reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

Gratulacje dla wszystkich maluchow! Co za postepy ... brawo, brawo!
A tak niedawno to tylko lezaly, spaly i jadly .... oj czas leci;- )

U nas, odkad przyjechalam na dzialke, to generalnie duzo raczkujemy. A najchetniej to na trawie. Jak tylko go poloze na trawce, to nie wiadomo kiedy i juz pedzi do skalniakow, kwiatkow i gmera w tej ziemi.

Jak tylko cos mu stanie na drodze, to natychmiast sie podciaga i staje na rownych nogach. Uwielbia sie tak gibac przy moich kolanach.

Jezeli chodzi o spanie, to zajmujemy loze 180 na 200 i 3/4 jest jego. Spi w kazdej pozycji. Na boku, na plecach na brzuchu, a najpiekniej wyglada jak lezy na brzuszku z tylkiem podniesionym do gory. Uroczo.

Mowi to samo co wasze, tylo nie mama.
 
reklama
hihi Alka też ostatnio upodobała sobie taka pozycję do spania, a może w takiej pozycji pada, bo czasem to jeszcze z pół godziny pobuszuje nim zaśnie, a my jej oczywiście nie przeszkadzamy:-D
zauważyłam, że moje dziecko pomaga mi przy ubieraniu i rozbieraniu, tzn. wyciąga-prostuje rączkę albo nóżkę, czy wasze pociechy też się już same "ubierają"?
i jeszcze jedno, jak tylko włożę Ali czapkę to już nadstawia buźkę do smarowania kremem:-D a poza tym jak już jest całkiem ubrana do wyjścia i sadzam ją na podłodze to momentalnie raczkuje do drzwi wyjściowych:szok:
 
bedyta, zazdroszcze. U nas jest odrotnie. Mati nie lubi sie ubierac, smarowac, przewijac. Nie wiem z czego to wynika. Moze brak mu cierpliwosci? Jak byl mniej ruchlwy, to wszystko bylo ok. Wtedy mi sie wydawalo, ze jest batdzo pomocny. Teraz to sie z pleckow przekreca w ulamek sekundy na brzuszek i spiernicza na czworakach.
A jak mu buzie smaruje to podnosi taki krzyk, jakbym go przypalala.
Ech, umeczymy sie przed kazdy wyjsciem.

i do tego wszystkiego zaczal mi protestowac przy myciu glowy. Jak wy to robicie???
 
Impanema - u nas jest tak samo, Oliwka za nic nie da się ubrać, przebrać czy przystać na zmianę pieluszki, jak próbuję coś zrobić to ona zawsze w tym czasie ma coś ważniejszego do załatwienia, przekręca się na brzuszek, ucieka itp, każde ubieranie to męczarnia zawsze muszę ją rozśmieszać i stroić dziwne miny aby zyskać chwilkę na zapięcie rzepów :)
 
moja mała też aktywnie uczestniczy w ubieraniu a jak już widzi krem do buzi to nadstawia sie i zamyka oczka:-D jedyne z czym jest problem to z pieluchom bo wije się jak wąż i zawsze trzeba ja czymś zająć:-D
a dzis jak spaliśmy z nia to nad ranem wlazała między łóżko a ściane i tak sobie stała i bawiła miskiem:szok: od dzis w tej przerwie będzie wepchana poduszka żeby sie nie powtórzyło:-p
 
GRATULACJE wszystkim maluchom ich postepow. Pat juz od kilku dni sam potrafi siedziec i sie nie wywrocic. Aczkowliek od kilku dni mamy problem z kapiela. Zawsze kapiel mijala nam spokojnie i wesolo, a tu nagle ja go do wanienki a on w ryk i od 3 dni tak juz jest. Rozmaiwalam z bratowa i u niej jest dokladnie to samo. Jej corka jakby sie z Patem telepatycznie zmowila. A co do ubierania, to cokowliek przez glowe zawsze powoduje niezadowolnie i grymasy.
 
GRATULACJE wszystkim maluchom ich postepow. Pat juz od kilku dni sam potrafi siedziec i sie nie wywrocic. Aczkowliek od kilku dni mamy problem z kapiela. Zawsze kapiel mijala nam spokojnie i wesolo, a tu nagle ja go do wanienki a on w ryk i od 3 dni tak juz jest. Rozmaiwalam z bratowa i u niej jest dokladnie to samo. Jej corka jakby sie z Patem telepatycznie zmowila. A co do ubierania, to cokowliek przez glowe zawsze powoduje niezadowolnie i grymasy.

Wama a co Ty robisz na forum o 4 rano:confused: :confused: no moja tez cos sie ostatnio kreci przy kapaniu jak ja poloze na plecy i myje to sie nerwi strasznie :dry: :dry:
 
Wama a co Ty robisz na forum o 4 rano:confused: :confused:

WAMA pisze z trochę innej strefy czasowej - z Nowego Yorku ;-) zdaje się, że trzeba odjąć 6 godzin od naszego czasu. wychodzi na to, że Wama koło 22:00 naszego czasu zasiada przy kompie, czyli wcale nie tak późno :tak:
 
reklama
Do góry