reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwój mowy u dwulatków - kiedy zaczać się martwić?

reklama
:szok:wow rok i 3 miesiące i już mówi nazwisko :szok: zdolniacha!!:tak:

mój Adaś pierwsze baba mama tata mówił już w wieku 7 miesięcy ale później raczej nie palił się do dalszej nauki... co jakiś czas wymyślał sobie jakieś dziecięce słówka typu nini (dżem) kołała (mikołaj) mle (lizak) boly (lody)idp. Sytuacja zmieniła się niedawno gdy poszedł do przedszkola...teraz nawija jak katarynka, codziennie zaskakuje nas nowymi historiami i ma buzię pełną nowych słówek!! A co najważniejsze już nie wymyśla dziecięcych słów i każdy może się z nim dogadać! :happy:
 
Moja mała mądrala też zaczęła mówić bardzo szybko.W lutym skończyła 2latka i teraz "gada jak najęta".Mówi już prawie wszystko, śpiewa piosenki i zaczyna liczyć do 10ciu co zdziwiło panie w przedszkolu w którym była kiedyś razem z bratem. Syn zaczął mówić bardzo późno właściwie to chyba jak miał prawie 3 lata. Przedtem mówił tylko podstawowe słowa "mama, tata,baba,dziadzia"
 
Dużą pomoca w mówieniu jest żłobek i przedszkole.Ostatnio w sklepie w którym pracuje przyszli rodzice z synkiem.W czerwcu ma miec 2 latka.Jak on ślicznie mówił.Moja rok starszai niemówi tak.Mały jednak chodzi do żłobka,a moja siedzi z nami.:-(
 
Dużą pomoca w mówieniu jest żłobek i przedszkole.Ostatnio w sklepie w którym pracuje przyszli rodzice z synkiem.W czerwcu ma miec 2 latka.Jak on ślicznie mówił.Moja rok starszai niemówi tak.Mały jednak chodzi do żłobka,a moja siedzi z nami.:-(

Myślę,że nie ma tu reguły.Znam dzieci ,które już w wieku 1,5 roku mówią rewelacyjnie(będąc z mamą w domu),ale tez wiem,że dużo dzieci 2-2,5 letnich regularnie uczęszczających do żłobka i przedszkola nadal wymawia tylko kilka słów.
Na pewno dużą pomocą jest czytanie bajek,śpiwanie piosenek...,ale nie ma co panikować,każde dziecko rozwija sie w innym tempie.Z reguły u 3-4 latków to sie zrównuje i wtedy "buzia sie nie zamyka".:tak:
 
Pierwsze co to spytałam tej mamy czy dużo czyta.Przyznała się ,że wogóle bo niema na to czasu.W tym przypadku żłobek pomógł.
 
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać w jaki sposób robić dziecku masaże warg, twarzy, policzków, języka itd. Dostałam takie materiały od logopedy.
Witam. jestem pierwszy raz na bloga , ale mam ten sam problem. Moja córcia we wrzesniu skończy dwa latka i też bardzo słabo mówi. I mam prośbę!! Czy mogłabyś mi wysłać te ćwiczenia na e-meila wiola610@op.pl. Z góry dziękuję:-)
 
Witam mam synka który ma 2 latka i 8 miesiecy , wydaje mi sie ze mało mówi jak na swój wiek mama tata itd , wymawia również trudne wyrazy takie jak chodz , czesc , pojdz , rozumie wszystko co sie do niego mówi wykonuje polecenia typu przynieś buty , chodz siusiu itp. łączy wyrazy takie jak co to? mama chodz? to nie , o nie , nie chce , .. jednak aby podjac rozmowe nie jest skory dodam ze mowi duzo po sowojemy ma doskonała pamieć czy powinnam zgłosic sie do logopedy ?
Zastanawia mnie jeszcze jedno moj syn nie chce mowic w obecności mojej teściowej ( tesciowa od 9 miesiecy opiekuje sie nim my z mężem pracujemy) .
Syn jest rozwinienty bardzo fizycznie robi fikołki, skacze staje na jednej nodze itd.. . Potrzeby fizjologiczne sa rownież opanowane .

Mój pediatra stwierdził ze u dziecka zaczeła pierwsza rozwijać sie druga polkula odpowiedzialnaza rozwoj fizyczny i w niedługim czasie rozwoj przejmie druga polkula odpowiedzialna za aspekt werbalny czy to prawda ?

Proszę o odpowiedz dziekuje

Dodam jeszcze ze czytam dziecku od kołyski doskonale zna na pamieć bajki ktore my czytam ( czasem gdy zle przeczytam badz przestawie kolejnosc specjalnie to robi mine ze zle ale nie chce powiedzieć ze zle mam przeczytała ).


Ja też poproszę ada600@wp.pl
 
Tak, jak dziecko jest rozwinięte fizycznie bardziej, to potem nadgoni mowę - moja nie mówiła nic poza mama tata do 24 m.
Za to skakał, jest silna, fikołkowała i robiła tysiąc innych rzeczy ze zrozumieniem ( ba 100% tego co się mówiło do niej)

Nagle jak za dotknięciem różdżki około połowy 24 m - mowa ruszyła - i to nie tak jak niektóre dzieci pół- wyrazami, ale od razu całymi i to w miarę poprawnie. Teraz powtarza wszystko i składa proste zadania, 2 wyrazowe, czasem zdarza się jej 3 nawet połączyć.

Ja po prostu z małą rozmawiam, nazywam zwierzątka, bawię się w nazywanie - może twoja teściowa nie rozmawia z dzieckiem wystarczająco - może warto podsunąć jej jakieś gry słowne. Może za dużo tv ogląda?

Ale nie martw się - każdy ma swój czas - znam 3 latke która juz czyta i mowi jak dorosły i takiego co nie mówi nic poza mama, tata :-)

Jak dziecko się dobrze i zdrowo rozwija, rozumie co się do niego mówi i reaguje na polecenia ( ma dobry słuch), to nie ma się co bać.
 
reklama
Tak, jak dziecko jest rozwinięte fizycznie bardziej, to potem nadgoni mowę - moja nie mówiła nic poza mama tata do 24 m.
Za to skakał, jest silna, fikołkowała i robiła tysiąc innych rzeczy ze zrozumieniem ( ba 100% tego co się mówiło do niej)

Nagle jak za dotknięciem różdżki około połowy 24 m - mowa ruszyła - i to nie tak jak niektóre dzieci pół- wyrazami, ale od razu całymi i to w miarę poprawnie. Teraz powtarza wszystko i składa proste zadania, 2 wyrazowe, czasem zdarza się jej 3 nawet połączyć.

Ja po prostu z małą rozmawiam, nazywam zwierzątka, bawię się w nazywanie - może twoja teściowa nie rozmawia z dzieckiem wystarczająco - może warto podsunąć jej jakieś gry słowne. Może za dużo tv ogląda?

Ale nie martw się - każdy ma swój czas - znam 3 latke która juz czyta i mowi jak dorosły i takiego co nie mówi nic poza mama, tata :-)

Jak dziecko się dobrze i zdrowo rozwija, rozumie co się do niego mówi i reaguje na polecenia ( ma dobry słuch), to nie ma się co bać.
hmmmmm muszę w to uwierzyć bo jest dokładnie tak jak piszesz, moj mały rozumie wszystko a nie mówi nic poza NIEEEEEE i a co to :(( owszem buzia mu sie nie zamyka nawet przez sen gada ale tylko po swojemu, pomyslow na 100 na sekunde i nie usiadzie nawet na minutke, mam nadzieje ze na dwa latka pochwali sie na przyjeciu mamusiu kocham cie hehe nie zartuje ale cos kolwiek :))
 
Do góry