reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Martucha moim zdaniem od spirytusu lepszy jest octenisept.Slyszalam ze teraz juz odchodzi sie od spirytusu. Przynajmniej tak mi położna mówiła.
Tez nie kupuje myjki frotte bo to siedlisko bakterii. Płynu do płukania tez nie,powinno sie prac tylko w proszku.
Sterylizator do butelki moim zdaniem zbędny,termoopakowanie do butelek tez zbędne.
Pojemnik na pokarm.. Tez na razie nie kupowałam.
Jeśli chodzi o apteczkę to ja na razie nie kupuje typowych leków dla maluszka,jakoś nie chce zapeszać.

Jeśli chodzi o dokumenty to powiem szczerze ze nie spotkałam sie z wymaganym badaniem na HIV. Na początku ciazy miałam robione i wynik mam,ale z tego co wiem to nie jest to obowiązkowe badanie.
Z obowiązkowych wyników to USG (wszystkie jakie sie ma),najświeższa morfologia i mocz, badanie grupy krwi oryginał,GBS wykonany po 35 tygodniu ciazy, karta ciazy,badanie na kiłę. I więcej nie pamietam ;)
 
reklama
Ło matko ile ja jeszcze nie mam haha :D Jakoś lajtowo podchodzę do drugiego dziecka chyba bo połowy tych rzeczy nie kupię wcale albo dopiero wtedy jak mi jednak będą potrzebne. Na razie mam same ubranka , wózek i w sumie tyle. W kwietniu kupię łóżeczko i pościel z kocykiem a w maju fotelik, chustę i kosmetyki wraz z pieluchami. Jak czegoś braknie to mąż albo ja wyskoczymy na dół do sklepu lub apteki i kupimy ;-)
 
Dlaczego dla niemowlaka kupuje się butelkę 150ml, skoro później dla starszego i tak jest potrzebna 250ml - nie można od razu kupić większej i po prostu nalewać mniej? Nie rozumiem tego :)
 
Tu chodzi o wygodę jak np dziecko je 50ml wygodniej z małej jest niż z dużej. Taka duża butelka to pół dziecka :D i czasem te duże butelki nie mają miarki od najmniej tylko np od 50 ml A ty potrzebujesz podać 30 ml
 
Poza tym zobaczysz jak taka plastikowa butelka wygląda po mniej więcej dwóch miesiącach użycia, nawet ta najlepszej jakości nie nadaje się do długiego użytkowania
 
Malinka zgodze sie ze wszystkim co napisalas... ;)
Czoperka ja nastawiam sie na kp wiec kupilam małą butelke w razie hakiejs glukozy czy czegos, a poza tym byla tania i w gratisie smoczek. :p poza tym tak jak dziewczyny pisza po paru mies użytkowania nie bedzie za estetycznie wyglądac.
 
reklama
Do góry