reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
MONIA26- wiem cos o tym ...ja mam liceum,tudium 2letnie policealne i studia 3letni licencjackie- w sumie 3 zawody i prawie pol roku szukalam pracy otatnio-poprostu chcialam juz wyjśc z domu...mąż zarabia na tyle ,ze dajemy rade ,ale ja potrzebuje kontaktu z ludzmi...a wiesz jaki byl mój problem u pracodawców...???? dzieci-to ,ze je mam...bo dzieci chorują bo jak nie jedno to drugie...w jednym miejscu pytali czy chce prace ,zeby znowu zajść w ciąże-a wtedy jeszcze nie myslelismy o koleknym dziecku(to bylo 1,5 roku temu)...tak wiec wiem jak jest...&&&&&&&&&&&&& zebys cos znalazla fajnego :)
 
reklama
Mama05 - ja dopiero teraz dowiedziałam się o Twoich przejściach z poprzednimi ciążami i naprawdę mi przykro - myślałam, że tę dwójkę dzieci jakoś lżej "się robiło". Ale jesteś dzielna i zaprawiona w boju! I na pewno doczekasz się swojej nagrody!

Jeśli chodzi o pracę o to ja szukam od ponad roku - fakt, że może nie robię tego codziennie po 5 godzin - tylko mam przerwy, ale widzę co się dzieje...Pierwszy szef powiedział, że go z ciążą wyrolowałam i w ogóle miałam nieprzyjemności - więc teraz wiedząc, że chcemy drugie dziecko to mam jakiegoś stracha takiego...Ale też potrzebuję kontaktu z ludźmi i wyjścia z domu...

Dla naszych chorych - trzymam kciuki za zdrówko...Taka paskudna pora roku, że co rusz ktoś chory, albo źle się czuje od tych zmian pogody...(to ja!) Musimy laseczki jakoś wytrzymać!!

Ja dziś znowu ledwo zipię, nie wiem jak jeszcze siedzę przed tym kompem i już nie wiem czy sobie z kolei nie wmówiłam, że będzie @.. Ale tak się właśnie czuję jak podczas @ - tragedia po prostu.

Maciuś woła, że ma kupkę, więc na razie kończę. Buziaczki...Trzymajcie się dziewczyny!
 
mama, a u mnie pierwszym (często) pytaniem na rozmowie kwalifikacyjnej jest: Od jak dawna jest Pani mężatką? (odp. wiadoma - krótko). I w sumie dalsza część rozmowy przebiega szybko bez większego zainteresowania. Mieszkamy w kraju, gdzie państwo nastawia się na prokreację i zwiększenie przyrostu naturalnego, a tu jedno zaprzecza drugiemu. Mnie też głównie chodzi o kontakt z ludźmi. Nie narzekamy na jakiś kryzys finansowy w małżeństwie, ale tu głównie chodzi o moją osobę. Zawsze byłam między ludźmi, praca, uczelnia, biblioteka, dom. Jakby by bobasek to co innego :))))) Ale się rozmarzyłam :)
 
Amalfi, Mama - dzięki Wam za odpowiedzi ws. monitoringu. :*:* Ja się zdecyduję na to za kilka cykli, jesli nic nadal się nie wydarzy. Choć myślę, ze się wydarzy! :tak:;-)

No, to puściłam kasę na butki zimowe, na które choruję od zeszłego roku (ale wyprzedali je szybko, bo ciepłe, dobra jakość na te norweskie zimy). :-) A oto moje butki:

1958919.jpg


No, to biorę herbatkę, bo caluśka zmokłam, i zaraz poczytam, co naprodukowałyście. Jeju, ale mi się humor, poprawił, jak kasy puściłam trochę. :laugh2::laugh2:
 
LIL- a no widzisz-lekko nie mialam i nadal nie mam...dlatego tak dobrze Was rozumiem-wiem jak to jest tyle sie starac i wciaz biegac do gina i brac hormony...zobacz na moj suwaczek...;( te 70 kg nazbieralam od marca do sierpnia...wczesniej wazylam 61kg ale hormony zrobily swoje stąd zmiana żywienia i na szczescie efekty są...

MONIA- mam dokladnie tak jak Ty...dlatego tez np.Domisia odbiera zaraz po obiedzie czyli o 12 bo co mam sama w domu siedziec ...3-latki maja potem 2 h drzemki o On nie spi w dzień to Go odbiera imam towarzystwo-wlasnie mi powiedzial MAMO JESTEŚ TAKA PIĘKNA- dla takich chwil warto życ-moj facet -ależżżżżżżżżżżżż Go kocham!!

MARY-BETH- nooo kochana-super-miodowy kolorek jest si-i faktycznie wygladają na bardzo cieplusie:))

rozgrzej sie herbatką :) czujesz sie juz troche lepiej ??

nogi wywoskowane,nabalsamowane-kończe kawe a Domis wlasnie zasiadl do bajki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
MARY-BETH- nooo kochana-super-miodowy kolorek jest si-i faktycznie wygladają na bardzo cieplusie:))

rozgrzej sie herbatką :) czujesz sie juz troche lepiej ??

nogi wywoskowane,nabalsamowane-kończe kawe a Domis wlasnie zasiadl do bajki :)

Mama - lepiej, dzięki. Mnie puszczenie kasy na coś pożytecznego zawsze poprawia humor. Pogadałam też z moim M., bo dryndnął, i jakoś mi lepiej. To kwestia nastawienia. :tak: A zresztą mam takie wsparcie od Was, że tylko się cieszyć, ze trafiłam (dzięki Tobie) na to forum!
:*:*:* dla wszystkich!

Bunia - 100 lat!!!
 
MINIA26- no ,Zuzia jak coś chce to zaczyna tak-Kochanan mamusiu...(tu robi palzę i juz wiem ze chodzi o "grubszą prośbe") poprosze.... i tu cala lista :):):))))
slodziaki moje dwa:)

MARY-BETH- ciesz sie,ze skozystalas z zaproszenia i jestes z nami :)))i masz racje-nasze wsparcie jest ogromne,mnie tez nie raz z dolka wyciągalyście-za co dziekuje :)

ja wczoraj poprawilam sobie humor fryzjerem :)
 
mary - samopoczucie lepsze tylko sił brakuje :sorry: Dziękujemy :-D Fajne te botki :tak:

pysia - zdrówka bidulko - może lepiej się jeszcze dzisiaj wykuruj żeby się nie doprawić :no: :-)

mama - nie przyznam się że palcem nie kiwnęłam :-p Za to Karola pozbierała wszystkie paproszki w swoim pokoju :-p Wiem - be mama kazała dziecku zbierać paproszki ale ona miała z tego taką frajdę :-D

monia_26 - ja rok szukałam po studium pracy i znalazłam - ale w ciążę zaszłam i się skończyło :sorry: Teraz szukałam pracy i jak znalazłam to zobaczyłam dwie krechy i znowu nie poszłam :-p Ale na żadnej rozmowie nikt mnie nie pytał o to czy planuję dziecko, czy ile jestem po ślubie :no: Raz trafiłam na typa (stanowisko administratora sklepu internetowego) który na wstępie popatrzył na mnie i zapytał czy kawę umiem parzyć :szok: Bo przecież kobieta informatyk dla faceta to kpina :no: Jak się wściekłam tak nie powtórzę co mu powiedziałam ale brzydko powiedziałam :-D

amalfi - nie wiem ile masz latek bo nie znalazłam ale powiem tak - na każdą przyjdzie pora :tak: Ja Karolę mam z Clo a Emilkę będę miała z odstawienia Evry (8 miesięcy) bo normalnie się nie dało bo jak nie było pęcherzyków to potem były a nie pękały i cysty mi się robiły, laparoskopia była a ciąże obumierały samoistnie w różnych tygodniach. Koszmar na całej linii ale warto było :tak: Ale ja trzeciego nie planuję jak mama bo nie mam warunków na taką gromadkę :sorry:

mlodam - a jak ty się czujesz kobitko?


Wszystkim staraczkom wysyłam babskie fluidki:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~




U nas ładne słoneczko więc ja poległam. Za to udało mi się obiad ugotować i nakarmić dziecię - jakoś nie mam cierpliwości do jej samodzielnego jedzenia :sorry: Chyba jej fotel przyniosę z piwnicy do karmienia to przynajmniej nie będzie wszystko uwalone :-p A moje dziecię znowu zbiera paproszki :-D Kochana pyza :-D A dzisiaj znowu się przez nią popłakałam :sorry:
Podeszła do mnie jak leżałam i pyta - "mamo - boli, Emilka kopie? mamo, ja kocham Emilkę" i przytuliła brzuszek i dała Emilce buziaka :-D A ogólnie to przylatuje co jakiś czas i daje mi buziaka mówiąc "kocham Cię mamo i tatę kocham i Emilkę" no nie ma się jak nie rozpłakać :-D
 
reklama
Monia26 - trzymam kciuki za znalezienie pracy! Ja wiem, co to za ból - zanim wyjechałam z Polski, to też szukałam po studiach jak głupia! :eek: W końcu dostałam pracę w moim wymarzonym miejscu i w zawodzie, ale tylko dlatego, ze przez 2 lata miałam tam w czasie studiów praktyki wolontariackie. :tak: Także bez tego nie miałabym co marzyć! :baffled: A poza tym rozpoczęte studia doktoranckie były moją przepustka, więc wiem, kochana, że łatwo nie jest i tak z ulicy pracę ciężko dostać... Ale ściskam kciuki!!! A może poszukaj darmowych podyplomowych studiów? Zawsze to więcej w CV, a i czasu nie marnujesz, tylko się dokształcasz! ;-)

Sol - siłki więc życzę! :tak:

Mama - ale ten Twój mały mężczyzna słodziaczek!!! :-) Ale jak się dzieciom mówi, ze się je kocha, i generalnie uczy wyrażania uczuć, to one potem nie mają problemu z powiedzeniem np. mamie, że jest piękna! :-) Super, też bym to chciała od mojego dziecka kiedyś usłyszeć!
A tak a propos - pięknie Ci waga leci w dół! :tak: Ja też zaczęłam dietkę i jakaś podekscytowana jestem, ale wiem, ze jak waga stanie na parę dni, to może być ciężko...
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry