reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

Izaa to zależy czy ona tak cały czas i czy jej się odkształcenia na główce robią od leżenia w jednej pozycji, ja bym kładła na boczku wtedy trudniej przełożyć główkę.

W łóżeczku to on non stop budzi się w poprzek, ale na macie leżąc na brzuszku przemieścił się, więc musiał jakoś albo na rękach się podeprzeć albo podpełznąć.
 
reklama
ale i pediatra i neurolog powiedzieli, by nie przegiąć!!!!

no, to chyba oczywiste ;-)
Ja w sumie też niczego nie przyspieszam, czasami sprawdzam jak sobie radzi w tej dziedzinie, ale jakoś specjalnie się tym siadaniem nie emocjonuje. Skupiła się teraz na gadaniu :tak: takie historie z rana opowiada że głowa mała :-D i tak moduluje głosem jakby próbowała mnie do czegoś przekonać :-D:-D:-D No i jeszcze rączki ją nagle zaczęły bardzo interesować i to jakie dają jej możliwości, eksperymentuje - nawet palce do nosa wkłada :-D:-D
 
Ignacy od kilku tygodni bawi się rączkami, zresztą to były pierwsze zabawki, bo zabawki prawdziwe to dopiero niedawno zaczął doceniać. Najbardziej zabawnie wygląda jak on sobie te rączki ogląda ze wszystkich stron, odsuwa i przybliża, wyma****e nimi.
 
Ja gdzieś czytałam że nie można dziecka zmuszać do czegoś ale jeśli samo zacznie np.dzwigac się do siadu to ok.

Igor od kilku dni świadomie łapie zabawki w dłonie:-D
 
a u nas wygląda to tak Asia bawi sie raczkami i nad leżaczkiem na taki pałąk z zabawkami jak sie je ciągnie to grają- a ostatnie 3-4 tygodnie grają non stop a ona krzyczy z radości, ale to taki krzyk..........:-D dziś rano w łóżeczku tak kopała nóżkami ze włączyła i wyłączyła karuzele:szok: aż była cisza przez chwile co to sie stało- kosmos z nią:tak::-)
 
Izaa to zależy czy ona tak cały czas i czy jej się odkształcenia na główce robią od leżenia w jednej pozycji, ja bym kładła na boczku wtedy trudniej przełożyć główkę.

Nie robia sie odksztalcenia. (Mala na cycu, wiec bez polskich znakow :-p). Zaobserwowalam, ze woli na lewej stronie (na prawej tez lezy), chyba chodzi o to, ze odwraca sie do sciany i ma przytulniej (blask od telewizora +lampka). Chociaz ja jej i tak wieszam kocyk.

W nocy mala przekrecila sie o 180 stopni :szok::szok::szok: (glowa tam gdzie nozki)
 
reklama
Wczoraj byliśmy na kontroli z małą. I tak: waży ponad 5 kg, może niewiele, ale mieści się w normach tygodniowych, wzrost prawie 62 cm, obwód główki 45 cm, ciemiączko zarasta ładnie. Bardzo ładnie wodziła wzrokiem za tym, co jej nurse pokazywała:-D. Chciała sprawdzić, jak Ania główkę podnosi, a ona fik i usiadła:-D:-D:-D. Nurse pod wrażeniem była, a jak położyła ją na brzuszku to zaczęła pełzać:-). Ogólnie wszystko dobrze. Za dwa tygodnie możemy zaczynać rozszerzanie diety, dostaliśmy całą listę, jak to zrobić i 12 lutego przyjść, żeby zobaczyć, jak Ania toleruje te nowości
 
Do góry