reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj maluchow..Zabawy i zabawki

reklama
Marcinek odkrył na nowo klocki. Buduje olbrzymie wieże, czasem powstaje osiedle wieżowców:) Bardzo lubi też burzenie tego, co zbudował, natomiast zbieranie klocków już nie jest fajne... No i podobnie jak Wojtka interesują go wszelkie ciężkie sprzęty - koparki, ciężarówki, śmieciarki, autobusy... Acha - w dalszym ciągu lubi dla odmiany "damskie" zajęcia - ostatnio naciągnął dziadków (czytaj: wziął pudełko pod pachę i udał się do kasy)na zabawkowego robota kuchennego, którym miksował malinki:)))
 
Ola ostatnio odkryła, ze cos jest sioko, a cos śko. Co oznacza wysoko i nisko. Zatem układa klockową wieze i mówi sioko, sioko, poczym rozwala ją i mówi ...śko. Długo trwało zanim zrozumiała o co jej mogło chodzić. Kilka dni zachodziłam w głowę, co ona mówi. Wreszcie odkryłam, przez przypadek. Nie kumata jestem:-D
 
Klaudia lubi jeszcze układac drewniane puzzle...Szybko je rozgryzła..To sa takie tablice..i trzeba kupic kolejna..Od razu wie co gdzie wkładac..i złosci sie, jak udajemy, ze nie wiemy i pytamy piesek tutaj..a ta "nieee nu nu żle, piesiek ma byc tutaj"..a jak dobrze damy to mówi" śicnie"- slicznie:-)
Lubi tez jak ja pytamy .."gdzie mam włozyc np. pieska" a ona nas "uczy" i pokazuje gdzie "tutaj prosie"...taka nasza małą nauczycielka:-D
 
Matek z Madzią od dwóch dni bawią się w dom. Ściągają poduszki, prześcieradła, koce i robią wielki namiot przy kanapie i stole. Potem Matek wychodzi z domu i puka. Magda mówi: proszę po czym Mateusz ładuje się do domku i mówi: dzień dobry mamusiu co dziś na obiad:szok::-DNo i tak się bawią dalej aż im się znudzi
 
U nas jakos tak za dnia to wszystkiegopo troche-czytanie ksiazek,ukladanie puzzli,budowanie wiezy z klockow,malowanie farbami badz kredkami itp....

Ogolnie to jestesmy w szoku jaka jest spostrzegawcza...normalnie nic jej uwadze nie umknie..Jak bylismy w polsce i przyjechalismy do mojej mamy ja odwiedzic i mielismy na sobie nowe rzeczy to wszystko pokazala... Ona z takim zachwytem to mowi...Ooooo .ladneeee....ooooo i pokazala ze tata ma nowe spodnie,buty i koszule a ja ze mam nowe kolczyki i branzoletke...:-) Nawet potrafi wyczaic ze mam nowy lakier do paznokci:szok:
 
reklama
U nas pojazdy i klocki niezmiennie na topie - ostatnio połaczenie czyli budowanie pojazdów z klocków legopodobnych :) Oczywiście ponad wszelkie zabawy jest wyjście na dwór i wspinanie po drabinach lub meblach w domu - ale tu rodzice zabraniają...Poza tym doglądanie swoich pluszaków - karmienie, mycie zębów itp no i takie dość dziwne wg mnie jak na ten wiek zainteresowania - ostatnio liczenie wszystkiego i wszędzie - w sklepie obuwniczym Karol chodził i liczył wszechobecne kartony - w kółko deden, da, tsi , deden da, tsi :):):) na palcach pokazuje - liczy do 5, mówi do 3 a cztery to jest tsi tsi :) poza tym literki, kształty, kolory - lubi się w to bawić - w książeczkach zgadywać gdzie jaki kształt i kolor - w sumie to miał już od bardzo dawna ale ostatnio znów na topie - plus porównywanie duży mały itd - wynajduje coś tam w domu i mówi małe koło dułe koło - np jak otworzy szufladę z pozwijanymi kablami...mamy serie takich filmów edukacyjnych i ten z porównaniami najulubieńszy - wygryzł ostatnio nawet ten o literkach
 
Do góry