reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety dziecka

reklama
Undomiel polecam grupę na fb BLW przepisy -sama mam smak na niektóre rzeczy :)
Elifit podstawa BLW jest właśnie to by dziecko siedziało prosto. Nie dawała bym nic do ręki jak dziecko jest w pozycji pół leżącej. Tak nawet papka może się udlawic.
Kornela nie musi być anemia porostu zapewnij witaminy które normalnie otrzymywały w mięsie w inny sposób. Polecam książkę BLW, nawet nie tyle po to by próbować tej metody ale jest tam dużo fajnych informacji ogólnie o rozszerzaniu diety.
Sokoła tylko ze tak naprawdę to dziecko kiedys będzie musiało się nauczyć jeść stałe pokarmy wiec wydaje mi się ze to ryzyko jest zawsze, a rozszerzając dietę BLW po prostu szybciej to się dzieje. U nas do tej pory były papki, i pewnie nadal tez będą a przy okazji będę próbować dawać do ręki. Dziś dostała ziemniaka ugotowanego - jak juz coś trafiło do buzi to memlala i memlala aż wyplula :)
 
Moja grudkom nie da rady.
JESZCZE :)
Bo tak właśnie myślę że jeszcze mamy czas na blw.

Kasiuchna ale moja jeszcze nie do końca siedząca. Posiedzi chwilę i się męczy. Toteż karmiona jest na pół leżąco. Papką nigdy się nie zadławiła. Poczekam po prostu aż będzie pewnie siedzieć. Mamy czas :)
 
Zolinka też grudki zjada już. W sumie już dwa miesiące papki je więc myślę że pora mniej rozdrabniac.
Jedzenie do rączki też daje od czasu do czasu ale to raczej nie blw tylko moja wygoda, żeby przez chwilę się czymś zajęła :)
Czy do blw muszą być zęby?
 
Ostatnia edycja:
Usmialam sie troche z tej pierwszej pomocy ;)

Podstawy znac warto, oczywiscie. Choc moim zdaniem, lepiej zapobiegac niz ratowac. Jezeli widze, ze Adas je chrupke szybko jak chlop przy meczu, po czym jezyk usiluje wypchnac kawal wymemlanej chrupki, to jestem zdania, ze nie radzi sobie z takim pozywieniem. Musze go pilnowac. To samo gotowana marchewka.

Grudkami sie ksztusi - to pewnie wina tego, ze u nas przewazaja sloiki.

Jakie warzywa mocno rozluzniaja?
 
reklama
Zęby nie są konieczne. Ideą blw jest rozszerzenie diety sterowane przez dziecko, a nie dawanie jedzenia w kawałkach. Choć to ostatnie właśnie z tej idei wynika. Chodzi o to aby dziecko samo decydowało co zje. Dzięki temu uczy się rozróżniać smaki, konsystencje, zapachy i kolory i odróżniać to co dostaje. Jednak papki mają przeważnie podobny kolor i konsystencje. Chodzi też o to, że dziecko je samo a nie jest karmione. To tylko kilka kwestii, naprawdę warto przeczytać książkę żeby wyrobić sobie opinię
 
Do góry