reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

dentico 29- kobietko pamiętaj każde dziecko ma swój własny rytm, zobaczysz jaka babeczka z niej wyrośnie zanim sie obejrzysz:-D:tak:
pszczółka maja - ja tak robilam jak Asia miała może 1.5mc-a leżała u mnie albo u P na klatce piersiowej i podnosiła główkę, teraz potrafi leżeć i wysoko podnieść a coraz częściej zdarza sie jak jest oparta na przedramionach albo ma wyprostowane ręce:-)
 
reklama
Amelka ostatnio zakochała się w kciuku :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: boje się, że zauroczenie szybko nie minie. Co robić? (Nie trzyma cały czas, ale niepokojące to jest.)
 
Izaa - Asia juz tak ma od dłuższego czasu, staram sie jej wkładać do raczek zabawki, albo daje jej swojego palca do potrzymania. Zauważyłam tez ze bardziej pcha jak ja swędzą dziaselka smaruje jej wtedy Dentinoxem albo kupiłam tu w aptece taki proszek Teetha- lek homeopatyczny i to pomaga, ale tez zastanawiam sie czy to tylko jak dziaselka swędzą czy to już przyzwyczajenie:-(.Jak lezy na macie albo na leżaczku i bawi sie zabawkami to nie jest aż tak źle:no:
 
Izaa moja też ssie kciuk ostatnio, nawet woli niż smoczek... wyciągam jej ofkoz, ale przez sen potrafi włożyć...

ślini się na potęgę, ale zebów jeszcze nie szukam, Zuza zaczęła się ślinić na poczatku 3 mca a pierwzy ząb wyszedł w 8 :-)
 
Zaniepokoiłam się, bo koleżanki synek, aż zniekształcił sobie podniebienie. Ma problemy z wymową, chodzi do logopedy i wszystko przez ssanie kciuka :-(
 
Zaniepokoiłam się, bo koleżanki synek, aż zniekształcił sobie podniebienie. Ma problemy z wymową, chodzi do logopedy i wszystko przez ssanie kciuka :-(
Pierwsze słyszę...
Tycia woli od kciuka palca wskazującego sobie possać. Co do ślinienia się, to już od połowy grudnia ślina jej cieknie non stop. Podobnie jednak jak Abeja za zębami nie zaglądam... Fakt wkładania sobie paluszków do buzi też mnie jakoś nie przeraża... No, jaka wyrodna matka ze mnie...:-D
 
dziewczyny nie panikujcie z tym kciukiem !!! pediatra mi powiedziała że w tym wieku to nie ma nic wspólnego z nawykowym ssaniem kciuka tylko po prostu maluchy tak poznają otoczenia, poprzez wkładanie sobie wszystkiego do buzi i paluszków i zabawek...
 
Maja też paluszki lubi, taj jak Tycia wskazujący jej smakuje, ślina leci po sam pas, ale na zeby to też za wcześnie u nas
 
Ania dzisiaj kończy 4 miesiące:-D:-D:-D. Nauczyła się trzymać kolanka, macha i kopie, rozpoznaje kto jest swój a kto obcy:-), intonuje jak "gada", coraz świadomiej łapie zabawki, wodzi wzrokiem za przedmiotami i muzyką, główkę trzyma baardzo wysoko i długo, no i potrafi się przekręcić lub przeturlać z brzuszka na plecki
 
reklama
dziewczyny nie panikujcie z tym kciukiem !!! pediatra mi powiedziała że w tym wieku to nie ma nic wspólnego z nawykowym ssaniem kciuka tylko po prostu maluchy tak poznają otoczenia, poprzez wkładanie sobie wszystkiego do buzi i paluszków i zabawek...

A mi dzisiaj pediatra powiedziała, że piąstki, wszystkie paluszki do buzi ok, ale kciuk absolutnie nie. Powiedziała, żeby nawet zakładać jej skarpetki na łapki. Już widzę jaką awanturę Amelka by urządziła, jak ona poznawałaby świat? :confused:
 
Do góry