reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

reklama
Dobranocka cudne :)......naprawde cudne.....i mam jeszcze.pytankomialas zamiescic przepis na pyszne pierniczki....chyba malami o nich wspomniala....poprosze, bo w tym roku pierniczki musze upiec. A swoim narobilas mi smaczka haha
 
Zachwaliłyście mnie na śmierć! Dziękuję dziękuję dziękuję wszystkim. Szopki do wysyłki niestety się nie nadają, są zbyt delikatne - przepraszam...
A sypiać to sypiam aż wstyd, dzisiaj do 10:10 rano :-) Jak dzieci grzeczne to się wszystko da. Justyna mi w kuchni pomaga więc pewnie dlatego takie chatki ładne ;-) hehe, Sarisko - przepis na pierniczki speszial for ju:

5 szklanek mąki
1 kostka margaryny
2 jajka
1 miód sztuczny Pudliszki (nie wiem jaką ma objętość, taki nieduży - prawdziwego miodu szkoda bo pod wpływem temperatury i tak zostaje z niego sam cukier...)
1 pełna łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżka ciepłego mleka do rozmieszania sody
1 paczka przyprawy do pierników KOTANYI (ładnie pachnie) lub DrOetker
1 łyżeczka cynamonu
2 łyżki kakao
trochę pieprzu czarnego (duża szczypta)
(jak ktoś lubi słodkie to można dać jeszcze 1 szklankę cukru pudru, ale ja wolę pierniki mało słodkie bo i tak potem się je lukruje na słodko)

Mąkę z przyprawą do pierników, kakao, cynamonem i pieprzem ( i ew. cukrem pudrem) wymieszać, dodać mięciutką margarynę, zarobić kruszonkę, na to wbić jajka, wlać miód i dodać sodę rozrobioną w mleku. Wyrobić ciasto, wstawić do lodówki najlepiej na noc. Wałkować na 0,5-0,7 cm, powycinać ciastka, piec ok 10 min w piekarniku z termoobiegiem w 200'C. Po ostudzeniu lukrować (lukier: na jedno białko jaja dać ok pół szklanki cukru pudru, w zależności od wielkości jajka, i trochę soku z cytryny(około łyżeczkę), ucierać aż będzie sztywny, to znaczy kropla się nie rozpływa). Można dodać barwników.

SMACZNEGO!
 
Zrobilam makowiec jak pisałam na próbe czy mi wyjdzie w ogole no i wyszedl:-D dodałam tylko migdały i polewę czekoladowa na góre

Makowiec z kruszonką ~ Z PIEKARNIKA

DSC04653.jpg
 
reklama
Do góry