reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

reklama
u nas tolek chudnie, tyle sie rusza, a jakos wiecej nie je niz wczesniej.
irisson i inne parujace mamy, czy taka jajecznice mozna zrobic w tym slynnym blenderoparowarze tez?
 
weronka, nie robiłam w Avnecie. Ja robię w kąpieli wodnej tak jak rozpuszczam czekoladę, ustawiam miskę na garnku z gotującą się wodą i zaraz ściana mi się wszystko, masełko i jemy. Osobiście nienawidzę jajecznicy ale Ula lubi.
 
a ja uważam, że dla dobra układu pokarmowego dziecko nie powinno jednak jeść w nocy i udało mi się to osiągnąć i na dodatek odstawić od piersi, także da się :) u nas jedzenie wygląda tak:
7: pół bułki alb kromka chleba, żółtko na miękko, trochę twarożku albo sera albo wędliny, pomidor albo małosolny i tak z 50-100 ml mleka ryżowego.
10:30 owoce różne, w ilości np. nektarynka + kilka porzeczek, malin, jagód czasem też jakiś koktajl owocowy lub jogurt do tego
15: obiad: domowego nie wiem ile ale dużo, a jak jesteśmy gdzieś na wyjeździe to taki słoik 220 plus różne rzeczy od nas z talerza
około 18 na spacerze jakieś chrupki, paluszki, kubek do lodów czasem owoce znowu
19:30 kaszka mleczna tak z 250 wychodzi

ogólnie to od 2 tygodni nie karmię piersią i taki żarłok nam się zrobił, że chyba z torbami pójdziemy ;)
 
Weronika ja robie w zwykłym parowarze, moja mama robi jak pisze Asia, tylko, że tu musisz pilnować, w parowarze ustawiam zamykam, samo się wyłączy, więc można w tym czasie ogarniać dziwtwę :tak:
 
no w avencie to sie chyba jednak nie da bo on ma te dziury przeciez na dole i wsyzstko by tam wplynelo ;)
dzięki, sprobuje z kapiela wodna, chociaz po opowiesciach jednej z dziewczyn o reakcji alergicznej na bialko troche sie cykam. moze zaczne od zlotka z odrobina bialka ;)
 
u nas wczoraj normalna jajecznic z patelni poszła:) ale to z mojej wygody głodna byłam dziecię też to tak z jednej miseczki jedliśmy sobie hihi:) dziś na słoikach bo mama wczoraj zabalowała i się jej nie chciało gotować, a taki upał u nas , że jeść się i tak nie chce. u nas co do mleka to było 180 porcje jak zaczęłam mu robić 210 to nie dojadał albo wciskał na siłe i mu się cofało... my jemy teraz rano między 5-8 mm 180 ml potem drugie śniadanie 9-11 kanapka+warzywko, serek biały i owoc, jajecznica z pomidorem herbatka , spacer , woda do picia chrupek,drzemka, 13-15 obiadek jedliśmy wcześniej dwa dania ale bez sensu bo mały nie chce dwóch obiadów , więc jest teraz albo zupa na mięsie, albo mięsko z jarzynkami i inne pierogo kluski itp.spacer 17-19 jemy podwieczorek owoce , kisielki,budyńki, ciasto ... znowu spacer ...21.30 kąpiel 22-23 mm 180 lub kaszka jaglana na mm i tak już śpimy do rana teraz jak mi się obudzi o 5 to dostaje wode i idzie spać chyba że jest afera to idzie mm
 
Danuś czyli Twój młody chodzi spać między 22 a 23? czy po prostu wtedy zostaje mleko jak się przebudza?

Weronka daj jedną dwie łyżeczki na początek i jak nic się nie stanie to następnym razem spokojnie całe jajo może wsuwać.

Ja robiłam jajecznicę w kąpieli wodnej, ale potem domyć miseczkę to był dramat, tyle przywierało. teraz robię na patelni na odrobinie masła, ale na chłodnej patelni tak że masło nie skwierczy ani się nie pali więc w zasadzie tak jak w kąpieli tyle że mi nie przywiera.

Dzisiaj test: zjadł kaszę o 9:15, teraz jeszcze się bawi i za jakieś poł godziny go ułożę do snu i dam mleko. Zobaczymy czy prześpi nocke
 
Irisson wygląda na grubą, badań nie robiłam bo wg mnie wszystko z nią ok. Rozwija się błyskawicznie. Biega jak oszalała, ciągle się śmieje, rośnie. Po prostu nie ma apetytu albo mało miejsca w brzuszku. dziś zjadła kawałek schabu z grilla. Tyle ile miała ochoty a potem już ryk i zamknieta buzia. Ona jak widzi jedzenie to ryczy i zaciska buzię a jak ma ochotę jeść to otwiera.
 
reklama
Karolina ja tez bym się nie przejmowała. Widocznie dostaje wszystko czego jej trzeba do życia i zdrowia. Wygląda dobrze :-) Nie jest nawet chudym dzieckiem. Je 3 razy mniej niż Stasiek a wyglądają tak samo. To wszystko jest względne przecież. Ja myślałam że Stasiek sporo je. Ale przy jadłospisie syna przyjaciółki to jak wróbelek
 
Do góry