reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Dla Alanka do pępka używaliśmy octoniseptu, ale wogóle nie chciało sie goić.,.. Położna powiedziala zeby spróbować spirytusu i kikut odpadł chyba po 3 dniach. Tym razem kupiłam od razu spirytus, tylko nie pamiętam już w jakich proporcjach trzeba go rozrobić ;)
Siostra dała mi też jednorazowe gaziki spirytusowe, to je zabiorę chyba do szpitala ze sobą.

Wszystkie robiłyście badanie na HIV? Mnie zaden gin nie zlecał...

Czoperka ja niedawno zakupiłam butelkę dr brown 250ml. I stwierdziłam jak przyszła paczka do mnie ze jeszcze kupię mniejszą bo jest jakaś taka wielka :) Wiec pewnie taką samą kupię tylko 150ml.

Martucha o jaka fajna lista, zaraz bede czytać szczegółowo i zanotuję co mi sie przypomni ze nie mam:) Choć wiadomo, pewne rzeczy są zbędne.

Pola ja zakupiłam ten stanik Fortuna Soft Mama czarny elegancki biustonosz do karmienia na duży biust do KK | Kobieta \ Bielizna ciążowa \ Biustonosze do karmienia | Tytuł sklepu zmienisz w dziale MODERACJA \ SEO
Przyszedł mi pocztą dopiero wczoraj. Ale jestem bardzo zadowolona z tego sklepu. Pierwszy raz u nich zamawiałam i Pani, bo dzwoniłam do nich, kazała mi się wymierzyć dokładnie i wybrała mi rozmiar którego na pewno sama bym nie zamówiła. Nie byłam pewna czy to dobry pomysł, (normalnie noszę/nosiłam 85E a ta po wymierzeniu stwierdziła ze E za mały, 85 za szeroko. Doradziła mi 75HH ) ale jak wczoraj przyszedł okazało się ze leży idealnie :-)
Ogólnie stanik śliczny i wygodny, zobaczymy jaki się okaże kiedy bedę karmić ;)

Dla Alanka miałam moskitierę do łóżeczka, ale szybko zdjeliśmy,bo była nieprzydatna. Teraz kupować nie bede nowej, bo tamta leży, ale czy założę to nie wiem...
 
reklama
Sosnowiczanka spirytus wlasnie slyszalam ze lepszy, Kacprowi tez smarowalam i ladnie sie zagoił. Jesli dobrze pamietam to 70ml spirytusu i 30 wody...
Co do badan na hiv kiłe i toksoplazmoze to moj gin powiedzial ze to zbedne wydawanie kasy i mowil ze jak nie chce to nie musze robic, a z toksoplazmozą jest tak ze nawet jak wyjdzie ze kobieta jest chora to malo co mozna zaradzic. Biorąc antybiotyki mozna zrobic gorzej niz nie biorac...
 
Sosnowiczanka moje dziecko jest butelkowe i też używałam dr Browna i mogę powiedzieć, że te małe są super, sprawdziły się rewelacyjnie, natomiast po małych kupiłam duże i to nie było to. Po pierwsze dziecko nie ma już kolek jak wypija te 150 ml (przynajmniej moje) więc główna funkcja nie może się spr a po drugie ciężko się myje tego kolosa. Przerzuciłam się na avent i byłam zadowolona. Teraz mam takie same plany, najpierw dr brown a jak wyrośnie to avent.
 
Kobietki ma któraś doświadczenia z antykolkową tommee tippee? Dostałam nowe i nie wiem czy kupić coś innego czy te dadzą radę.
 
A używalyscie butelek medela? Bo ja kupiłam laktator medeli i do tego kupiłam butelkę calma, w razie odciągania pokarmu nie będę musiała przelewać.
 
Malinka a kupilas reczny czy elekteyczny? Widzialam ostatnio elektryczny z medeli i kosztowal prawie 400zl. Nie wiem czy nie poczekac do porodu z kupnem laktatora bo boje sie ze noe użyje a wydam kase.
 
Karina kupiłam elektryczny,kosztował około 250 zł.Myslalam żeby sie wstrzymać do porodu,ale moi rodzice maja zaprzyjaźniona hurtownie z akcesoriami dla dzieci i niemowląt i powiedzieli ze jeśli go nie użyje to mogę zwrócić,wiec wzięłam,najwyżej oddam.

EDIT: ja juz teraz mam wypływająca siare z piersi,wiec spodziewam sie sporo pokarmu po porodzie ;)
 
dziewczyny, a Wy chcecie używać te butelki antylkolkowe, bo nie chcecie karmić piersią? czy będziecie ściągać i karmić butelkami? bo ja na razie myślałam tylko o zwykłych butelkach w razie konieczności ściągania.. te buteleczki antykolkowe mają sens jeśli się je używa sporadycznie?
 
reklama
Malinka butelka calma z medeli to najlepsza z możliwych opcji, warto ja kupić nawet bez laktatora, moja znajoma urodziła synka w 28tc po powrocie do domu mały nie potrafił ssać , dziecko głodne mleko z butelki leciało a on nie mógł jeść położna doradziła właśnie calmę dziecko było najedzone a po jakimś czasie nawet z butelki przeszlo na pierś , ogólnie najlepiej jest kupić jak najprostszą butelkę bez żadnych rowków, zagięć czy jakiegoś kosmicznego kształtu bo tylko zarazki się utrzymują w zagięciach.
 
Do góry