reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do ciąży :)

reklama
Zdecydowalismy sie na malucha i nie wiem od czego zacząc. Biorę tabletki antykoncepcyjne, wiec wiadomo ze trza odstawic.
Czy najpierw wizyta u gina?
No i jak starania po tabletkach wyglądają?
Jak wygląda ryzyko ciązy mnogiej?
Dajcie znac, bo jestem zamotana ::)
 
Radzę odstawić tabletki- zobaczysz czy będziesz miała regularne cykle-bo mi się rozregulowały i przede wszystkim do gina- on Cię pokieruje. Zdrowa dieta od zaraz. Trzeba przed ciążą dbać o siebie i organizm jakbyś już byla w ciąży.
Musisz wziąć pod uwagę, że organizm może być trochę rozstrojony i będzie potrzebował czasu- chociaż to nie jest regółą. Podstawowe badania musi Ci gin zrobić- cytologię itp poprowadzi Cię. Może przepisze kwas foliowy i witaminki.
Głowa do góry i powodzenia :)
 
Trochę się boję bo ze 3 lata temu jak odstawilam tabletki to pol roku okresu nie mialam.
Ale teraz mam motywacje i od zaraz rzucam palenie ;D
 
To świetny początek :) zdrowo jeść i trzymać kondycję- przyszykować zdrowy i milutki domek dla kruszynki :)
I szybko się umów na wizytę do gina- on odpowie na wszystkie pytania- idź do tego, do którego masz zaufanie :)
pozdrowionka
 
Zastanawialam się od razu nad wizytą u takiego ktory sięgając daleko ;D w przyszłosci poprowadził by moją ciąże i odebrał malucha.
 
Linka oczywiście najlepsza w tym wypadku to wizyta u gina, który jeśli jest dobrym lekarzem to doskonale ci wytlumaczy jak należy przygotować się do ciąży. Co do pigułek to słyszałam, że one mają bardzo mało hormonów teraz więc nawet już 2 miesiące po odstawieniu można zacząć starania. Ja jednak jestem z tych co wolą chuchać na zimne i wolałabym troszkę dłużej poczekać. Sama nie biorę już 1,5 roku i dopiero niedawno w miarę uregulowały mi się cykle.
Wiele lekarzy proponuje również gruntowne przebadanie się, tj. tarczyca, cytologia ale to chyba oczywiste, toksoplazmoza, a także morfologia krwi żeby sprawdzić czy wszyściutko jest w porządku. Na jakieś 3 m-ce przed planowaną ciążą wypadałoby zacząć brać kwas foliowy - dostępny bez recpety i potem trzeba go brać przynajmniej w 1 trymestrze. Jest on bardzo ważny bo wtedy ksztatuje się cewa nerwowa i gdy jest brak kwasu dzieci rodzą się później niepełnosprawne. Wielokrotnie czytałam że dlatego bardzo ważne jest aby brać kwas już właśnie przed ciążą, bo kobiety częśto dowiadują się, że sa w ciąży w około 5-6 tygodniu i dopero zaczynają brać,, a często to już za późno.

Życzę owocnych starań!
 
Zdania są podzielone z odczekaniem na zaplanowanie maluszka. Mój lekarz twierdzi, że hormony nie mają wpływu na płód, ponieważ metabolizują się w wątrobie i wydalane są z moczem, specjaliści od NPL- Naturalne Planownaie Rodziny twierdzą,że hormony gromadzą się w tkance tłuszczowej i mogą mieć wpły na wirylizację płodów zwłaszcza męskich.Zajrzyj na www.npr.profile.pl
 
reklama
Ja też brałam tabletki. Mój gin zalecił odczekanie 3 miesiące. Efekt był taki, że wszystko mi się rozlegulowało i musiałam i tak przyjmować hormony aby cykl wyglądał tak jak powinien. U mnie wszystko wywróciło się do góry nogami. Poczym przez 3 miesiące brałam tabletki, które miały odpowiednie hormony co by znowu było normalnie. :mad:
W tym samym czasie co ja starało się kilka babek ode mnie z pracy. I powiem szczerze, że co gin to inne zdanie. Niektórym powiedzieli, że strzelać gola od razu, inne miały odczekać 3 miesiące a jeszcze inne pól roku.
Jeżeli chodzi o mnie to ja następnym razem nie będę czekać. Ponoć kobita jest wtedy (od razu po odstawieniu tabletek) MEGA płodna. ;D
Pozdrawiam justa4977
 
Do góry