reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój marcowych smyków czyli "moje Maleństwo już potrafi"

reklama
Miki chodzi sam przy meblach bokiem, rzuca przedmiotami np piłką,... jak chce chrupka to podchodzi do szafki w której są i krzyczy :-D
 
Moja przekreca sie juz z brzucha,klocek. Raczkowac nie raczkuje ale dupcie podnosi do gory i sie przesuwa troszke. robi sroczke, jaka duza urosnie. Teraz czekamy az zacznie sama siedziec sztywno bo leci jeszcze na boki i do przodu.
 
a ja się bałam, że mój Mały nie siedzi a tu się okazuje, że siedzi super stabilnie tylko trzeba mu dać gazetę:-D
 
moj to nawet po szczebelkach od lozia sie nie wspina :no:

za to mowi nie, ma-ma dzisiaj ładnie powiedzial robi kosi kosi stopami nawet he he
chwyta sie stolika i sie buja w przod tył :-) no i chwyt szczypcowy trenuje fajnie to wyglada jak dwa małę paluszki proboja cos złapac :-D
a jak zabawka spadnie to juz sie rozglada w dol za nia no i powoli boi sie obcych
i jeszcze jedno jak chwyce pod paskzi to chodzi :):D
 
a ja się bałam, że mój Mały nie siedzi a tu się okazuje, że siedzi super stabilnie tylko trzeba mu dać gazetę:-D
hahah dobre!! Gratuluje!

U nas podchody do raczkowanie. :)
Mam pytanie, czy wasze dzieci jak zaczynaly raczkowac tez podnosily sie na raczkach i stopach?? Tzn. kolanka razem z pupa w gorze. Mam nadzieje, ze mnie zrozumialyscie:)
 
Mój podnosi się czasami na rękach i palcach u nóg, robi taki koci grzbiet , a czasami to wygląda jakby chciał stanąć na głowie :-D

Poza tym pięknie już raczkuje, kręci głową nie, robi papa i do tego mówi "papa", bardzo ładnie mówi "mama" i "baba". Interesuje się wszystkim, co widzi i ma w zasięgu ręki :-D
Jak widzi, że ktoś coś je, to stanowczo też się domaga.
 
reklama
Natalka Pięknie siedzi, raczkuje, wstaje przy meblach, chodzi przy kanapie, sama siada leżąc, najchętniej non stop by chodziła za rączki, robi papa i w ogóle jest bardzo kontaktowa i kochana :) Nasze dzieciaki szybko rosną, lada dzień i zaczną chodzić :) Mąż mówi, że na święta Natalka już będzie sama chodzić, nie wydaje mi się, zobaczymy.
 
Do góry