reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

A ja mam pytanie czy wasze dzieciaki stają sztywno na nóżkach ? Już tłumacze o co mi chodzi hyhy

Jak mam małego na rękach w pozycji pionowej i siedze tak z nim np. na kanapie to on stopami staje na moich nogach ( udach) i tak potrafi stac kilka sekund:tak: oczywiście zaraz mu to przerywam bo za wcześnie na takie wyczyny eh:rofl2: mogłoby zaszkodzic na kręgosłupek, ale siłacz z niego niesamowity hehe


Stawiac to misia nie stawialam ;-) ale jak poczuje cos pod nogami to tak samo robi jak piszesz :tak:
 
reklama
A ja mam pytanie czy wasze dzieciaki stają sztywno na nóżkach ? Już tłumacze o co mi chodzi hyhy

Jak mam małego na rękach w pozycji pionowej i siedze tak z nim np. na kanapie to on stopami staje na moich nogach ( udach) i tak potrafi stac kilka sekund:tak: oczywiście zaraz mu to przerywam bo za wcześnie na takie wyczyny eh:rofl2: mogłoby zaszkodzic na kręgosłupek, ale siłacz z niego niesamowity hehe

Sylwia mój robi tak samo... niedługo zaczna nam chodzic :-D:-D
 
Mój Olo tez tak robi. A na dodatek jak siedzę np na fotelu mocno odchylona do tyłu a on leży na pleckach na moim brzuchu to podnosi się cały jakby chciał usiąść. Strasznie śmiesznie to wygląda. :-):-):-)
 
moja jak dotknie stopkami podloza to najpierw trzyma nożki sztywno po chwili je podkurcza a potem macha jakby chciala gdzies uciec hehe :)
 
Z tego co pamietam z zajec z psychologii rozwojowej, to machanie nozkami po dotknieciu podloza to taki "bezwarunkowy odruch kroczny" naszych dzidiulkow.
Moja Amelka tez tak ma :-)
A co do postepow w rozwoju zauwazylam ze moj Bobasek coraz czesciej cos chwyta, niby to za wczesnie, wiec moze to przypadek, ale czasem zlapie mnie za bluzke, albo tak fajnie trzyma sobie cycucha dwiema raczkami, albo smoczek jak wypada :-) pocieszna jest taka :-)
 
Z tym chodzeniem i tupaniem malych nóżek to faktycznie odruch bezwarunkowy taki sam jak np. Moro czy ssania...śmiesznie to wyglada ale tak na prawde o niczym nie swiadczy. ale dziewczyny spokojnie spokojnie nawet sie nie obejrzymy jak nasze pociechy beda pelzać, raczkowac i biegac ;)
 
Michalek tez czesto smoczek lapie ba !! nawet go sobie wyciaga :-D ostatnio tez zlapal maskotke za taki koleczko i ze 20 min trzymal zacisniete :-) wogole jak teraz sie wkurzy to smoczek wypluwa i to z niezlym odrzutem :-D

Ale dwa dni temu nauczyl sie "parskac" i tak pluje sobie i bulgocze ustami :tak: nie umiem wam tego opisac :sorry: i jeszcze jezyczek pokazuje ;) czasem smiac mi sie chce bo jak ja mu jezykiem macham to sie strasznie smieje i wtedy on wysuwa jakby tez tak chcial sprobowac :D
 
u nas również masa gaworzenia gęgania i parskania. Rewelacyjnie trzyma głowe w pozycji na brzuchu jak sie oprze na przedramionach. Śmieje sie od rana do wieczora. Jeszcze nie widzałam takiego dziecka co by zasypiało i budzilo sie uśmiechnięte.
 
reklama
Pytanie do dziewczyn karmiących tylko piersią, jak często wasze pociechy jedzą w ciągu dnia?
Mój szkrab ostatnio się buntuje jak go kłade na brzuszek, do tej pory fajnie leżał, trzymał wysoko główke a teraz się denerwuje. W ogóle zaczęło się grymaszenie jak mu coś nie pasuje. Najlepiej na rękach spacerować po mieszkaniu żeby wszystko mógł widzieć i oglądać, jak się go tylko położy zaczyna kwękać.
A przy takiej nieciekawej pogodzie często wychodzicie na spacery?
 
Do góry