reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych Pociech

Moje dziecia 1 czerwca usiadło, doslownie USIADŁO. Już kiedyś zauważyłam ze głowe podnosi do cycka czy coś, ale jakoś nic niezwykłego do tej pory sie nie działo az tu jak tesciowa z nia siedziala zlapala sie za bluzke i podniosla do gory :szok: Ona w szoku, ja tez... teraz jak sie ja zlapie za raczki to sie sama podciaga do pozycji siedzącej, za czesto jej tak nie biore bo sie boje o jej kregoslup ale jak by nie bylo mala juz chce ewidentnie siedziec bo jak lezy to coraz czesciej podnosi glowke i barki do pozycji siedzacej ..:-p nagram wam filmik i wrzuce pojutrze bo mala jutro ma szczepienie i moze ja nozka bolec nie chce ja meczyc ;-)
 
reklama
Madzia tak już mają te nasze cuda że siedzieć chcą. Jak ona sama wykazuje chęć siedzenia, sama się podciąga to po prostu rozwija się szybciej i już jest na to gotowa. U nas gorzej bo mały jak go łapie za rączki to chcę siedzieć a po sekundzie prostuje nogi i dalej się mocuje bo chcę stać na nogach. Jak mu się uda to sobie tak głośno oddycha i się uśmiecha. Ale też mu nie każę bo się boję. I jak tylko wyczuwam że prostuje nóżki to go kładę na plecy.
 
Gratuluję dzieciaczkom nowych umiejętności :-)
Nim się obejrzymy to będą siadać, raczkować a potem biegać i zasypywać pytaniami :-)
 
Deizzi no to nieźle :-) Twoje dziecko o miesiac jest w sumie starsze wiec moje tez na tym etapie bedzie takie cwane :-p W ogołe wydaje mi sie ze po prostu moja Zuzia jest duża ( nie wyglada na 2 miesiac a na czwarty) i silna i stad to ze juz sie pręży do siadania. Dzis podpytam lekarke czy to normalne i co ja mam z nia robic, czy cwiczyc siadanie czy raczej poki co unikac bo za wczesnie
 
moj maly skonczyl 2 miesiace a wciaz nosi kilka spiochow w najmniejszym rozmiarze. przybiera na wadze bardzo ladnie, ale nie az tak szybko jak inne dzieci.
martwi mnie, ze nie podnosi jeszcze glowy, staram sie go czesto klasc na brzuch, ale wytrzymuje z 5 min maxymalnie. mam nadzieje, ze niedlugo jego miesnie beda coraz silniejsze.
 
Noelka powolutku i do przodu nie ma co porownywac bo kazde dziecko ma inne tepo rzwoju. Dzis slabo podnosi glowe a za dwa miesiace moze siedziec nie ma reguly. Dobrze ze wogole odnosi glowke, z dnia na dzien bedzie coraz piekniej:tak:
 
Noelka spokojnie, miałam takie same obawy a w ciągu tygodnia moje dziecko głowę zaczęło podnosić, trzymać coraz stabilniej. Każde dziecko rozwija się swoim tempem/
 
reklama
Pewnie ze dzieci sie różnie rozwijają, nie ma reguły że np dziecko równo po skończeniu pół roku siedzi czy coś tam innego robi. A u lekarza to sie za duzo nie dowiedziałam co do siedzenia dziecka, mówiłam ale wychodzi na to że to normalne u dzieci bo sie wcale lekarka nie zaskoczyła. :-p A co do wielkosci mojego dziecka to waży juz 7kg a meirzy 66cm, nie mały z niej bobas:-)
A tak w ogóle, chciałam zabrać córke w niedziele na basen żeby troche pomoczyć ją w wodzie. Kąpiele to dla niej raj, nie płacze, nie marudzi, lubi sobie popluskać wodą wiec mysle że czemu n ie, ponoc od 4 miesiaca mozna a mala konczy 3 za pare dni ;-) A jakie są Wasze zdania na temat basenu ?
 
Do góry