reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pyszności - kulinarne przepisy listopadówek :-)

reklama
Przygotuj:
*ziemniaki – ja zawsze robie z kilograma :
* jedno jajko
* 1-2 łyżki mąki
* troche soli
* trochę pieprzu

Zetrzyj na bardzo drobnej tarce surowe kartofle a cebule na średniej. Dodaj jajko, mąke, przypraw do smaku. Mieszaj na jednolitą mase. Jeżeli będzie za bardzo wodniste dodaj jeszcze troche mąki.

No i teraz trzeba usmażyć

Smacznego
ja jeszcze daję posiekany koperek, daje wtedy taki fajny smaczek :)
 
Mysza - ja jeszcze KONIECZNIE dodaję czosnek, cebulę i vegetę. Smak jest o wiele bardziej wyraźny i od samego zapachu ślinka cieknie!!! Szczerze się przyznam, ze ja wszystkie składniki dodaję na oko ;) Moje placki nie są za bardzo wodniste tylko dodaję wiecej mąki, zeby były bardziej "ubite" :) I zawsze dodaję przynajmniej 2 jajka :) Mnie zamiast tarki służy robot kuchenny ;) Ale zanim go kupiłam nie raz były "krwawe" placki z powodu tarki :))) Raz wkroiłam jeszcze do masy szczypiorek a innym razem drobno pokrojoną paprykę czerwoną :) PRZEPYSZNE!! Ale to zależy kto co lubi ;) Ahhh... no i obowiazkowo zjadać z tłustą śmietaną :D
Rewelacyjne są też placki ziemniaczane z gulaszem tzw "placek po węgiersku" :) Ale to moze innym razem :D
 
Ostatnia edycja:
Ja też uwielbiam placki (w wersji ze śmietana, chociaż mężczyźni w mojej rodzinie z cukrem jadają :-) ), ale zawsze sobie zamawiam u mojej mamy jak przyjeżdżam bo ona ma robota :-)
 
Kobietki czy możecie zamieścić przepis na naleśniki z serem ?!?
Napiszcie też jak zrobić taki dobry słodki ser do naleśników.
Będę wdzięczna.
 
to ja robię tak:

naleśniki:
1 szklanka mąki;
1 szklanka mleka
1/2 szklanki wody gazowanej (lub niegazowanej)
2-3 jajka
szczypta soli
jak na słodko to łyżeczka cukru
i wszystko mieszam mikserem więc się nie przejmuję kolejnością wrzucania :-)
Taka porcja starcza na mniej więcej 8 sztuk.

co do serka to ja robię tak, że rozdrabniam widelcem jedną kostkę (można zmielić), dodaję, łyżkę śmietany, trochę mąki (łyżka płaska), żółtko, pianę z białka cukier (może być trochę waniliowego) do smaku - ja nie lubię bardzo słodkiego wiec tak 2 łyżki tylko
ja lubię z cynamonem, ale np. mój P. cynamonu nie lubi i woli kilka kropel soku z cytryny ...

do takiego serka placki smażymy z jednej strony, nakładamy serek na usmazoną stronę i potem na patelni na masełku podgrzewamy
 
Obejrzałam godzinę temu końcówkę prodgramu kulinarnego na TVN Style i zrobiłam przed chwila ciasteczka karmelowo migdałowe. Polecam, bo pyszne :-)

Robiłam na spróbowanie więc wzięłam małe ilości składników i z tego mi wyszło 7 ciasteczek.

1/4 kostki masła
4 łyżki cukru

Wrzucamy do garnka, zalewamy wodą ok. pół szklanki i na małym ogniu gotuemy tak długo, aż zrobi sie karmel (ok. 10 minut).
Na osobnej patelni prażymy płatki migdałowe, dorzucamy do karmelu i mieszamy. Od razu wykładamy łyżką na papier do pieczenia lub folię aluminiowa. Zastygają w 15 minut.

Mysza, ja ser do nleśników robię tak. Biorę ser waniliowy z Biedronki, taki w kubełku, dodaje trochę śmietany, cynamon, namoczone rodzynki, troszeczkę wanilii i czasami dorzucam trochę pokruszonej czekolady. Nie słodzę, ponieważ ser jest słodki.
Natomiast placki zawsze robie na oko :-)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry