reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

Skoro się ujawniłam to poopisuję w każdym wątku szkraba mojego żebyście o nas coś wiedzieli.
No to my jesteśmy na etapie chodzenia teraz już na pokoje (dziś rano przeszedł przez cały salon i kuchnię) chodzi tropem węża (jak pijany zając) z rączkami w górze ale chodzi. Zatrzyma się kucnie weźmie coś do rączki i idzie dalej. Co chwila podchodzi do nas łapie za palec i każe maszerować ze sobą najczęściej w stronę drzwi wyjściowych.
daje cześć (okazjonalnie robi papa) mówi tak jak by w jakimś obcym języku oczywiście nic z tego nie rozumie
no i ma 4 ząbki (dwa to całkiem nówki jeszcze niepełnej wysokości)
 
reklama
Gratulujemy ząbków i postępów ;)

A ja w końcu usłyszałam "mama" :-D Tak się ciepło robi na serduchu, kiedy Nina to mówi.. ;-)
I coraz więcej rozumie, np. mówię do niej, żeby dała cioci ciasteczko-wzięła ode mnie, podeszła do cioci, dała jej i z uśmiechem, i taką dumą na twarzy wróciła do mnie :-) Kochane dziecko :-)
 
Wow ale te nasze maluchy październikowe mają postępy:-D
Mojej wyszedł 5 ząbek...gada już całkiem sporo ale nic z tego nie rozumiem wczoraj tak piszczała:szok: że mało nie doprowadziła mnie do szału:szok: generalnie papuguje po mnie wszystko.... powoli odmawia spożywania na śniadanie kaszki i powoli dostaje jajcówkę i berlinkę...
 
Kolejne umiejętności nabyte dzisiaj: włączanie światełka:biggrin2: jeszcze tylko wyłączanie trzeba opanować, wyłączanie mamusi pralki za pomocą guziczka on/off:baffled::-p i pokazywanie tu tu sroczka kaszkę warzyła (mamusia mówi a Ania pokazuje). Programator w pralce też przestawi, ale jeszcze znośnie, bo pralka nadal chodzi:-D;-)
 
Gratuluję wszystkim Bączkom postępów :tak::-)
hehehe my dostaliśmy na nowe mieszkanie (6lat temu) pralkę od rodziców z programami do prania dla dzieci i blokadą przed zabawami ... oczywiście to była delikatna sugestia "chcemy być dziadkami"!!!!!! Blokada się sprawdza, Olga uwielbia bawić się guziczkami i pokrętłem i walić w monitorek z cyferkami i światełkami. A kręcący bęben swego czasu to lepszy niż tv był :-D
 
Gratuluję wszystkim Bączkom postępów :tak::-)
hehehe my dostaliśmy na nowe mieszkanie (6lat temu) pralkę od rodziców z programami do prania dla dzieci i blokadą przed zabawami ... oczywiście to była delikatna sugestia "chcemy być dziadkami"!!!!!! Blokada się sprawdza, Olga uwielbia bawić się guziczkami i pokrętłem i walić w monitorek z cyferkami i światełkami. A kręcący bęben swego czasu to lepszy niż tv był :-D
fajne:):)
:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
 
Kms u nas też mamy w pralce blokadę i żeby nie ona nie raz musiałaby zaczynać pranie od początku. Adam jak tylko wyczai, że pralka jest włączona zaczyna zabawę guziczkami i pokrętłem. A obserwowanie bębna nadal jest na topie:-):-)
 
reklama
Oj tak, pralka to to, co tygryski lubią najbardziej :-) Oczywiście wyłączanie komputera jak tatuś gra :-D i TV jak mama ogląda :-p Ciesze się, że TV w ogóle mojego dziecka nie interesuje :-)
 
Do góry