reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
krakowianka- no to faktycznie kiepsko.. szczegolnie sprzatanie, farby i te inne rzeczy, ktorych powinnas unikac w nadmiernych ilosciach... ech... jak tak ma byc to faktycznie lepiej na L4 isc..
ja niestety sie nie znam na tym jak placa i czy placa.. ale moze zadzwon jeszcze raz jutro i pogadaj z kims innym.. chyba, ze dziewczyny tutaj sie na tym znaja :)
 
reklama
Witajcie wieczornie. :)

Słuchajcie... jutro chyba idę na L4... nie daję rady w pracy. Remont miał się skończyć, a tymczasem rozkręca się. :/ Wysprzątałam w 2 dni moją salę po wcześniejszej części, wszystko poustawiałam a tu okazuje się, że jutro będą całą salę malować... I będzie trzeba znowu sprzątać. :/ Uciekam jak mogę przed smrodem farb, emulsji, lakierów i rozpuszczalników, no ale tak się nie da... Wracam skonana... I źle się wieczorem potem czuję. Boję się, że jak dłużej poprzebywam w takich warunkach, to Dzieciątku coś od tego będzie. :(

Dzwoniłam dziś do ZUSu. Powiedzieli mi, że jeśli dostanę L4 przed zakończeniem umowy na czas określony, to do końca ciąży będą mi oni dotychczasową wysokość pensji wypłacać... Mogę wierzyć pani z infolinii? Wiecie coś na ten temat?

A teraz Was idę doczytać. :*
jeśli masz umowę na czas określony - przedłużą Ci ją do dnia porodu i będziesz miała chorobowe płatne 100%, a potem macierzyński i ew. zasiłek dla bezrobotnych.
 
Karakowianka- koleżanka, która pracuje w Zusie odradziła mi zajście w ciąże jeśli miałabym umowę na czas określony lub zastępstwo, z tego względu że nie dostałabym kasy gdybym poszła na L4. Zaznaczam jednak, że nie jest to wiarygodna informacja, być może przepisy się zmieniły bo to było jakiś czas temu. Lepiej się upewnij na własną ręke. Fajnie jednak, gdybyś dostawała kase :-)
Ktoś już wyjaśnił :-) Więc moja koleżanka się jednak myliła.
 
Dzwoniłam do Adriana, powiedział, że to może być alergia pokarmowa lub od kosmetyków. Jutro ide z nim do lekarza. Mam wrażenie, że nikt mnie tu nie widzi.

Ide ululać Patryka.
 
Dzwoniłam do Adriana, powiedział, że to może być alergia pokarmowa lub od kosmetyków. Jutro ide z nim do lekarza. Mam wrażenie, że nikt mnie tu nie widzi.
.
musia- widzimy Cie widzimy :D ja niestety, nie pomoge, bo nie mam dzieci.. jesli to faktycznie reakcja alergiczna, to dlaczego tylko w 2 miejsach i to na rece? moze Go tylko cos ugryzlo?
 
Dzwoniłam do Adriana, powiedział, że to może być alergia pokarmowa lub od kosmetyków. Jutro ide z nim do lekarza. Mam wrażenie, że nikt mnie tu nie widzi.

Ide ululać Patryka.
- widzimy Cię

ja miałam taki przypadek w pierwszej ciąży i od 14 tc byłam na L4 - krakowianka
 
MUSIA- ale napisz cos wiecej-co to za plamki-wypukle??szorstkie???
moze cos zjadl nowego,moze cos Go uczulilo-pyln albo proszek,moze cos Go ugryzlo-bylas z Nim u kumpeli-moze ma jakies zwierzatko??
 
mama Gładkie i różowe. Koleżanka ma pieska shih-tzu ale one nie uczulają. Nie wiem, co go uczuliło, ale myślę że to uczulenie. Nic nowego mu nie dawałam. Chyba że coś go ugryzło. Dziś już nic nie zrobię, jutro do lekarza z nim idę.
 
reklama
Musia- dokładnie tak jak napisała Mama- napisz coś więcej, bo to może być 1000 powodów...

ja także nie pomogę, ale może któraś będzie wiedział...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry