reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzenie diety

O'laaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2021
Postów
708
Jak w temacie, moja mała już skończyła 4 mc chciałabym jej już rozszerzać dietę, przy pierwszym dziecku też jak było w takim wieku to zaczęłam rozszerzanie, jednakże nie pamiętam już od czego zaczynałam czy od "marchewki", czy od kaszki... Stąd pytanie od czego zacząć, czy mogę i warzywa i kaszkę ?
 
reklama
Zobaczymy jutro czy się chwyci pierwszej marchewki. Tak jak mówiłam pierwszej córce jakoś w 17 tygodniu zaczęłam rozszerzanie i od razu bardzo ładnie jadła wręcz nawet nie brudzilysmy śliniaczka i do tej pory ładnie wszystko je, dlatego zdecydowałam młodszej też w tym czasie wprowadzić coś innego do diety tym bardziej że jest już 3 miesiące na mm. Ale zapomniałam co lepiej najpierw wprowadzać, bo to że słodkie smaki później to wiem
 
Najnowsze zalecenia to rozszerzanie po 6 mies niezależnie czy dziecko karmione piersią i mm. Wczesne rozszerzanie nie raz niesie za sobą w przyszłości więcej problemów niż korzyści.
 
Tak jak mówiłam pierwszej córce jakoś w 17 tygodniu zaczęłam rozszerzanie i od razu bardzo ładnie jadła wręcz nawet nie brudzilysmy śliniaczka i do tej pory ładnie wszystko je, dlatego zdecydowałam młodszej też w tym czasie wprowadzić coś innego do diety tym bardziej że jest już 3 miesiące na mm.
Ja zaczęłam rozszerzenie diety w 6 miesiącu i mój synek też wszystko chętnie zjada, więc przy tym wiek na pewno nie ma znaczenia. Cokolwiek w tym wieku nie wprowadzisz, jelita niemowlaka nie są na to gotowe.
 
reklama
Twoje dzieciątko dopiero co wyszło z brzucha i jak narazie nie ma nic dla niego lepszego niż mleko . Niech się brzuszek dobrze rozwinie na takie pokarmy . Jeśli pije chętnie mleko to po co podawać coś innego ? Na wprowadzanie marchewek i kaszek przyjdzie czas warto odczekać te 2-3 miesiące.
 
Do góry