki z koca lub ręcznika i kładłam małą na boczku, pod plecki wałek, żeby do tyłu się nie odginała. Wykurzyliśmy to. Ale teraz znów się pojawia, rehabilitantki mówią, że nie będzie jej skrecać jak zacznie raczkować. Trochę to jeszcze potrwa ;-) Prostuję ją jak tylko przyuważę. A z ciepłotą do tej pory mamy problemy, wczoraj zimne ręce a dziś uszy... A w domu 24 stopnie.
 
reklama
mój też ma często zimne rączki choć w pokoju jest bardzo cieplutko i karczek też ma ciepły
Mój się tylko tak wygina do tyłu jak go na ręce biorę kiedyś częściej zwijał się w rogala szczególnie jak spał a teraz jakoś mu to przechodzi za to teraz zauważyłam że lewą piąstkę ma częściej zaciśniętą i paluszki u lewej nóżki ma podkurczone nie wiem spytam się rehabilitantki bo może po porostu jestem przewrażliwiona
 
Ostatnia edycja:
czytam ze wczesniak moze nagle 'ruszyc' umylowo do przodu, doaje to nadzieje. ... z drugiej strony boje sie co bedzie jak minie12 tydzien i nic sie nie zmieni....

Nie porównuj małej do innych dzieci. Ja staram się tego nie robić, każde dziecko jest inne i ma swoje tempo. Jedno robi postępy skokowo, a inne jak moja, malutkimi kroczkami idzie do przodu. Czasem to jest wkurzające, codziennie te same ćwiczenia, i tak nawet 2 miesiące (jak w przypadku obrotów) i nagle nie wiesz kiedy maluch sam zaczyna coś robić. Ale ćwiczyć trzeba dalej i dokładać nowe ćwiczenia...

A jak to Twoje szczęście ma na imię?
 
Widzę że problemy z utrzymaniem ciepłoty to standard. Zakładam małemu takie łapki na rączki, ale zastanawiam się czy mu to nie przeszkodzi w rozwoju zmysłu dotyku:eek: Czasem w dzień jak się zdarzy że zaczyna czuwać i się rozgląda to zdejmuje mu te łapki na chwilkę i podtykam pod rączki grzechotki żeby sobie podotykał troszkę.
Mamo Paulinki a kiedy Twoja maleńka zaczęła gruchać? Wiem że jest dużo wcześniej urodzona, ale pytam tak z ciekawości;-) Ja nie mogę się doczekać tych pierwszych dźwięków.
 
jak miała 4 miesiace (1 korygowany) zaczęła wymawiać pierwsze literki a e , a za jakieś 2 tyg już je łączyła: oj aj ej ge. Potem przestała mówić bo zaczęła się skupiać na rozwoju ruchowym. Teraz mówi tylko "nie" i grucha sobie, albo woła tatę "ej" jak nie patrzy na nią :-)
 
Widzę że problemy z utrzymaniem ciepłoty to standard. Zakładam małemu takie łapki na rączki, ale zastanawiam się czy mu to nie przeszkodzi w rozwoju zmysłu dotyku:eek: Czasem w dzień jak się zdarzy że zaczyna czuwać i się rozgląda to zdejmuje mu te łapki na chwilkę i podtykam pod rączki grzechotki żeby sobie podotykał troszkę.
U nas to samo - ciągle zimne rączki i nóżki. Też zakładam synkowi łapki (a właściwie skarpetki, bo łapki mu spadają), ale właśnie - jak nie śpi to je zdejmuję, bo wolę, żeby miał możliwość poruszania.
 
myślę, ze nie ma powodu do obaw. Jest zbyt wcześnie na postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Dziecku urodzonemu wcześniej zawsze odejmujemy tygodnie których brakowało do normalnego porodu. Maluch potrzebuje czasu, musi jakos nadgonic te kilka tygodni.
pozdrawiam
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy dzieci które mają wzmożone napięcie mięśniowe cały czas mają takie zaciśnięte piąstki lub inne objawy świadczące o napięciu?
Ostatnio jak karmię mojego synka to strasznie się pręży i wygina a w dodatku cały czerwienieje. Nie wiem czy to problem z układem trawiennym czy właśnie jest to związane z tym wzmożonym napięciem. Czasami muszę mu przerywać jedzenie żeby się troszkę uspokoił. Pomaga to na chwilkę. Nie wiem o co chodzi z tym jego jedzeniem:confused: Pokarmu mam wystarczająco i na wadze też ładnie przybiera.
Jeszcze jak go przebieram to też tak strasznie się napina, prostuje nóżki i czasem robi taki mostek że ciężko przebiera mu się pieluszkę. A wygina się w rogala raz w jedną raz w drugą stronę więc to chyba nie asymetria bo ta jest tylko na jedną stronę.
 
WItam,

Zuzia sie juz usmiecha (rzadko ale zawsze:)...w 11 tygodniu zaczela.

jezeli chodzi o napinanie w czasie jedzenia- polecam odbijanie az do skutku. zuzia tez sie wygina, czerwienieje, placze- a po odbiciu znowu zaczyna jestc
Je espumicon, kupilismy jej tez semi simplex, podobno jest lepszy
 
reklama
Nie wiem,jak to jest z wcześniaczkami,pewnie potrzebują więcej ciepła,to oczywiste.Ale dzieci urodzone o czasie też zazwyczaj mają zimne rączki i stópki- to z powodu krążenia,które u takich maleństw jeszcze jest słabe.Sprawdzamy karczek- on pokazuje,czy dziecku jest za ciepło,za zimno czy w sam raz.
 
Do góry