reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój psycho-fizyczny naszych pociech

reklama
Brawo dla Waszych dzieciaczkow!

Piotrus tez robi "pa pa". Smiesznie to wyglada, bo podnosi do przodu wyprostowana reke (jak nazista ;-)) i porusza sama dlonia. A jak przeczolga sie z koca na gola podloge, to kreci sie w kolko ma brzuchu, odpychajac sie samymi raczkami. Kiedys robil podobnie lezac na plecach, ale wtedy uzywal samych nozek. Ostatnio zaczal tez mowic szeptem. :-D Powtarza po cichutku "ta-ta-ta".
 
No, w koncu Majcia poszla na kolana, do tej pory sie czolgala a teraz kolana ida w ruch;-):-)

daje buziaka, jak ja sie dluuugo prosi;-)jak sie powie daj buzi, nachyla sie i otwiera dzioba:-D tez mowi szeptem ale u nas teraz na czasie jest "ka"

szuka wzrokiem misia lub tate a jak slyszy psa to mowi "ał, ał" ale cichutko:-p
 
słuchajcie stało się dziś cos niesamowitego, w co do tej pory trudno nam uwiezrzyć... JULA POWIEDZIAłA TATA- przy swiadkach, tzn. u cioci i wujka!!! A zeby tego było mało- po powrocie do domu powiedziała MAMA....do tej pory nie mogę w to wszystko uwierzyć!!!
 
Juleńko - spryciaro - wiesz jak uszczęśliwić mamusię ;-):-)

Piotruś wczoraj po raz pierwszy samodzielnie usiadł. Sz zostawił go w łóżeczku. Ja przyszłam i widzę, że młody ślicznie siedzi - plecki wyprostowane, nie chwieje się na boki i wołam Sz, żeby sobie popatrzył. A Sz ma dziwną minę. Więc go pytam, czy zostawiał młodego na siedząco zanim wyszedł, a on, że jak wychodził to Piotruś leżał jak najbardziej na pleckach. Więc ja w szoku :szok: Młody się siedzeniem zmęczył i padł na materacyk. A za chwilę patrzę a skurczybyk swoim sposobem (przytrzymując się za szczebelki) znów usiadł :-) Na razie 2 razy usiadł samodzielnie, bo dziś ani razu, ale pierwsze koty za płoty i wstęp do siadania ma za sobą.
No i ma nową metodę na poruszanie się. Klęczy, wysuwa rączki do przodu a następnie podciąga mocno nóżki pod dupcię. I tak ślimaczym tempem, ale posuwa się do przodu :-)
A i jeszcze jedna rzecz. Piotruś już nie dwusylabizuje. Teraz udaje Lorda Vadera z Gwiezdnych Wojen :-p
 
Super!!! Brawo dzieciaczki!!! Tak trzymac!


Pozazdroscic tylko!!! Moj cos tam probuje, ale slabo mu jeszcze wychodzic. Chodze i ciage mu klepie " ma-ma, ma-ma" , a ten uparciuch nic, ech! Musze byc cierpliwa.
Za to od dwoch dni wydaje jakis taki dziwny dzwiek, cos jakby zachwyt, nie wiem jak to opisac.


Poczytalam sobie ostatnio troche o BOBOMIGACH. Bardzo, bardzo to ciekawe. Interesowalyscie sie tym???

Dla zainteresowanych BOBOMIGI , to tylko jedna z wielu stron na ten temat.
Moj maz sie pelen entuzjamu. Caly czas cos malemu pokazuje. Ciekawe czy to zadziala.
 
wow duzo juz dziecaki umieja .....

a co umie moja mala ...no toszke umie

umie samodzielnie usiasc

umie pelzac ...smiesznie to wyglada bo odpycha sie nogami i podciaga rekami ...zapieprza tak przez caly pokoj

umie sylabizoowac mama tata baba osttnio zaczla lonczyc bama itd

szepcze dlugo i sama do siebie

postawion przy oparciu potrafi stac przez pare minut

wie dokladnie kto to jest tata i mama ale jeszcze nie umie nas nazwac ze zrozumieniem

robi kosi lapki i papa

pokazuje nie glowka jak chce jej wcisnac zupke

a czego nie umie ...nie umie raczkowac na kolanach...w pozycji na pieska chwile postoi i zaraz buch na brzuszek i tak moze lezec pol dnia i chodzic po pokoju lub w lozeczku
 
reklama
nauczyłam Piotrusia bardzo pożytecznej rzeczy - przybijać piątkę :-)

a ponieważ swego czasu nauczyłam też tego triku moją sunię, więc jak mówię do Piotrusia "przybij piątkę" to mam zaraz koło siebie sukę, która jest gotowa do przybicia łapą mojej dłoni - oczywiście liczy na jakąś nagrodę :-p
 
Do góry