reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie w ciąży- sprawdzone sposoby leczenia

Ja mam przewlekłe zapalenie wiec w ciazy z 3 razy brałam antybiotyk na to i z 3 razy w szpitalu dozylnie tez antybiotyk na grype zoładkowa tezb ylam chora w 9 ty. Podobno grypa tylko szkodliwa jest w 1 trymestrzcie no i wysoka ggoraczka jest szkodliwa bo moze wywołac poród przedwczesny
 
reklama
ja straciłam swoją dziecinke w 10tc , na wyniki musze jeszcze poczekać ale jedno co mi sie przytrafiło gdzieś około 7-8 tc to grypa albo takie większe przeziębienie ,gorączkowałam jeden dzień i z tego co mi mój gin powiedział to że obumarcie mogło być spowodowane wirusem .Jak było naprawde nie wiem .z pierwszym dzieckiem zachorowalam w 36tc i to dość mocno a mały urodził sie zdrowiutki.Każda ciąża jest inna ale lepiej dmuchać na zimne . Ale z tego co czytałam najgorzej jest w pierwszym trymestrze zachorować . Ale wiadomo dziewczyny zrobiłybyśmy wszystko byle tej grypy ni edostać lecz to wirus i przed tym trudno sie obronić.Każdej z was -przyszłej Mamusi życzę duuuuużo zdrówka.
 
ja jadam prawie codziennie, ze względu na pogodę profilaktycznie zeby sie nei rozchorowac, a dziś przeczytałam, żeraz zacze nie wolno bo może wywołać poronienie i skurcze, ile w tym prawdy?teraz zaczęłam się obawiać, bo nie weim co oznacza za dużo? ja jadam ząbek czosnku ale prawie codziennie
 
Nie powinien zaszkodzić. Spróbuj profilaktycznie np. pić sok z malin, dodawać cytrynkę do herbaty itp. - nie bazuj tylko na czosnku. Po dłuższym stosowaniu czosnku, Twój zapach ciała (pot) przybierze nieprzyjemnego zapachu... znam to z autopsji :) Pamiętaj również aby po porodzie, jak będziesz karmić piersią unikaj czosnku- on również zmienia smak mleczka i Maluszek może go nie będzie chciał pić!
Powodzenia :)
 
czosnek owszem wolno ale w niewielkich ilościach, dziecku nie powinien zaszkodzić ale można sobie zrobić krzywdę - bardzo szkodzi na żołądek i na wątrobę
zamiast samego czosnku polecam profilaktycznie miód+czosnek+sok z cytryny - pić codziennie 2 łyżeczki :happy2:
 
Ostatnia edycja:
Ja jem czosnek i dziecko na smak mleka nie narzeka.Będąc w ciąży jadłam prawie wszystko, wstrzymywałam się jedynie od surowego mięsa(carpacio, tatar), surowych ryb(sushi) i serów pleśniowych.
 
mozna jesc wszystko ale z umiarem i tak jak napisała AnnaJ007 najlepiej nie jest surowego bo to zwieksza zachorowanie na sallmonelle i na ta chorobe (nie pamietam nazwy) co mozna sie tez od kotów zarazic.

na moje pytanie co mozna jesc w ciazy moja gin mi odpowiedziała"wszystko ,bo co w tych czasach jest zdrowe?wszystko ma chemie ,"
 
Sohho, niczym się nie przejmuj. Tak jak poradziły Ci wyżej forumowiczki, możesz przeplatać raz czosnek, raz dodawać do herbaty cytrynę, miód, imbir. Z czosnkiem jest tak, że oprócz specyficznego zapachu, powoduje rozrzedzenie krwi co mogłoby przyczynić się do poronienia. Ale to naprawdę ktoś musiałby jeść go na główki :-) Raczej warto zmniejszyć ilość czosnku ze względu chociażby na żołądek:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kolezanki nie zapominajcie , ze 1 lyzeczke syropu z cebuli mozna lykac profikaktycznie . I tak jak kolezanka nade mna wspmniala, IMBIR - jest swietny !
 
Do góry