reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Różne wyniki rh

Czyli jak zrobię 3 badanie (nawet jeśli będzie jako niepotwierdzone) to automatycznie będzie liczone jako potwierdzenie któregoś z poprzednich?
Niech ktos poprawi, jak mowie zle, ale wedlug mnie nie.
Ja mialam grupe krwi w wynikach na stronie internetowej, to musialam wydrukowac i dodatkowo jeszcze odebrac potwierdzenie osobiscie z tego samego badania.
 
reklama
Niech ktos poprawi, jak mowie zle, ale wedlug mnie nie.
Ja mialam grupe krwi w wynikach na stronie internetowej, to musialam wydrukowac i dodatkowo jeszcze odebrac potwierdzenie osobiscie z tego samego badania.
Mi chodzi o to czy dwa niepotwierdzone liczą się jako potwierdzenie. Czy lekarz to uzna.
 
Czyli jak zrobię 3 badanie (nawet jeśli będzie jako niepotwierdzone) to automatycznie będzie liczone jako potwierdzenie któregoś z poprzednich?
Potwierdzony wynik to dwa wyniki z tego samego laboratorium. Wtedy na wyniku masz napisane „wynik potwierdzony”. Nie wiem jak działa to robiąc prywatnie, ja robiłam na NFZ i musiałam wypełnić kartkę, że już miałam robione u nich w laboratorium.
Pierwsze pobranie to był wynik niepotwierdzony, drugie pobranie to był już wynik potwierdzony. A kilka lat wcześniej wystarczył jeden wynik🤷🏻‍♀️
 
Jeszcze robiłam grupę krwi w hormondii i tam moze byc z jednego pobrania, ale muszą być napełnione dwie probówki.
 
Mi chodzi o to czy dwa niepotwierdzone liczą się jako potwierdzenie. Czy lekarz to uzna.
Tak dwa wyniki niepotwierdzone są jednym wynikiem potwierdzonym pod warunkiem, że masz na obu podane dane oraz PESEL datę godzinę pobrania i pochodzą z dwóch innych terminów.
Grupa krwi jest czymś co się nie zmienia mógłby być taki wyjątek gdybyś była po przeszczepieniu szpiku kostnego. Obstawiam na jakiś błąd oznaczenia w laboratorium zrobiłabym jeszcze jedno badanie w innym miejscu pokazując dwa wyniki bo z grupą krwi nie ma żartów w sytuacji ewentualnego toczenia musisz mieć prawidłowe oznaczenie w przeciwnym razie podając Ci błędną grupę może dojść do śmierci.
 
reklama
Dodam tylko że oczywiście muszą być to dwa identyczne wyniki co do oznaczenia grupy krwi jeśli jeden będzie + a drugi - nikt nie uzna żadnego z nich za właściwy.
 
Do góry